Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudtok Budapesten olyan...

Tudtok Budapesten olyan vendéglátóhelyet, ahol otthonról hozott kaját meg lehet melegíteni egy mikróban? Utána ott leülni és megenni. Ki van ez már találva?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttam még ilyet : olyat tudok ,hogy az IKEÁBAN van mikró ,de az gyereknek ,van és ha viszed a gyereked ételét akkor ott meg melegitheted .

Étterembe pedig azért járunk ,hogy ne az otthoni ételt együk.

2013. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez nem rossz ötlet! Lehetne egy ilyen gyorsétterem lánc, ahol még csereberélni is lehetne. Mert sokan azért nem esznek főtt kaját a melóhelyen, mert nincs hol.
2013. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Nincs ilyen es nem is lesz. Az ettermekben, gyorsettermekben es egyeb vendeglato helyeken csak az ott forgalmazott etelt es italt lehet fogyasztani, ez alol csak a bebietel a kivetel.

Az oka eloszor is higieniai: a hely felel a minosegert, azert, hogy ne legyen romlott, fertozott amit forgalmaz. Ha barmi kulso elelmiszer kerul ott fogyasztasra, annak nem tudja szavatolni a minoseget. Ha pl szalmonellas lesz valaki, ninvs kit elovenni....

A masik pedig az ado. Miutan minden termekrol nyugtat kell adni, igy a sajat szendvicsedrol is kellene kaponod - azutan meg majd fizetsz adot????

2013. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már nem egyszerűbb a melóhelyen összedobni egy mikróra? Vagy megkérni a főnököt, hogy vegyen egyet?
2013. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg adsz nekik 200 forintot és megmelegítik, de hogy még le is ülj. Nem hiszem, hogy van ilyen.


Viszont csinálhatnánk mobil mikro állomásokat. Na?


Úgyis szeretnék befektetni valamibe. :D

2013. okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

És ebből hogyan is élne meg az üzemeltető? Mert az éttermi adagok árának jó része a helység bérleti díjának, az alkalmazottak bérének, a rezsiköltségnek, és persze a haszonnak az adott ételre eső része.


Az rendben van, hogy ilyen helyen nem kellene szakácsot alkalmazni, de bérleti díj, rezsiköltség, néhány alkalmazott bére azért itt is megjelenik, és persze a tulaj is meg akar élni belőle. Ezt csak úgy tudja kitermelni, ha pénzt kér azért, hogy te ott ücsörögsz, és megeszed a saját szendvicsedet - te viszont nyilván nem akarnál ilyenért fizetni....


Szóval akkor hogy is lenne működőképes egy ilyen hely? :-)

2013. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A higiéniai aggályok nekem is eszembe jutottak, de úgy oldanám meg, hogy a dobozom alá tennék egy szalvétát a forgótányérra.

Hogy érné meg a vendéglátóhelynek - ezen nem gondolkoztam, de esetleg némi áramdíjat felszámolhatnak.

Az IKEA-t meg fogom nézni, köszönöm, aki azt tanácsolta.

2013. okt. 15. 12:12
 8/11 anonim ***** válasza:
:D Szalveta a forgotanyerra :D :D :D Az megved mindentol :D :D :D Komolyan ennyire buta vagy, vagy csak naiv????
2013. okt. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mi mindentől kellene megvédenie, aranyoskám?

Viszem a kis dobozkámat, beteszem a mikróba. De hogy még a doboz külseje se érintkezhessen azzal a tányérral, ahová mások szintén a saját edényüket rakják, ezért gondoltam a szalvétát alá. Capisci?

2013. okt. 16. 10:38
 10/11 A kérdező kommentje:

Egyébként tegnap megnéztem az IKEA-ban, és tényleg van kitéve egy mikró az étteremben. Az van mellé írva, hogy itt megmelegítheted a bébiételt a babának (sőt cumisüveg-melegítő is van).

Azt nem tudom, hogy szólna-e valaki, ha nem bébiételt teszek be, illetve mit szólnának, ha kiderülne, én vagyok az a bébi.

Ki fogom próbálni, köszönöm a felvilágosítást.

2013. okt. 16. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!