Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elcsesztem az életem, hogyan...

Elcsesztem az életem, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Hülye,böszme voltam.Buliztam,éltem ahelyett,hogy tanultam volna.24 évesen minimálbérért robotolok 2 műszakban egy gyárban.Kénytelen vagyok a szüleimmel élni,mert egyedül ennyi pénzből nem tudok egy albérletet sem fenntartani.Minden nap tanulok,mert szeretnék bejutni támogatott egyetemre.Viszont ez csak nappali képzésen támogatott.Van lehetőség egyéni tanrend kérésére vagy úgy beosztani az órarendet,hogy a munkám megmaradjon? A levelezőstől egyrészt az anyagiak miatt félek,másrészt szerintem nem ad annyi BIZTOS tudást,mint a nappali képzés,úgy hallottam nehezbb is elvégezni.Vagy van lehetőség úgy dolgozni egy jogi egyetem mellett,hogy legalább 50.000 Ft-om összejöjjön havonta?Úgy érzem,ha most nem lépek örökre itt ragadok és nem jutok előrébb az életben.Legalább később elmondhatom,hogy megpróbáltam,ha nem jött össze és nem a beletörődést választottam.

De nem támaszkodhatok 31 éves koromig a szüleimre és nem is szeretnék!Így is tök jó érzés,ha én tudok pluszba segíteni idehaza nekik,nemhogy még ők tartsanak el ennyi ideig.


2014. okt. 28. 18:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
hétvégi munka, délutáni munka
2014. okt. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Háát, lehet, hogy lejjebb kellene adni az igényeidet, és valami kevésbé időigényesre jelentkezni. A jogi egyetemen kell szerintem az egyik legtöbbet magolni, szóval szerintem munka mellett nem fogod tudni megcsinálni :/ Ha már voltál olyan okos, hogy eddig nem tanultál, most válassz valami reálisabbat. Jobban jársz vele!
2014. okt. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Ne félj a levelező szaktól,nagyon sok ismerősöm tanul így,miközbe dolgozik.Ha nincs más megoldás válaszd nyugodtan ezt.
2014. okt. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Az én párom is levelezőn végezte el az egyetemet, 1 gyerek + terhes voltam, majd 2 gyerek. :)

És bár nem két műszakban, de napi 10 órákat dolgozik.

Neked legalább még nincs gyereked. Könnyebb lesz.

Sok sikert!

2014. okt. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem fogok olyan iskolába menni,amit nem végeznék szivesen,csak mert könnyebb!Nálam pont a magolós tantárgyak a befutók,ugyanis jó eszem van,könnyen tanulok,csak most nőtt be a fejem lágya..Szivesebben ülök le tanulni arra,ami érdekel,mint húzni-halogatni azt,ami nem.A diákmunkát azért nem merem bevállalni,mert sokan csinálják,és már befürdettek anno azzal,hogy csak SOS esetekben hivtak a H&M-be.Csak ilyen alkalmi melókba futottam bele.A pénzre meg szükségem van.Nem az igényeim nagyok,nem bohóckodni kell az az 50 ezer,hanem abból 20ezret lakástakarékra félretenni,a maradék 20ból pedig élni...
2014. okt. 28. 19:21
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

" 50 ezer,hanem abból 20ezret lakástakarékra félretenni,a maradék 20ból pedig élni..."


Hát az fix, hogy a reál tényleg nem feküdne neked.


Egyébként NEM, munkára tekintettel nem szokták megadni nappali tagozaton az engedélyt az egyéni tanrendre.

Ez azoknak "jár", akik súlyos betegek, a terhességük végén járnak, 3 éven aluli gyereket nevelnek, külföldi ösztöndíjat kaptak és nem akarnak itthon halasztani... stb.

A munka melletti tanulásra a levelezőt találták ki.

2014. okt. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Jogból simán lehet levelezőre menni, semmi bajod nem lesz tőle, viszont azt gondolom, hogy nem igazán tudod, hogy mire is vállalkozol a joggal. Egyrészt az első vizsgaidőszak után rá fogsz jönni, hogy a munka és a jog együtt vagy nem fog menni, vagy meghalsz közben. Arról ne is beszéljünk, hogy manapság már ez is munkanélküli képzés megfelelő hátszél nélkül, na meg persze, azt sem árt végiggondolni, hogy elvégzed jobb esetben öt év alatt a képzést, és még utána sincs fellélegzés, mert jön a három év bojtárkodás (ami alatt nagyjából te fizetsz, hogy egyáltalán dolgozhass - ha, persze találsz bárhol bárkit, aki alkalmaz), és majd ezután jönnek a drága vizsgadíjas szakvizsgák, amit a nulla bojtár béredből kellene előteremtened. Szóval, minden valószínűség szerint 32-33 évesen ott fogsz állni a semmivel a két kezedben. Én a helyedben ezt nagyon átgondolnám.
2014. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsot!Akkor mi az,amire érdemes időt szánni-akár levelezőn is? Amivel el tudok helyezkedni itthon is,esetleg külföldön is? Nem a semmiért szeretnék tanulni,de ez az,ami érdekelne,más eszembe se jutott
2014. okt. 28. 20:21
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

#6

"50 ezer,hanem abból 20ezret lakástakarékra félretenni,a maradék 20ból pedig élni..."

Hát az fix, hogy a reál tényleg nem feküdne neked.


---> Ezen felröhögtem! :D

2014. okt. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hello!Én is munka mellett tanulok levelezőn, mert én is ugyanúgy jártam, mint te.:-) Én huszonhét évesen kezdtem el a sulit, és egyáltalán nem bántam meg, sőt.Az a baj, hogy ebben a korban már sajnos korlátozottak a lehetőségek, hidd el, én is visítva rohannék vissza a padba ha tehetném, de sajnos ez a vonat már elment, mert nekem is dolgozni kell.Egyébként nehogy azt hidd, hogy a levelező olyan gagyi!Ez attol függ, milyen sulit választasz.(tehát Kodolányi, Eszterházy Károly, Gábor Dénes, Szent István Egyetem kilőve).Én is azt hittem,hogy húú milyen könnyű lesz, ennek ellenére nagyon sokat kell tanulni.Én közgazdász szakon vagyok, és tavaly is majd belelilultam, annyit kellett tanulni, matekot, statisztikát, közgázt, stb. igaz ezek csak az első másfél évben vannak, aztán jönnek a nyugisabb tantárgyak.Én pl. turizmus-vendéglátás szakra járok, én azért választottam ezt, mert már azelőtt is ebben dolgoztam, és nagyon szerettem.Ha te is szeretsz bulizni, nyüzsögni, akkor lehet, h érdemes lenne neked is ilyesmi felé orientálódni :-) Ja és még annyit, hogy 24 évesen még nincs elrontva az életed, még baromi fiatal vagy, és tök jó, hogy erre most jöttél rá, és nem 10 év múlva, mert így még rengeteg lehetőség áll előtted, főleg, ha fiú vagy.De akkor is, ha lány.
2014. okt. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!