Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit a teendő kapcsolat tartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit a teendő kapcsolat tartás akadályoztatása ügyben? Rendesen fizetem a havi gytartást, láthatáskor időben megyek érte-viszem haza. Telefonon mégsem beszélhetek vele! Holott a gyermekem igényli és szóváteszi.

Figyelt kérdés

Kedves Leendő Tanácsadó!


Az én problémám a következő:


a feleségemtől 2 éve elváltam,mert külön utakon akart járni... szóval van egy élettársa akivel ezt annak idején elképzelte van egy 8 hónapos gyermekük... Igen ám de a volt feleségemmel van egy közös gyermekünk, Ő most 6 éves! havi 40e ft gyerektartást fizetek. vettem a lányomnak egy egyszerű mobilt (Ő vette mindig fel) azon hívhattam 2-3naponként,az oviról a napjairól,(mikor jössz értem apa?)témákról beszélgettünk mindig.


de azt mondta az anyja csak akkor beszélhetek vele,ha feltöltöm a kártyáját... hozzá tenném, a gyermekem 1 szer sem hívott engem. Ami természetes,hiszen 6 éves létére nehogy már Ő hívjon!!! De akkor miért töltsem fel,mert majd ők lebeszélik hangzott a válasz... Én nem szidtam a volt feleségemet soha a gyermekünknek,de most nem tudok neki mit mondani... ha kérdezi apa miért ne hívsz??? csak hummögök... aztán ő közbe vág: ja tényleg most jutott eszembe anya kikapcsolta a mobilomat...


a vezetékesen sem hívhatom,nem adják oda neki... az anyja mobilját sem veheti föl a Lányom...


kétségbe vagyok esve,még szerencse,hogy 2hetente egy napra velem lehet...


Tapasztalatok érdekelnek-eredmények,mit lehet gyámüggyel vagy jogi úton elérni ha lépnék abba az irányba... De mindenki véleményét NAGYON VÁROM MÁR NEM TUDOM MIT TEGYEK??? Nem akarom,hogy a harag haragot szüljön,de ha nincs más akkor kénytelen vagyok valóban jogi útra térni... Remélem tudtok-tudnak nekem segíteni.


Előre is nagyon köszönöm!!!


Pál


2010. okt. 15. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy megvolt engedve hogy 2-3 naponta beszélj vele?Ő mit szolna ha megszabnák az időt amit vele tölthet?

Te vetted a mobilt, ő meg kikapcsolaja?pfujjjj

Fordulj a gyermekjóléti szolgálathoz, és a gyámügyhöz.De a bíróságon is elpanaszolhatod a gondodat, ők majd eldöntik mi legyen a sorsa, ha akadájozza a kapcsolat tartást.

Látom a pénz az jól jön, meg ami tőled van, de cserébe semmi.Igaz nő vagyok, de utálom az ilyen fajtákat.(már bocs)

Mindenképp fordulj hivatalosszerv(ek)hez.

Ne hagyd annyiban.

2010. okt. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzá tennék, hogyha te vetted neki a mobilt, és te töltöd fel pénzel, akkor nyugodtan hívhat a lányod is.Nekem a volt férjen ilyet soha nem tett.SŐT....
2010. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, megint és.Mostmár minden szolgáltatónál van olyan, hogy családi ingyen beszélás.Bevonod az ő számát, és ingyen hívjátok egymást.

Persze anyuka ne kapcsolja ki a telefont, tul.képp semmi köze hozzá.

2010. okt. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég szomorú. A családunkban is van hasonló történet, az alapján nem tudlak sok jóval kecsegtetni.

Mindenképpen írjál le mindent a gyámügynek, járj a nyakukra és bizonyítsd be, hogy jó apa vagy és a gyereknek szüksége van rád.

A én általam ismert történetben az anya eljátsza a mártírt és a szuper anyát a gyámügynek, az apát befeketíti ahol csak tudja, úgy, hogy az apát már szinte meg sem akarják hallgatni. Valószínű pénzt is hagy a nő a gyámügynél, mert olyanokra becsukják a szemüket, ami felháborító. Azért írtam, hgoy járj a nyakukra, mert volt olyan, hogy rácsodálkozott a gyámügyes, hogy mik történtek, mert ők az anya oldaláról máshogy ismerték a sztorit. Csak az a fájó, hogy az egyértelmű tényekre rácsodákoznak, amit az anya nem tud megcáfolni. különben pedig mindig az anyának hisznek és ha nem lehet bebizonyítani, akkor mindig az apa a ludas.

2010. okt. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nő létemre eldobom az agyam az ilyen nőn!!

Nemhogy értékelné az igyekezetedet,hogy kapcsolatot akarsz tartani a kislánnyal!És még azt sem veszi észre,hogy a legnagyobb vesztes a kislány!!Az a kislány csak kicsi,de nem hülye!Pontosan tudja,hogy mi zajlik köztetek,és szenved,mert mindkettőtöket egyformán szeret,és egyformán igényel!5 év múlva meg azzal áll elő az asszony,hogy fizesd a pszichológust a gyereknek??Az ilyen anyát falhoz kellene állítani!

Na most jól kimorogtam magam!

Esetleg valamit nem tudnál beszélni az exeddel,javítani a kapcsolatotokon??Ez nem megalázkodás lenne,csak lezárnátok végre ami volt,kibeszélnétek a dolgokat (sértegetés nélkül),így mindketten tovább tudnátok lépni,és a gyereknek sokkal kedvezőbb helyzet lenne.Ezt azt hiszem semmilyen hatósági felszólítás nem tudná pótolni,inkább csak rontana a kapcsolatotokon,és melegágya lenne további csatározásoknak!

Én elhívnám a helyedben az asszonyt valahova ahol kettesben lehettek,és elkezdeném neki,hogy :Nézd Piri!Sokat gondolkodtam a házasságunk hibáin,egyformán hibáztunk,vége van nincs mit tenni.Amivel megbántottalak elismerem,és bocsánatot kérek.Tudom,hogy nem voltam a legjobb férj,de ez már mindegy.Viszont iszonyúan szeretem a kislányt,és ne szakítsd el tőlem,mert látom a kislányon is,hogy csak szenved.Ha mi nem rendezzük a viszonyunkat akkor ezt a kislányt tönkretesszük lelkileg.Kezdjünk tiszta lappal....


Valakinek kezdeményeznie kell...és a helyedben nekem megérne egy próbát a 6 éves lányom!!


35/N

2010. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a 10 éves gyermekem az exemnél lett elhelyezve, 2 hetente hétvégén jön hozzám. Mégis telefont nyomott a kezébe az anyja, hogy bármikor el tudja érni, tudjon minden egyes percéről, amit nálam tölt a gyerek. Hát komolyan fel tudnék robbanni, amikor végre nálam van a fiam, lelkileg mégsincs itt, mert az anyja nem hagyja, óránként "online" kapcsolatban van vele. Vagy ha az anyja éppen hirtelen kitalál valami programot, a gyereket haza tudja csábítani bármikor! De amit írtál, abból arra következtetek, hogy Te nem ilyen hátsó szándéktól vezérelve adtad neki a telefont, nem azt akarod elérni, hogy egy kis problémát vigyél az életükbe. Elméletileg jogosult vagy telefonos kapcsolattartásra. Bár ezt a bírósági határozatban kellett volna rögzíteni, hogy pontosan milyen rendszerességgel, mikor hívhatod. Ezt a legtöbben kifelejtik, nálunk is kimaradt :-( Így nehéz számonkérni is, hogy miért kapcsolja ki a telefont, ill. miért nem teszi lehetővé, hogy beszélj a gyerekeddel. Elsőként a gyámhivatalba mennék be, hogy adjanak tanácsot. Ha szép szóval, megegyezéssel nem megy, sajnos jogi úton kell megoldani. Sok sikert!
2010. okt. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Feljelenteni. A gyerek jogai közt szerepel a Csjt-ben az elvált szólővel való napi kpacsolattartás is, telefonálás. Szóval külön kiemeli a törvény. Menj be a birósági panasznapra és mondd el, mi a helyzet és hogy szeretnéd, ha köteleznék a kapcsolattartás engedélyezésére az asszonyt.
2010. okt. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nő vagyok, én már ott kiakadtam, hogy csak kéthetente láthatod. Belehaltam volna gyerekkoromban, ha aput nem láttam volna minden nap! Undorom az ilyen meglátástól! Miféle dolog a saját gyereket eszköznek használni??? És még nem is beszélhetsz vele! Áhhh, hánynom kell ettől az egésztől! Jelentsd fel, nincs joga ehhez!
2010. okt. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vidd jogi útra a dolgot
2010. okt. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

NAGYON KÖSZÖNÖM A GYORS VÁLASZT NEKTEK-ÖNÖKNEK!!!!


Sokat segített és kicsit erőt is adott a megoldáshoz!!!


Sajnos hiába vinném bele olyan csomagba a telefon,h egymás között ingyen beszélünk,hiszen Én hívom a Lányomat. Nekik semmibe sem kerülne, még akkor sem,ha a hálózati telefont is odaadnák neki, mikor én keresem... Ez merő rosszindulat,nem tudok mást érezni...

Egyébként csak a pénzen van a hangsúly,tegyük fel feltöltöm 5e ft-al,1hét múlva kitalálják megint...

De már kaptam olyan email a volt nejemtől,h adjak neki 50e ft a Lányunk fogszabályzójára,mert kell, nincs rá pénzük!!! havonta 52e ft(gytartás+családipótlék) kap, egy 6 éves gyerekre nem elég? Sőt a fogszabályzóra én adjak pénzt? Majdnem adtam,de egy fogorvos haverom azt mondta ez nem igaz és ne adjak mert ez nevetséges... Egyébként nagy nehezen de a volt nejem,azt mondta jó akkor majd összekaparja... utána jött a telefon mizéria..


Nagyon jó ötlet az,hogy üljek le a volt nejemmel és beszélgessek vele... De nem akar... Telefonon emailbe próbáltam hasonlókat mondani neki,de ki nevet nem érdekel majd én tudom mi jó a gyereknek cím szóval leteszi... Holott tudja a Lányommal nagyon szeretjük egymást,és most nem fényezni akarom magam!!!! De sokszor hazamenni nincs kedve,de nem engedik,h itt aludjon... Még a válás elején úgy volt lemond a Gyerekünkről... De mindegy...


Megírom Neki-Nekik amiket a TI segítségetekkel találtam és ha 24 órán belül nem beszélhetek a 6 éves Lányommal,nem habozok tovább! Így nem lehet élni,nem lehet kibírni...


Továbbra is várom véleményeteket,tanácsaitokat!!!!!!!


Még egyszer Szeretettel KÖSZÖNÖM,hogy így látatlantban segítettek nekem-nekünk!!!


Pál

2010. okt. 16. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!