Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 15 éves lányom az imént...

A 15 éves lányom az imént vallotta be hogy megerőszakolták még kis korában mi tévő legyek? Mivel vigasztaljam?

Figyelt kérdés
2014. nov. 7. 22:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%

Elviszed orvoshoz és ki fog derülni, valóban megtörtént-e. Aztán a doki majd felvilágosít a teendőkről.

Azért nem tudom, mennyi év volt az a kiskorában, de egy gyereknél egy erőszak igen látványos sérülésekkel jár.

2014. nov. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
34%
Mégis ki erõszakolta meg?Te hogy-hogy nem vetted észre rajta,hogy sérülékeny,gyanus ez nekem.
2014. nov. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Bírom, hogy itt mindenkinek gyanús minden, mikor én sem mondtam meg a szüleimnek, hogy 7 éve molesztáltak. Nem, adott esetben nagyon nincsenek nyomai. Vagy ti ezt hogy képzelitek el? Nem minden erőszak olyan, mint a tévébe, hogy letépik az ember ruháját, meg jól összeharapdálják az arcát. Normális ember meg nem nézegeti a lánya nemi szervét csa úgy, márpedig legtöbb esetben FIZIKAI nyom csak az lehet, az is inkább szakértő számára.

Kérdező. Csak akkor vidd orvoshoz, ha még van értelme ÉS, ha a lányod is akarja. Én a molesztálás után éveken át nem tudtam orvoshoz menni, most is csak női orvosom van, semmi pénzért nem mennék férfihez. Jó kis lelki törést lehet még okozni az ilyennel, ha erőszakkal elviszed vmi dokihoz. Ha ő akarja, akkor elviheted. De tök mindegy, mert kiskorában történt. Sztem amit tehetsz: ne faggasd! Mondjon el annyit, amennyi jól esik. Oka van, hogy eddig nem említette, és annak is, hogy most mégis. Ha akarsz, kérdezz rá a részletekre, de ha ő nem szeretné, ne erőltesd. Amúgy nem lehet ilyen esetben semmilyen vígaszt nyújtani. Lehet egy pszichológus jót tenne neki viszont.

2014. nov. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
37%
Már semmit sem tehetsz! :( Orvoshoz szerintem se vidd, mert csak felkavarná és további fájdalmai lennének. A vigasz se mindig jó, mármint ha agyon tutjgatod, vagy agyon sajnálod, nekem nem pl. nem segített. Érezz együtt vele, de normálisan, ne emlékeztesd rá, olyannal pl. hogy jajj istenem min mentél keresztül. Sőt, ha lehet ne is sajnáltasd, hogy ő se essen bele az önsajnálat csapdájába. Egy pszichiáterhez, vagy pszichológushoz viszont elvihetnéd, ahol te is jelen lehetnél vele, már ha engedi a doki, hogy ők segíteni tudjanak a lányodnak feldolgozni a múltat! Illetve, hogy neked is további tanácsokat adhassanak. Ők még is csak szakemberek, személyesebben is megismerhetnek titeket, tehát hatékonyabb segítséget kaphatok tőlük, mint itt neten.
2014. nov. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
90%

Mindenképpen kérd szakember, terapeuta segítségét. Nehéz jó pszichológust találni (mert sok a "megélhetési dilidoki"), de mindenképp próbáld megkeresni. Egy nő teljesen máshogy éli meg a szexualitást mint egy férfi, sokkal mélyebben, így a sérülés is sokkal mélyebb. De a pszichoterápia egy működő módszer, nem egyik napról a másikra, de (valamilyen szinten) fel lehet dolgozni ezt a bestiális cselekményt ami vele történt.


Ne vigasztald, kérdezz tőle sokat. Mit érez, hogy van, mivel tudnál te (vagy bárki más) segíteni azon, hogy feldolgozza ezt. Támogasd, szeresd! Szurkolok nektek!

2014. nov. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Ezzel rengeteget segítettetek.
2014. nov. 7. 23:11
 7/26 Bence_ ***** válasza:
39%

Dicsérd meg és,köszönd meg neki, hgy megnyílt.

Nemi betegség miatt biztos konzultálnék egy orvossal.

2014. nov. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%
Ha esetleg a lányod szeretne pszichológushoz járni, és bp-iek vagytok, akkor én tudok ajánlani egy nagyon jó, iszonyatosan profi pszichológusnőt. :)
2014. nov. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
13%

Semmiképpen ne a mostanság elvárt - a megélhetési pszichologusok sugallta- modon, hogy akkor az egész életed el van ba-zva, hacsak nem fizetünk néhány milliot egy pszichologusnak.

Te ismered legjobban a lányodat. Igyekezz elfogadtatni vele a saját életét!!!!!!!!, a boldogság utáni vágyát! Ha kell felejtéssel, ha kell megértö támogatással, vigasztalo beszélgetésekkel.

2014. nov. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
77%

ma 22:49

Te kevered a szezont a fazonnal. A kérdező megerőszakolásról írt. Te pedig molesztálásról. A kettő között nagyon nagy a különbség.

Már egy 11 éves kislánynál is az erőszak komoly sérülést okoz.Ezt pedig észre kell vennie egy szülőnek.

2014. nov. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!