Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiket kitettek otthonról az...

Akiket kitettek otthonról az mihez kezdett utána?

Figyelt kérdés

Hova mentetek ? Hogy tudtatok talpra állni?

Elmesélnétek?


2014. okt. 25. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

Részvétem azoknak.

Elveszteni az otthont, a biztos talajt az hatalmas trauma, meginog a biztonsagsagerzet.

Utana nehez tisztan gondolkodni , inkabb az a jellemzö h az ember pániktól vezerelve, rossz valasztasokat tesz, es egyre nagyobb bajba keveredik.

Kivetel akad biztos

2014. okt. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Döntő többségében valamit tenni kellett azért, hogy a saját szülei hátat fordítsanak valakinek, maradjunk ennyiben.
2014. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Igen azért nem valószínű,hogy csak úgy kitesznek valakit a szülei. Valaminek történnie kell.


Nem csak egyik nap fel kelnek a szülők,tegyük ezt a gyereket utcára már elég nagy!

2014. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

A kérdést többféleképp lehet értelmezni: ha a szülők kiteszik otthonról a felnőtt gyereküket, ha albérletből tesznek ki, vagy ha a bank viszi a házat.

Mindhárom esetre ott van ez a remek lehetőség: dolgozni, dolgozni, dolgozni!

2014. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Engem kitettek 14 évesen.

Anyam meg apam alkoholista volt, drogoztak is, majd elfogyott a penzuk is, es az en penzemet akartak elvenni, amit en kerestem meg magamnak. Mondtam, hogy mivel tudom, hogy alkoholra koltik, nem adom oda. Szo szerint kiraktak azonnal az utcara.

Rokonokhoz mentem, elmeseltem mi tortent, befogadtak magukhoz.

Azota meghaltak a szuleim, drog tuladagolas, meg az alkohol is ratett egy lapattal.

Miutan kiraktak, jartam ugyanugy suliba, tanultam, mert en nem akartam olyan lenni, mint ok. Most jo allasom van, a kiskutyammal elek boldogsagban.

Ja, es egy korty alkoholt nem ittam soha, nem is tervezem.



22/L

2014. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 éves voltam, Anyu dolgozott, "apu" meg kirakta a szűröm. Nem beszámítható szerintem a pasi, azon akadt ki, mert megettem azt a kő keményen egy adag tésztát, ami tegnapról maradt (ő akkor már harmadik éve nem volt hajlandó az általunk főzött ételből enni). Anyu mire hazaért, már nem voltam sehol, a tesóm mesélte el neki mi történt. Anyu akkor döntött úgy, hogy elválik.

Én pedig ültem a párom lakhelye előtt a lépcsőn, nálam volt az iskolatáskám, benne azzal a cuccal, amit aznap vittem az egyetemre, meg egy váltóbugyival, és reménykedtem, hogy nem zavar el a búsba.

Nem tette, ellenben egyetemi tanulmányaimnak annyi lett, munkába álltam, együtt maradtunk. Bár nem saját a lakásunk, lett egy autónk és két gyönyörű gyerekünk is időközben. Vannak, akik lenéznek, hogy ennyi idősen, még csak itt tartunk, de szó szerint nulláról indulva megnézném őket meddig jutnak.

Az egésznek lassan 10 éve. Kétszer próbálkoztam apámnál, hogy rendezzük a kapcsolatunkat, de elutasított és az unokáiról sem akar tudni. Innentől kezdve én többet nem gyötrődöm, számomra megszűnt létezni.

2014. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyes eset egyedi,általánosítani nem kéne.Nem csak "rossz" gyerekek vannak,de "rossz" szülők is.Amúgy:Amikor kitettek,21 éves voltam,nő,dolgoztam,munka mellett építkeztem (önerőből,keservesen) és mindenféle mellékállásokat vállaltam,hogy egyszer téglát,egyszer cementet stb.vegyek.(Utólag belátom,hogy naív gondolat volt,de fiatalon és tapasztalat nélkül az ember nem mindig látja jól a dolgokat,főleg,ha nem segítenek neki jól látni)Szóval a rengeteg meló miatt haza jóformán csak fürödni meg aludni jártam.Volt fiúm is,persze,anyáméknak ez se tetszett.Meg az se,hogy az építkezés miatt már nem adtam haza pénzt,mert minden fillérre szükségem volt.Pedig az ő konszolidált életükhöz képest én "rengeteget" kerestem.Aztán egy közös nyaralás után,amikor én ott nem pont azt csináltam,amit ők elképzeltek-megismerkedtem egy fiúval,és külön programunk volt-egyszerűen kiraktak az utcára,közölték,hogy szégyent hoztam rájuk és takarodjak,vigyem el az összes cuccomat a lakásból másnap fél ötig(!)Na akkor kénytelen voltam a féligse kész tetőtérbeépítésembe elcuccolni,de pár nap után rájöttem,hogy ott nem lehet létezni,mert csak villany volt de víz-értelemszerűen WC se-még nem.Akkor azt gondoltam, hogy beszélek azzal a lakástulajdonossal,akitől a cégem az irodámat bérelte,hogy nyissa ki a számomra a lezárt fürdőt és a kisebbik szobát,kössünk bérleti szerződést.(Nyilván az építkezés miatt teljes lakást nem tudtam volna bérelni)Ott ért az első kemény meglepetés:Közölte,hogy természetben kell érte fizetni.Ezt nem bírtam volna bevállalni,ezért mégis inkább az építkezést választottam,fürödni egyik-másik barátnőmhöz jártam,WC-re napközben az irodában,aztán különféle presszókba.Hányódtam ide-oda,nem volt fix kapcsolatom,ezért az építkezést egyedül csináltam,vállaltam kemény munkákat-szobafestés-tapétázás-ilyenkor,ha nem laktak a lakásban ott aludtam és fürödtem,de lassan jött a tél és nekem elegem lett ebből a hajléktalankodásból,ezért elhagytam a városomat és munkát vállaltam Bp-en.Az megint iszonyatosan kemény dolog volt,mert 4200 ft volt a fizetésem,3600 pedig az albérlet.(1983) Aztán bérletet is kellett vennem,és akkor már nem maradt pénzem kajára sem,gondolkodtam azon,hogy prostinak kellene lennem,de nem is tudtam,hogy hogy kellett volna belekezdenem.Meg azt hiszem,nem is tudtam volna csinálni.Persze az ember ilyenkorra már nagyjából leszámol az elveivel.És akkor belekapaszkodtam az első férfiba.aki érdeklődést mutatott irántam.Sajnos,egyébként persze iszonyatosan rossz megoldás volt,de nem volt semmilyen más választásom,legalábbis akkor úgy éreztem,mert nem akartam teljesen kiírni magam az általam normálisnak vélt társadalmi közegből.A többi lényegtelen.Szóval biztosan vannak nálam szerencssétlenebbek is,de okosabbak is.Nekem ezt a lapot osztotta a sors.
2014. okt. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Szép történetek.baratnomet ki akarta tenni az Apja .terhes lett,aztmondta baba vagy otthon.srác nem állt a csaj mellett,abortusz lett.azóta gyereke lett de a család nem tudom miként reagált.másik varosban lakik a csaj.
2014. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 evimeri ***** válasza:
15%
Én 17 évesen önszántamból jöttem el otthonról. Nem azért mert gond volt a szüleimmel. Édesanyám a világ legjobb anyja. De úgy gondoltam - mivel már dolgoztam -, hogy a saját életemet kell élnem. Feljöttem Pestre és - bár nehéz volt akkoriban 17 évesen munkát találni, végül is sikerült. A cég ahova felvettek még Ibusz lakást is biztosított. Annak idején így hívták a cég által bérelt albérleteket. Végül is a lényeg annyi a dologban, hogy egy felnőtt emberért a szülők már nem tartoznak felelősséggel - legalább is szerintem. Sokan azt hiszik, hogy a szülőnek élete végéig kötelessége pátyolgatni a gyerekét. Nem azt mondom, hogy ne segítse ha van rá lehetősége és látja, hogy a gyereke is iparkodó. De sokan csak élnek bele a nagyvilágba és majd a hülye szülő eltart. Egy felnőtt ember vállaljon felelősséget a saját életéért és ne mindig másban keresse a bűnbakot. Egyébként meg elég ritka, ha egy szülő csak úgy kiteszi a gyerekét otthonról.
2014. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
3-as a saját fülemmel hallottam ahogy a szomszédnő ordította a gyerekének takarodjon el otthonról.Normális fiatal gyerek 20éves.Anya viszont soha nem volt az,a pasik mindig többet jelentettek neki.Van egy vén kandurja na az nem szivleli a fiait igy takarodó van a háztól.
2014. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!