Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy ember egyedül mennyi...

Egy ember egyedül mennyi vizet fogyaszt egy hónapban, ha nincs mosógépe, és csak fürdésre és mindennapi használatra használja a vizet?

Figyelt kérdés
Valamit mennyi áram fogyhat? 36 nm-es a lakás, csak a laptop megy egész nap, hűtő+sütő+gáztűzhely+este villany?!

2012. aug. 4. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Viszonyításként. 56 nm lakás külön vizóra konyha+ fürdő mosógép konyhában van

Fürdőben egy hónapra meleg 1 köbméter hideg 2 havonta egy köbméter. most nyáron ez fordítva. Villany: 75-85 kwh

Ez egy felnőtt egy gyerek.

2012. aug. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ha tudok, akkor munkahelyemen tusolok, így alapdíjjal együtt olyan 2000 Ft körül van a víz, áram 3-4000 között, attól függően mennyit tévézek. A laptop alig használ áramot, mikor nem néztem tévét, akkor kettőnknek volt 4000 ft az áramunk, két laptoppal. Most egyedül ennyi, mert rászoktam a több órás, háttérben menő tévézésre sajnos.
2012. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vízből szerintem 2-3 köbméterből nem fogy több.

Mi 3-an vagyunk egy 46 nm-es lakásban, de csak este vagyunk otthon. Van két laptop, egy hőtő, egy hagyományos tévé és a világítás, meg persze időnként megy a porszívó.

Olyan 30-35 kWh fogy egy hónapban. Ez kb 1500-1600 Ft pénz / hónap.

2012. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 4-5 ezer körüli a villanyszámlám úgy, hogy egyedül lakom, régi mosógép és hűtő van. Nem is értem, hogy jön ki másnak ez 1-2 ezerre.
2012. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nincs mosógép, hagyományos wolframszálas izzót már 10 éve nem használok és egész nap nincs otthon senki, csak este. Egyedül a hűtő az ami egész nap be van kapcsolva, az meg A++-os. A tévét ha nem nézzük, nem csak a távirányítóval kapcsolom ki, hanem teljesen áramtalanítom.

Laptop megy napi 0,5-1 órát, ami kb 40W-ot vesz fel. Más fogyasztó nincs. A sütő, tűzhely gázos, mikróm nincs.

Gázkazán sincs (távfűtés), ami esetleg áramot fogyasztana és természetesen klíma sincs.

2012. aug. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!