Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kiderül, hogy nem az apa a...

Ha kiderül, hogy nem az apa a gyerek vér szerinti apja akkor mennyi idő amíg elrendeződnek a jogi dolgok?

Figyelt kérdés
Adott egy pár. Együtt élnek egy évig a nő terhes lesz. A gyerek születése után tönkremegy az együttélés.De a gyerek miatt a férfi megengedi, hogy a nő férfi saját tulajdonú házában éljen. A gyerek most három éves. Közben a férfi megnősült a felesége gyereket vár. Kiderülnek az exbarátnő félrelépései ezután az apa dns-tesztet csináltatott ami bizonyítja, hogy a gyereknek nem ő a vérszerinti apja. Sok idő míg ügyvéd segítségével elrendezik a tartásdíj megszüntetését? Az exnő nem szeretné elhagyni a férfi házát. Ebben az esetben csak hatósági segítséggel tehető ki a házból? Ugyanis a férfi ezután a terhes feleségével szeretne a lakásba költözni.
2014. okt. 28. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek nem a fent emlitett apatol van,akkor nem köteles gyerektartast fizetni-söt amit eddig fizetett en azt is visszakernem.A nö pedig mehet ahova akar,mert igy mar semmi joga ott lakni.
2014. okt. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs joga de mivel nem akar elmenni ezert akkor csak hatosagi segitseggel kell elkoltoztetni.
2014. okt. 28. 18:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hivj rendört.Akar e .vagy nem az nem erdekel senkit ebben az esetben.1-es voltam
2014. okt. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Pár hónap alatt lerendeződik a dolog. Addig sajnos fizetni köll :\

Tudtommal a kifizetett tartásdíjat nem lehet visszaigényelni, de erről ügyvédet kellene megkérdezni.

A nő és a gyermeke menjen a gyermek jó édes apukájához, a főhősünk nyugodt szívvel kirakhatja őket, pont ugyanannyi joguk van a lakáshoz, mint nekem.

2014. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem o az apa nem kell fizetni majd a ver szerinti apa fizet. Ki kell tenni rendori segitseggel a not.
2014. okt. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
ha a gyerek a nevén van nincs semilyen jogi lépés a gyerek az ővé tök mindegy kié genetikailag, a ház más kérdés amúgy ha a hitelt együt fizették volt valami felujitás azt ki kel fizetni a férjnek addig nem köteles elköltözni
2014. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

ma 19:32

Ameddig érvényes a tartásdíj-kötelezettséget megállapító határozat, addig fizetni kell, mint a katonatiszt.

Tudom, cumi...

2014. okt. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

Ha be vannak jelentve a lakcímük, akkor nagyon hosszú per lesz mire kirakod őket.

Pont ugyanúgy, mint ahogy a nem fizető albérlőket sem lehet kitenni egyszerűen. Kérdezz csak meg egy ilyen ügyekkel foglalkozó jogászt. Az teljesen biztos, hogy addig amíg megszületik az új gyerek, nem lehet majd kitenni a régit.

2014. okt. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nincs bejelentve a hazba a no. Rendor ismeros azt mondja hogy tulajdonoskent mar holnap ki lehet rakni a lakasbol. Semmit nem adott a hazba anyagilag.
2014. okt. 28. 19:47
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Nekem aztán lehetne akár milyen itélet én ziher nem fizetnék, menjen bíróságra vele, úgyis veszit aztán még a perköltséget is állhatja.

Másrészt nem akar menni, akkor addig is kérj minimum 100 ezres lakbért ügyvédi felszólítással plusz 3 hónap kauciót is. Aztán nagyon gyorsan le fog lépni.

2014. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!