Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársi kapcsolat! Ezek...

Élettársi kapcsolat! Ezek után mi a teendő?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, a barátom akivel élek 28. Ő kamionos. 3 hetente találkozunk 1 hétre. Eleinte jó volt, hogy nem lógtunk egymás nyakán állandóan, telefonon, skype-on naponta beszéltünk. Ő azt mondta, költözzek hozzá így megspórolunk egy csomó pénzt. Odaköltöztem. A sors úgy hozta, hogy engem kirúgtak a munkahelyemről és sajnos azóta se találok állást. A barátom, mondta hogy nyugodtan nyúljak a közös kasszához, neki a pénzre úgy sincs szüksége, csak amennyit eszik kb. Eléggé szégyenlem, de eltartott nő lettem. Hiába próbáltam állást keresni, nem ment, máshol lett volna lehetőség, de nem akartam elköltözni. Jóformán az ő pénzéből taníttattam magam. Elvégeztem egy pénzügyi szakot és egy nyelvvizsgát, jogsit. Ő mondta, hogy neki ez így kényelmes, hogy otthon vagyok, és nem bánja ha a "családi" kasszával gazdálkodok. 4 évig voltunk együtt, ebből kettőt együtt laktunk. A minap rákérdeztem, hogy hogy viszonyul a gyerekneveléshez és a házassághoz. Kinevetett. Azt mondta, hogy soha nem fog megházasodni és a gyerekeket ki nem állhatja. Nem ilyennek ismertem. Mindig nagy drukkba volt, mikor esküvőre mentünk és a kis unokatesóimmal és a saját keresztfiaival, és a barátja gyerekeivel is jókat szokott játszani. Nem gondoltam soha, hogy ezt így gondolja.

Megmondtam neki, hogy én viszont szeretnék gyerekeket és még 30 éves korom előtt szeretnék megházasodni. Valóban nem beszéltünk erről 4 év alatt, de én nem gondoltam volna hogy ennyire tartózkodó. Sőt.

Most elköltöztem tőle. Mostanában új szokása, hogy fenyegetőzik, hogy felnyújtja magát ha nem megyek vissza, 2 órára rá meg feltesz facebookra az új csajával képet. Azóta már letiltottam. 2x cseréltem telefonszámot. Az egyik sms-ébe azt írta, hogy feljelent, hogy megloptam őt és kihasználtam a pénze miatt. Szó nincs erről! Mindig felírtam neki, hogy mire mennyi pénzt vettem ki. Saját hobbira pár száz forintot költöttem havonta, mindenről kértem számlát, pedig sose kérte tőlem. Nincs titkolni valóm. Nincs szégyellni valóm. Feljelenthet azért pl, hogy vissza adjam neki a tanfolyamok költségeit? Hogy működik ez?



2014. okt. 21. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom, több százezres tételről van szó, már amiket itt leírtál.

Neked nem jut eszedbe, hogy legalább valamennyit visszaadj neki? Teljesen természetesnek tartod ezt az állapotot?

2014. okt. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Neki kellene bizonyítania, hogy akarata ellenére használtál fel a pénzböl.


Ha nagyon akar, feljelenthet, csak semmit nem ér el ezzel, mert nincs alapja, nem tettél semmit, ami büntetendö.


Viszont a képzésedre fordított pénz illene legalább is részben visszafizetni, ha meg tudod oldani, de erre költelezni nem lehet.

2014. okt. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bejelentett élettársi kapcsolatba voltunk. Fizettem a számláit, helyette jártam céges megbeszélésekre, én intéztem az adóbevallását, a könyvelője voltam. Nem kértem cserébe semmit, soha. Ő ajánlotta fel nekem mindig. Sőt, a jogsi ötlete is az övé volt. Segítettem az anyukájának fóliázni, volt, hogy nyáron 3 napig kint voltunk a paprikafóliába. Azért sem kértem semmit sem. Nincs pénzem visszaadni. Később már igen...
2014. okt. 21. 16:44
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
miért tűnik nekem úgy, hogy te egy idő után csak kihasználtad ... illetve csak élvezted a jót, és nem tettél ellene semmit, pedig már régen nem volt meg benned az a szikra amivel kezdtétek?
2014. okt. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Feljelenthet, de eljárás nem indul ha élettrási kapcsolatban voltatok, amúgy se életszerű hogy évekig nem "tűnt fel neki" hogy hiányzik a pénze csak amikor szétmentetek. Közös élet alatt a megszerzett vagyon közös, ha nem tetszett neki hogy a pénzéből tanulsz, akkor kellett volna lépnie, ezt visszamenőleg senki nem követelheti rajtad, megkérdezheted báremlyik jogi fórumon. Ő pénzt adott te meg más ellenszolgáltatást. Így kvittek vagytok. Gondolom amikor főztél mostál takarítottál meg helyette jártál értekezletekre akkor nem panaszkodott. Érték ellenérték. Utólag nem követelheti, ha nem volt erre külön szerződésetek.
2014. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerettem a páromat. Még most is szeretem. Csak sajnos neki más tervei vannak velem ellentétben. Amiket tőle kaptam ékszereket és ajándékokat mindet visszakérte, pedig állítólag szívből adta azt egykor nekem :( De nem is ez fáj, hanem hogy ennyire félre értettük egymást. :(
2014. okt. 21. 17:01
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha bejegyzett élettársi kapcsolatban lettetek volna, annak felbontásakor ugyanolyan vagyonmegosztási procedúrát kellett volna lefolytatni, mint egy házasság felbontásának esetén.
2014. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelenthet fel. Egy igazi pitiáner alak, ne foglalkozz vele.
2014. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

nem volt vagyonmegosztási procedúra, mert minden az övé volt. Egy íróasztalt vittem magammal és a laptopomat. Beleegyeztem, hogy semmit nem akarok elvinni és ő sem tartozik nekem, hogy kifizessen vagy ilyesmi....


Az íróasztalomat végül visszakaptam a ruháimmal együtt. A laptopom is ott maradt nála...

2014. okt. 21. 20:27
 10/12 evimeri ***** válasza:
83%
Szia! Én a helyedben valamennyi összeget visszafizetnék neki - már csak az önérzetem miatt is. Egyébként nem hiszem, hogy különösebben lenne okod aggodalomra a feljelentés miatt. Legközelebb pedig, ha komolyabbra fordul a kapcsolatod valakivel jobb ha előre tisztázod ki mit vár az élettől. Persze az idő során minden változhat. Egyébként lehet, hogy a volt párod is pár év múlva másként gondolkodna, hiszen egy 28 éves férfi még lehet, hogy nem érzi magát felkészültnek a család alapításra.
2014. okt. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!