Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az a helyzet, hogy 15 éves...

Az a helyzet, hogy 15 éves vagyok és teljesen kikészültek az idegeim, már abban sem vagyok biztos, hohy mikor felnőtt leazek normális lesz-e a lelki állapotom. Mi tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet apukám sokszor bántalmazta az anyukáma. Olyanokat láttam amiket nem lett volna szabad. Most hogy felidézem ezeket az emlékeket a vér az ereimben szinte megfagy. Szóval apukám és anyukám alkoholista, mindennap részegek, két kisöccsém van. Apám nap mint nap eljár dolgozni, nehéz fizikai munkát végez. Anyám nem dolgozik pedig a legkisebb öccsém is 10 éves. Elég nagy trauma ért még a mai napig mennek ezek a verekedések. Elsős korom óta. Nem elég ez az állapot de az iskolában is piszkálnak. Nem tudom érthető- e a kérdésem, a lényeg hogyan lehet ezeket a dolgokat megemészteni? 15L
2014. nov. 5. 23:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi elég sok a helyesírási hiba.
2014. nov. 5. 23:04
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyedul nem fog menni, kerj segitseget. mondjuk az iskolaban az iskolapszichologustol, ha van.
2014. nov. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Az a lényeg hogy legyen egy szakember vagy egy épp elméjû barát, rokon akinek ezt ki tudod beszélni . Lehet nem funkfontosnak de igenis rengeteget számít ha kibeszéled valakinek . Mondjuk az sem mindegy hogy kinek . Nekem nyugodtan írhatsz private üzenetet mert hasonló problémákkal küszködom ;)) nekem azòta könnyebb mióta megtudom beszélni :))
2014. nov. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Szia NAgylány

Ugyan ez volt a helyzetem nekem is,annyi különbséggel,hogy engem a kereszt szüleim neveltek ahol a kereszt mami alkesz ugyan úgy és az életemet megkeserítette teljese. Anyám eldobott,de szint úgy alkesz és 5 gyereket szült.Azért velem még annyit se foglalkozott,mint a többivel. Nővérem aki a mindenem prosti,2 bátyám börtön töltelék az egyikből alkesz a másik még mindig bünöző a kis hugom aki 18 éves, 46 éves emberrel él akinek most szül gyereket,de előtte 16 évesen szült egy drogos agresszív pszhiopata baromnak. Csak azért írtam le dióban,hogy nem vagy egyedül :(


Én mai napig nem tudom ezeket feldolgozni. Mostanság minden este a meg nem kapott anyai szeretet miatt sírok felnőtt fejjel.Lelkileg tönkre vagyok a hiányától.

Próbáld az agyadba bekódolni,azt hogy te nem akarsz ilyen ember,nő és anya lenni. Mindig csak előre,tanulj sokat legyen jó szakmád és ahogy tudsz költözz majd el! Addig is,ha van olyan ember akinek őszintén tudsz beszélni ezekről,sírd ki magad és add ki a fájdalmadat.

11 éves koromban össze jöttem és szerelmes lettem egy 16 éves fiúba aki agresszív volt,ütött vert...aztán jött a többi... lelki terror,elnyomás minden. HA majd oda érsz jól válogasd meg és gondold végig,hogy kivel állsz szóba és kibe leszel szerelmes,mert egy idióta még jobban megkeserítené a lelki világodat. Kitartást neked! Agyban dől el minden és a példa mindig legyen előtted!! Ha úgy érzed írj nekem,szívesen beszélgetek veled. Sokszor ölellek téged!

2014. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok

Most nagyon nagy fájdalmat érzek,mert tudom hogy te mit is érzel,...Én nagyon rossz lettem ezek miatt mikor veled egy idős voltam! Ittam,altatókat szedtem évekig,züllöttem de aztán felálltam nehezen..lett egy szakmám,de még mindig nem teljes. Nekem is sikerült vhogy jobb embernek lenne és neked is fog csak agyban és lélekben is akarnod kell!

2014. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Valahol legbelül megnyugtat a gondolat , hogy nem vagyok egyedül. Szóval köszönöm a támogatást.
2014. nov. 5. 23:42
 7/11 Bence_ ***** válasza:

Nem vagytok egyedül!

Szeretet hiányát egy olyan családban lévő Gyere is érezheti ami kívülről szépnek néz ki.

Már az jó, hogy felismertétek: problémátok van.

Nagyon fontos, hogy higyjétek el, hogy értékesek vagytok. Vannak jó és értékes,tulajdonságaitok. Ez azért fontos mert így lesz önbecsülésetek és nem fogtok összeállni egy nálatok is jobban sérült pasival csak azért, hogy érezzétek a "törődést".

2014. nov. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
valahogy családsegítőhöz kellene fordulni, ha ilyenek vannak. valami segélyvonalat is hívhatsz, ahol szakszerűbb tanácsokat kaphatsz, mint itt. ez elég komoly dolog, ami veled van, és ezt nem csak "kibírni" kell. kérj segítséget.
2014. nov. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
szia:) enis hasonlo helyzetben voltam..ha gondolod irj privatot es segitek ha tudok!:)
2014. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben nőttem fel 26/F.

Apám alkoholista külföldön dolgozik és amikor itthon van egy évbe fél évet folyton veszekedés van, velem is. Természetesen a leg dúrvább dolgokat amiket el tudsz képzelni minden elhangzott. Bármi amit mondtál neki vagy ő hallott azt ellened fordította részegen.

Nos. Fiatal Kis csaj vagy. Nem mondom hogy agy túrkászhoz, tanár vagy hasonló pláne.

Itt a te belső nyugalmadról van szó. Ha van barátod akkor oszd meg vele a fájdalmaid. Rajtam ez hatalmasat segített amikor a haverjaimmal barátaimmal lehettem időt tölthettem. Nem mondom hogy merülj el a bulizás világába mert az sok bajt hozhat a nyakadra :) Támaszkodj barátokra, aludj náluk. Egy olyan környezet után az kiváltság.

Ne túlozz hogy nem leszel normális :)) Én számtalanszor gondoltam olyan butaságokra ami mai fejjel már kész vicc :D

Kitartást!

2014. nov. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!