Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor is illik vinni nászajánd...

Akkor is illik vinni nászajándékot ha szűk körű az esküvő?

Figyelt kérdés

A menyasszony unokatestvére vagyok, az esküvője jövőre lesz. Szűk körű esküvőt tartanak majd, de lesz rendes ruhája, fotózásuk, viszont utána csak polgári ceremónia ahova a nagynéiket/nagybácsikat, unokatestvéreket a családjukkal, pár barátot és ugye a szűk családot hívták meg. Viszont lagzi nem lesz, hanem utána egy kertipartit tartanak szülőkkel, testvérekkel.

Ilyenkor is illik nászajándékot adni ha lagzi/vacsora nem lesz és csak a szűk családdal ünnepelnek? Mert ugye van az a szokás, hogy a menyasszonytáncba, vagy "nászajándékként" illik azt a pénzt "visszaadni" amennyi a vacsora és az italfogyasztás ára volt arra a főre nézve...


2014. nov. 4. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Igen, de beszéljétek meg.
2014. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem hogy kertipartira van szokás ami már kialakultnak tekinthető lenne. Nyilván pénzt nem, mert nem lesz gondolom a kertben menyasszonytánc, de valami ajándékot lehet azért vinni, aminek esetleg mindeketten örülnének, nem feltétlenül valami drágát, esetleg szimbólikusat.
2014. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Illik. Ha egy sima kertipartira mész, akkor is illik vinni valamit.
2014. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kertipartira mi nem megyünk, oda csak a testvérek mennek, meg a szülők. A többi rokon csak a polgári ceremóniára hivatalos.
2014. nov. 4. 11:38
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Én is menyasszony vagyok, most lesz a szűk körű esküvőnk, mondtam a barátaimnak, hogy nem kell ajándék.. szóval ha nem hoznának, teljesen rendben lenne... de természetesen ha hoznak, az meg jól fog esni.. mivel neked családtag is a menyasszony, szerintem jó lenne ha vinnél neki. Én nem az illemről beszélek itt, hanem egyszerűen csak az örömszerzésről, a kedvességről, szeretetről. Pláne ha jövőre lesz, akkor meg pláne vinnék, mivel már előre bejelentették jóval.. gyűjteni tudsz rá, van időd kinézni.. azt nem mondom hogy nagy ajándék kell... ha nekem valami kis emléktárgyat, képeslapot hoznának, az is elég lenne, jól esne... itt tényleg a szeretet a lényeg, ha már más miatt adsz, mert illik, szerintem jobb ha nem is adsz..
2014. nov. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Bármekkora esküvő lesz, ha csak a ceremóniára vagy meghívva, oda nem kell ajándékot vinni.
2014. nov. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Magára az esküvőre nem kell ajándék, de attól még nászajándékot vihetsz.
2014. nov. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Ha annyira sem vagy rokon, hogy meghívjanak a kertipartira, bizony, én nem vinnék semmit.

Miért is kellene? Mert meghívtak a polgári szertartásra?

Egyre több esküvő a pénzről, ajándékról szól.

2014. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mikor eljöttek hozzánk, akkor elmondták, hogy anyagi okokból nem tartanak lagzit, mert lakásfelújítás előtt állnak, és inkább arra költenének. Azt mondjuk tudni kell, hogy nálunk az unokatestvérekkel és párjaikkal együtt egy családi összejövetel rögtön 30 főnél kezdődik. Tehát megértem őket, csak nekem is fura, hogy attól még ajándékot adjak-e vagy sem. Erre nem tértünk ki, ők nem mondták, hogy vegyünk vagy adjunk nekik bármit is.
2014. nov. 4. 12:30
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Tehát ők szegények, ezért nem hívnak meg a kertipartira, mert ketten legalább 5000Ft-ba kerülnétek.

De Te vinnél ajándékot, mert.......MERT?

2014. nov. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!