Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi számít ideális...

Szerintetek mi számít ideális háttérnek egy baba bevállalásához? Van értelme a jobb időkre várni, lehet hogy feleslegesen?

Figyelt kérdés
26 évesen, 4 év munkaviszonnyal de kevés fizetéssel (100 nettó), egy hiteltörlesztéses lakásban, pár éves élettársi kapcsolattal, ahol a férfi sem keres sokkal jobban sajnos. Ti belekezdenétek így a babaprojektbe, vagy várnátok hogy hátha jobbra fordulnak a dolgok? Én nem tudom mi lenne helyes, hiszen már régóta keresünk jobban fizető munkát de nem kapkodnak értünk a munkáltatók, nagyon nehéz. Félek hogy kifutunk az időből, mert ő már 41 éves.
2014. okt. 5. 23:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Csináltatok bevétel-kiadás táblázatot? Plusz egy olyat is, mi van akkor, ha egyikőtök kiesik a munkából. Pld. Te... mennyi lesz a tgyás, gyed? Ki fogtok jönni a pénzből akkor is? Ha igen, akkor nem várnék tovább... közben vagy másodállás a párodnak, vagy egy jobban fizető munkahely felkutatása.
2014. okt. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%

Jól le leszek pontozva, de én így nem vállalnám.

Nyilván ti befogjátok, ahogy rajtatok kívül még több ezren megteszik. Mert ugye a gyerek az a minden, az szent, nem is élet az élet, ha nincs.

Én amondó vagyok, hogy nem a gyerek az élet egyetlen értelme, hogy bármi áron és mindenképpen és hű meg há ha nem, és ha kell akkor a nyomorba is.

Nyilván a ti helyzetetek az messze áll a nyomortól, csak úgy általában mondtam.

Amúgy szorosra kell húzni azt a bizonyos szíjat, szigorú költségvetést vezetni, azt következetesen be is tartani. Főleg az elején, ha már hozzászoktatok az alacsonyabb életszínvonalhoz, akkor már könnyebben megy majd. "Befektetés a jövőbe" címszóval akár egy pénzügyi tanácsadóhoz is elmehettek, aki segít jól megszervezni az egészet.

Mennyi van még a hitelből? Mert ha csak pár év azt még talán megvárhatnátok, és máris jobb a helyzet valamivel.

2014. okt. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kérdés, mennyit törlesztetek? Nem mindegy, hogy 35-öt vagy épp 70-et. Mekkora a lakás? Kinek a nevén van, mennyi van hátra a hitelből?
2014. okt. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Jobb lesz? Ebben az országban? Ebben a térségben? Keletről csak elmenni érdemes...lehet lepontozni, de akkor is így látom, érzem, tapasztalom.


Nekünk sincs gyerekünk, pont az anyagiak miatt :(

Nem akarok a nyomorba szülni. Ne érts félre, nem azt mondom, hogy csak akkor lenne gyerekem ha "gazdag" lennék. Nem.

Csak nem akarok a gyereknek nemet mondani, ha elakar menni egy táborba, vagy egy kirándulásra, vagy ha kilyukad a cipője nem akarom azt mondani neki, hogy várjál fizetésig, mert most nem telik másikra.

Nem akarom, hogy a szegénység miatt kiközösítsék, hogy emiatt másként bánjanak vele a tanárok, tanítók. Nem akarom, hogy a többi gyerekek lenézzék, hogy a felnőttek meg sajnálják, mert csóró. Nem akarom, hogy vele is úgy bánjanak, mint velem.

Nem akarom, hogy mindig csak a 'nincsen' legyen a válaszom. Nem akarom, hogy mindig azt hallja, amit én hallottam: 'nincsen'.

Ennyi.

2014. okt. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Jól írta valaki ... Én sem várnék arra,hogy jobbra forduljanak Magyarországon a dolgaink .. Ha ki akarsz ebből lépni ,akkor Külföld jelent megoldást .. Egyébként mi annak idején úgy vállaltunk gyereket,hogy semmink sem volt ,albérletben laktunk .. de megoldottuk ! Sosem bántuk meg a babát . Ha arra vártunk volna,hogy saját lakásunk legyen ,a mai napig nem lennénk szülők. A férjem jó ideje külföldön dolgozik (3 éve fix ,biztos munkája van ),na ez jelentett áttörést az életünkben . Hamarosan költözünk mi is . Itt nem gondolkodtunk tesó projektben ,de ott új életet kezdünk és bármi megtörténhet ;-) .Szóval én azt mondom ne agonizáljatok sokat ! Vállaljátok be a babát és merjetek lépni ..akár nagyot (!) is ! 33/N
2014. okt. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Ne kövesd el azt a hibát,amit én! 36 éves vagyok,még nincs gyerekem,mert én is arra vártam,hogy majd több lesz,jobb lesz!Van saját lakásom,saját autóm,hitelem nincs,viszont pénzem se sok.De már nem várok tovább!Nincs mire!
2014. okt. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem várni kell, hogy jobb legyen, tenni kell érte. Ha kell költözéssel külföldre, vagy legalább nagyvárosba. De mégis mire vállalnátok gyereket? Csináljatok amúgy költségvetést, de belegondolva a párod 100 nettója+Gyed- hitel ez mégis mire lenne elég?
2014. okt. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%
Ha az anyagiakhoz kötnék az emberek a gyerekvállalást, már kihalt volna az emberiség. Vállaljatok nyugodtan és legyetek élelmesek, és bízzatok.
2014. okt. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

Próbáljatk meg úgy éli egy ideig, hogy a férjed fizetéséből, a tiédből meg csak a gyed összegéből, a maradékot pedig tegyétek félre+azt a pénzt is tegyétek félre, amibe egy gyerek kerül a hónapban (pelenka, tisztálkodószerek, 1-1 ruha, étel)


1, így lesz egy kis megtakarításotok

2, meglátjátok, hogy kijöttök-e ebből a pénzből


Én 24 évesen szültem egyetemről kikerülve. Párom sem keresett sokkal többet, mint ti (olyan 150 körül hozott haza), de ugye én meg csak gyes-t kaptam, meg családi pótlékot. Nem tervezett baba volt, de nem tudtam volna elvetetni csak azért, mert nincs meg még mindenünk.


Mi a terhesség alatt kezdtünk el így félretenni. És meglepő amúgy, hogy igenis ki lehet jönni ennyiből, és a kisfiúnk soha semmiben nem szenvedett hiányt. Gyerekruhákat összeszedtünk ismerősöktől kölcsön, és van rengeteg olyan turkáló, ahol akár kilóáron, vagy 1-200 ft-ért nagyon jó kis ruhákat lehet venni. Pont most vásároltam be neki egész őszre: pulcsik, kabát, nadrágok összesen 4000 ft-ból. Még télre egy overál és egy csizma, és megvagyunk. Nem vettem sosem babakajákat, itthon főztem neki. Pelenkából is lehet nagyker áron olcsót venni, sőt, az elején mosható pelust használtunk. Babakocsit, és minden babaholmit lehet vaterán, egyéb oldalon olcsón beszerezni. Játékokat kb még semmit nem vettünk neki, így is tele van innen onnan: nagyszülők, nagynénik, barátok.


Úgy gondolom, hogy azért, mert nem mindenből újat és a szupermodellt kapja a gyerek, attól még boldog gyerekkora lehet, és semmiben nem kell hiányt szenvednie. Én itthonról vállaltam kisebb munkákat, és azzal pótoltuk a keresetkimaradást. Most 21 hónapos, elkezdte a bölcsit, én pedig dolgozom. Egy csöppet sem bántam meg, hogy belevágtunk, mégha nem is így terveztük.


És még annyi, hogy nekünk még hiteltörlesztésünk sincs, mert sajnos nincs annyi alaptőkénk, hogy belevágjunk, így albérletre megy a pénzünk. Most ahhoz spórolunk, hogy legalább abba bele tudjunk vágni. Most, hogy dolgozok, megpróbálunk ugyanannyiból élni, mint eddig, a maradékot félretesszük. Plusz minden 200-ast gyűjtünk egy perselyben, Az ember nem is gondolná, hogy mennyi össze tud jönni belőle, de nem veszi észre a hiányát.

Ha arra vártunk volna, hogy saját lakás, autó, spórolás stb., akkorlehet, hogy sosem lett volna gyerekünk.


Szóval én úgy vagyok vele a saját tapasztalatainkból - és le lehet pontozni - hogy aki igazán szeretne gyereket, és amúgy nem nyomorban él, akkor jó beosztással, észszerű költekezéssel, és jól megszervezett élettel meg fogja tudni jól oldani.

2014. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

Nálam ez a dolog eleve nem "projekt". Kicsit másképpen gondolkodom erről.

Ha az elődeink folyton ezen dilemmáztak volna, az emberiség kihalt volna. Mondj egy kort, amikor a "köznépnek" jobb dolga volt.

Ma nagyon sokan szenvednek, nyomorognak itt, ez tény. De ha van gyerek, egy anya megtalálja a módját, hogy felnevelje. Akár szegénységben, de tisztességgel.

2014. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!