Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon elcsesztem az életem...

Nagyon elcsesztem az életem eddig minden téren, hogy tudnám helyrehozni?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon elcsesztem mindent, de most eldöntöttem hogy össze akarom szedni magam mostmár, mert ez így nem mehet tovább, először is ami a legnagyobb baj hogy nem fejeztem be a sulit, csak a 8 általánosom van meg, mostmár nagyon bánom,

el kéne valamit végezni, de azt se tudom mit végezzek el, mert ami érdekelne arra nincs lehetőségem, mert érettségi kell hozzá, de az érettségit is már csak estin tudom megcsnálni, munka mellett, mert mostmár el kell mennem dolgozni is

mert kellene a pénz is, a másik probléma hogy semmi önbizalmam nincs, szeretnék már barátnőt is mert még az se volt, de egyszerűen képtelen vagyok megszólítani lányokat is, pedig már olyan is volt hogy nem kellett csinálnom semmit mert

csaj jött oda hozzám szórakozóhelyen, de még azt is elcsesztem, meg sok lánynál volna esélyem úgy érzem, de mégse merem megszólítani valamiért, és ebből is nagyon elegem van már, egyszerűen nem tudom mit mondjak nekik,

rengeteg lehetőségem volt már, de mindegyiket elrontottam, legalább 8 csaj volt már akivel lehetett volna valami, és semmi nem lett egyikből se, ez rohadtul idegesít, nincs egy ilyen marha másik mint én, ennyi lehetőséget kihagyni...

meg munka is nem a gyárba 3 műszakba akarok megöregedni, hanem olyat csinálni amit szeretek, de hát így hogy nem végeztem el semmit nincs csak a gyár, az mellett meg már nagyon nehéz megcsinálni az érettségit is, úgyhogy egyszerűen

nem tudom hogy hogy csináljam, de valami megoldást találnom kell mostmár, így is már éveket elcsesztem az életemből, többet mostmár nem szeretnék. Valami tanácsot ha tudtok mondani akkor az jó volna, 21 évesen már nagyon nem itt kéne tartani!


2013. dec. 23. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is, engedd meg, hogy egy személyes véleménnyel kezdjem: a 8 általánosod ellenére helyesírás tekintetében egy rakás sokdiplomás embert lepipálsz, legyél ezzel tisztában. Mindenképpen szerezz érettségit szerintem, sosem késő megcsinálni. Én a helyedben gyűjtögetnék arra a képzésre, amire valójában vágysz. Amíg meló mellett végzed az esti gimit, addig tartalékolsz, és aztán megvalósítod önmagad! Nekem nem úgy tűnik, mintha annyira elcsesztél volna bármit is, hiszen még rengeteg időd van mindenre, amit csak akarsz. Ha egy mód van rá, felejtsd el a bűntudatot vagy az önvádat, lépj túl az eddigieken, és koncentrálj arra, amit el szeretnél érni. Isten ments, hogy analizálni kezdjek, de szinte öröm volt olvasni a soraidat, mert odafigyelsz a helyesírásra, összeszedett a gondolatmeneted, és szerintem a legnagyobb vétek volna az intelligenciádat nem kamatoztatni valami neked való hivatásban. Sok sikert, és kellemes ünnepeket!
2013. dec. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen! :) Én evvel tisztában is vagyok, hogy nem azért nem végeztem el a sulit mert hülye vagyok hozzá, hanem mert lusta voltam, de nagyon, egyik tanárom is mondta nekem régen, hogy tudnák én mindent hogy ha akarnák, csak én saját magamból csinálok hülyét, így van a csajokkal is, lehetett volna már évekkel ezelőtt is barátnőm is, csak annyira nincs önbizalmam hogy őrlet, saját magamat rontom el tényleg, és ezt most fel is ismertem már, de mostmár így nagyon nehéz váltani, ennyi elvesztegetett év után! De azon vagyok hogy változtassak, csak nem tudom hogy induljak el.
2013. dec. 25. 23:49
 3/6 anonim ***** válasza:
végezd el estin az érettségit aztán orientálódj
2014. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 M@x ***** válasza:
51%

Attól félek még nem késtem el... :)

Szóval szia, egy olyan 15 éves kamasz vagyok, aki semmit sem tud semmiről, de azért rossz tanácsokat nem adok. Remélem tudok segíteni :)

Szóval első körben én is azt ajánlom, hogy munka mellett, még ha kínkeserves is, de próbálj meg leérettségizni. Tényleg meg lehet csinálni, csak baromi nehéz lesz. Utána viszont, egy érettségivel a kezedben könnyebben boldogulsz majd! Ha ehhez kell egy bátorító ifjú, akkor állok elébe, még barátok is lehetünk ;D

Második körben meg legszívesebben beléd verném azt az önbizalmat, mert anélkül tényleg vajmi kevés esélyed lesz bárhol is. Olvasd sikeres emberek életrajzait, hallgass "Brian Tracy" előadásokat, szerezz új barátokat, és keress valami hobbit, amiben jó vagy, járj el sportolni... Ezek mind-mind növelik az önbizalmat, és garantálom Neked, hogyha komolyan állsz hozzá, akkor már másodikra bízni fogsz önmagadban.

És - csak hogy a lányokra is kitérjek - mivel minden akciót reakció követ, így amint középiskolába mész, kénytelen leszel megismerni új embereket. Azokból az új emberekből, legalább 50% lány lesz. És ha abból csak egy is közeledik úgy hozzád, akkor majd minden sínen lesz.

Ha lehetnek kérdéseim, konkrétan mikben szoktál bénázni a lányoknál? Mi az álommesterséged? :)

2014. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Helló! Szoktam könyvet olvasni, barátaim is vannak, és sportolok is :) sőt még szórakozni is eljárok, tehát nem ilyen probléma van hogy nem járok sehova, én nekem nem az a problémám hogy a gép előtt ülök egész nap és nem csinálok semmit, mint sok embernek aki ilyen cipőben van, nekem ez valami mástól van valami gát van bennem, naggyából még tudnám is hogy mit kéne csinálnom hogy ez változzon, de valahogy nincs hozzá kitartásom, lányokkal kapcsolatba is csak annyi a probléma hogy nem merem megszólítani őket, egyszerűen nem megy, pedig mint ahogy írtam is már nagyon sok lánynál lett volna esélyem, de még se lett egyikből se semmi, miattam mert szó szerint megijedtem tőlük, vicces de ez a helyzet :S az a baj szórakozóhelyen közeledett már hozzám lány többször is, még se lett abból se semmi mert odajön táncolunk de aztán nem kezdek vele semmit, mert nem tudok mit mondani, úgyhogy ha a lány jön oda akkor sincs sínen a dolog, mert még azt is elcseszem, úgyhogy ebben bénázok csak, én nem merek odamenni, ha odajön a lány akkor meg nem tudok mit mondani ennyi a történet. Úgyhogy én elég érdekes eset vagyok, megmondom őszintén én se értem magamat, hogy mit művelek, saját magamból csinálok hülyét, tanárom is megmondta máskor, pedig nem vagyok egy hülye gyerek, tudnák mindent ha összekapnám magam valahogy végre. Álom mesterséget meg inkább nem írom le, mert vicces lenne, mert attól egy kicsit távol állok jelenleg sajnos.
2014. jan. 9. 01:58
 6/6 M@x ***** válasza:

Figyi, akkor írd le privátban, de már tényleg érdekel:) Ha attól jobb lesz, akkor én is leírom az enyémet, pedig az se piti dolog:D

Ehhez meg nekem egy "tervem" van. Amikor olyan szituáció van, amiből tudom, hogy nehezen jövök ki, elszámolok háromig és belevetem magam és nem gondolok semmire. Akkor kénytelen leszek azt csinálni, amit kell!

Neked az a bajod, hogy az agyad már tudja, hogy ha odamész, akkor úgyse lesz semmi. Felejtsd el ezt, fuj, rossz gondolat, nem szabad :D

Sokkal jobb lesz, ha mindent szépen hátrahagysz magadban ezzel kapcsolatban, és mint egy mesterséges amnéziába taszítod magad :)

2014. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!