Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme így az ajándékozás...

Van értelme így az ajándékozásnak?

Figyelt kérdés

Mielőtt azt hinnétek,hogy nekem az a legfontosabb,hogy mit kapok és mennyiért,leírom,hogy NEM.

Nem tagadom nagyon fontosak nekem az ünnepek,minden ünnep és nem leszek képmutató igenis szeretek ajándékot kapni,DE nagyon szeretek a másiknak is örömet okozni én is egy-egy ajándékkal.

Tehát a következő a problémám:

Nyáron volt a születésnapom,párom jó előre megkérdezte,hogy ÉR E NAGY AJÁNDÉKOT VENNI?Persze,hogy ér,hajrá.Izgatott volt,készülődött,többször megjegyezte,hogy reméli örülni fogok majd neki,reméli tetszeni fog stb.Kaptam egy tortát,egy csokor virágot és egy bonbont.

Gondolt rám,ez a lényeg,de igenis csalódott voltam,hogy akkor hol is az a nagy ajándék,amiről egy álló hónapja beszél.Megköszöntem,nem volt harag.

Testvéremtől pénzt kaptam szülinapomra,a párom is elkísért mikor elköltöttem.Természetesen ő is vásárolt magának akkor,kb ugyanakkora összeget költött el,ez kissé rosszul esett,mondván nekem szülinapom van,miért nem lehet,hogy akkor az egyszer csak én kapok ajándékot.De nem volt veszekedés.

Pár héttel később volt a névnapom,nem bíztam a véletlenre,megmondtam a páromnak,hogy mit szeretnék,meg is rendelte.Névnapomra pont érkezett is egy csomag,de mint kiderült az nem az én ajándékom volt,azt a párom magának rendelte.Másnap megjött az én ajándékom is.Kicsit úgyszintén rosszul esett,hogy a névnapomon ő megint kapott ajándékot,de feldolgoztam.

Tehát mindennek ellenére készülődtem az ő szülinapjára,már jó előre tudtam mit veszek neki.Már 2,5 hónappal a szülinapja előtt el kezdte sorolni mi mindent szeretne,mondtam neki,hogy én már kitaláltam valamit,biztosan fog neki örülni.

Ő tovább sorolta,hogy mit szeretne,kerek perec meg is kérdezte megveszem e neki.Megvettem,már egy hónappal a szülinapja előtt használatba is vette.

Azóta a szülinapjára hivatkozva még 4 ajándékot vásárolt magának és még mindig jelzi felém is,hogy ő mit szeretne.

Én ekkor elmondtam neki nagyjából mindazt,amit ide is leírtam és hogy ezek után én nem töröm magam tovább,kap egy tortát.Kicsit szégyenkezett,azt mondta jó,bár tudom,hogy csalódott lenne,ha CSAK azt kapna.

No mindegy,azóta is mondta már,hogy mit szeretne magának szülinapjára.

Besokaltam.

Nem állunk rosszul anyagilag,megengedhetjük magunknak,hogy csak úgy megvegyünk valamit,amire vágyunk,nem kellene a szülinapjára hivatkozva kérnie mindezt,de engem már akkor sem érdekel a szülinapi ajándéka.

Szerintetek bunkóság lenne,ha tényleg csak 1 tortát kapna?

Tudom hosszú lett,megköszönném,ha véleményeznétek.


2014. nov. 6. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
tl:dr
2014. nov. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem bunkóság a csak torta! Az egész szituáció egyoldalú nekem, hol van az egyensúly a kapcsolatotokban?
2014. nov. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Áldott jó szíve van.Mindent megadna nekem,efelöl semmi kétségem.De ő tényleg az a típus,aki szereti kényeztetni magát IS!
2014. nov. 6. 08:49
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Hát szerintem itt valami nagyon nem kerek. Hány évesek vagytok? Csak mert szerintem a felnőttek nem szoktak ennyit körülményeskedni egy szülinap vagy névnap miatt. Miért kell egyáltalán több ajándék egy alkalomra, miért nem elég egy? Mi is meg szoktuk beszélni a párommal, hogy mit kérünk szülinapra, névnapra, szerintem ez rendben van.

A kérdésedre válaszolva, nem lenne bunkóság, ha csak 1 tortát kapna a párod.

2014. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én 30,ő a 35.et várja már hónapok óta ennyire!
2014. nov. 6. 08:52
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs azzal semmi baj szerinte, ha szereti magát is kényeztetni ajándék szempontból.


Egyébként ezt a torta-virág-bonbon kombinációt én is megkaptam, aranyos volt meg minden, de kicsit csalódott voltam, mert úgy érzem, hogy ezek olyan sablonos ajándékok, sablonos embereknek, akiknek adunk is meg nem is.

És a párunknak mindig valami kreatívabbat, maradandót, személyesebbet szoktunk. Legyen az akár egy fülbevaló.


Szóval eléggé elkeserített ez a kombináció :(

2014. nov. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem*
2014. nov. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

"de igenis csalódott voltam,hogy akkor hol is az a nagy ajándék"



A párod is csalódott volt, hogy egyben nyelted le a bonbont, a belerejtett brillgyűrűvel...

:)

2014. nov. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Pont ugyanígy jártam 3 hete... Vagyis hasonlóan. Azt leszámítva, hogy nálunk nem jön elő újra és újra a téma, így már el is feledkeztem róla lényegében.


Beszélt sokat a szülinapról, majd kitalál valami jót, stb.. Aztán kaptam tőle egy szál rózsát meg egy bonbont. Utána elmentünk vacsizni, de nem foglalt asztalt, így fél órát várni kellett, végül én fizettem a vacsit, mert ő otthon felejtettem a pénztárcáját. Gondolhatod... :D


És egyébként megtehetné, hogy vegyen valamit. Milliós kocsit nézeget magának, minden héten vesz magának valamit. Nekem az fájt a legjobban, hogy meg sem erőltette magát.


Tudom, hogy nagyon szeret, ez nem is kérdés, már nem egyszer meghívott vacsizni, tehát nem direkt hagyta otthon a tárcáját. Épp emiatt nem tudtam hova tenni az egészet..


Mindenesetre a KArácsonyt nem fogom a véletlenre hagyni és elmondom neki, hogy minek örülnék. :) Aztán bízom benne, hogy ez csak egy szerencsétlenül kijött nap volt.



A tied annyiban más, és ezért megértem a folyamatos sértettségedet, hogy ő azóta is folyamatosan emlékeztet erre.

Szerintem jó ötlet, hogy csak tortát adsz. Esetleg vegyél mellé még valami nagyon apróságot. Üdvözlőlap, marcipánfigura a torta tetejére, ilyenek..

2014. nov. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Megértem a csalódottságodat, de szerintem nem kell ekkora ügyet csinálnod ebből. Te is rendelj neki egy tortát, és adj egy táblacsokit, ahogyan ő is tette. Így egálban lesztek, és le tudjátok zárni a témát.

Egyébként mi sosem kerítünk az ajándékozásnak ekkora feneket, mivel mindig tudom már a szülinapja előtt, hogy mi az amire vágyik. És fordítva is így van. Idén például tudta, hogy kinéztem egy könyvet magamnak, de meglátott még 2 jót, és végül mindhármat megvette nekem. :D De ezek szerintem figyelmesség kérdése, illetve ilyenkor kiderül, hogy mennyire ismeri a másikat az ember. Mi sosem teszünk listát a másik orra elé, hogy mire vágyunk.

A Karácsonyi ajándékozások nálunk úgy zajlanak, hogy nagyobb értékben közös ajándékot veszünk, amit mindketten használunk azután, vagy épp szükség van rá. Idén egy tv-t vettünk együtt, tavaly új szemüvegeket csináltattunk magunknak (együtt mentünk el kiválasztani, meg a szemészhez is előtte), idén pedig a karikagyűrűinket vesszük meg KÖZÖSEN kiválasztva a jövőre tartandó esküvőnkre. Tehát ne problémázzatok ezen annyit.

2014. nov. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!