Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok tippeket, hogyan...

Adnátok tippeket, hogyan vészeljük át a Karácsonyt? A párom elhagyott minket, a 3 éves gyerekünkkel most először egyedül telik maj az ünnep.

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezt túlélni?
2014. okt. 18. 23:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

A párod téged hagyott csak el a gyereket látogatja nem?

Én hasonló esetben szülőknél karácsonyoznák.

2014. okt. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
koncentraljatok egymasra. Ne hagyd hogy a korulmenyek tonkretegyek a karacsonyotokat. A gyerek ebbol meg nem ert semmit, igyekezz neki a karacsonyt szeppe tenni.
2014. okt. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Ott van Neked a gyereked! Őt sosem tudják elvenni Tőled..de ha nem akarsz egyedül lenni én is a szüleomhez mennék!
2014. okt. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Törődj a picivel és készülődjetek együtt az ünnepekre. Nem kisgyerek már rengeteg dolgot lehet csinálni, süthettek mézeskalácsot, készíthettek ajándékot a nagyinak, sétálhattok a kidíszített városban.

Ha látod, hogy a gyereked milyen boldog, neked is jobb kedved lesz.

2014. okt. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Több mint 2 hónap múlva lesz Karácsony.


Amúgy gyereknek jobban fáj, ha azt látja Karácsonykor is, hogy baj van. Arra a 3 napra felejtsd el a bajt, bármekkora is a fájdalom és jutalmazd meg a gyereked és magad az önfeledt boldogsággal. Ne kattogjon az agyad, hogy most azért vagy boldog mert nem akarsz szomorkodni az exed miatt. Csak simán fókuszálj arra, hogy Ünnep van és milye jó, hogy ott van.


Gyerekként világéletemben utáltam az ilyen egyik rokon depis ünnepeket. Tökre vártam, hogy eljöjjön és arról szólt, hogy letargiában van a rokon és hogy mindenkit olyan hangulatba sodor... Nem fogtam fel, hogy ez mekkora fájdalom a másiknak, egyszerűen nem értettem, miért nem bír a másik ki csak egy éjszakát, amíg nem játsza a világ legnagyobb depise szerepét. És sajnos előfordult.

Utána pedig jöttek a tipikus "Mit fújod fel így a születésnapodat?" vagy egyéb ünnepeket beszólások...

Jobban szerettem, amikor, bár valakinek szörnyű lelki fájdalmai voltak, de el tudott tőlük vonatkoztatni az Ünnep erejéig.


Jelenleg fprdított helyzetben is igaz - mentem már pl felnőtt társaságba felnőtt fejjel szülinapi buliba úgy, hogy előtte hatalmas nehézségeken mentem át, mégsem bőgtem végig az egészet, sőt, egy percig se mutattam a fájdalmam, inkább mosolyogtam, vidám voltam, stb., tudtam, hogy ez így jobban is esik a másiknak.

De volt egy lány ismerősöm, akinek épp valami baja volt és jött egy welcome buliba és ott puffgott a házigazdának (mert ő sértette be valamivel) és az egész buli arról szólt, hogy majdnem sírt az ünnepelt, az emberünk meg pocskondiázott és fejbe bírtam volna rúgni, hogy így tönkre kell tennie a kellemes összejövetelt.

2014. okt. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23:49-es vagyok azt akartam írni, hogy nem kisbaba már
2014. okt. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
szerintem nagyobb gondod is van, mint hogy októberben a karácsonyon agyalj.
2014. okt. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

hát, vegyetek annyi konzervet, és ásványzizet, amennyit csak tudtok, kell még egy puska, egy machete, és arany, mivel fizethetsz apokaliptikus körülmények között. legyen kéznél elég jódtabletta, és kerüljétek a katonai támaszpontokat, nagyvárosokat, ott nagyobb a valószínűsége az atomcsapásnak.


talán így túlélitek. talán...

2014. okt. 19. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Keress társaságot. Kit hívhatnál meg? Mert arra készülnöd/készülnötök kéne ajándékkal, sütés-főzéssel. Nincs olyan ismerősöd, barátod, akit el tudnál hívni? vagy rokon, aki egyedül ünnepelne? Esetleg valaki, aki szerinted hasonlóan fél az egyedül töltött karácsonytól?
2014. okt. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
Most mit kell itt bepánikolni? Én egyedül fogom tölteni a december 24-ét, aztán mégis élek és virulok. Főleg, hogy még csak október van. :D 24/L
2014. okt. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!