Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságban, párkapcsolatban...

Házasságban, párkapcsolatban élők, ti hogyan fizetitek a rezsit, élelmet?

Figyelt kérdés
Mikor megkapjátok a fizetést, vagy megérkezik a számlátokra, akkor hogyan tovább? Közös, vagy egyéni számlátok van?
2014. nov. 8. 22:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Közös, megjön a pénz kifizetjük a kifizetni valót, bevásárlunk ( kaja, tisztálkodó szerek, tisztító szerek minden) a maradék meg egy borítékba van és mind a ketten kivesszünk belőle ha kell vmi.
2014. nov. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Külön számlánk van, a befizetéseket és vásárlásokat meg az intézi, aki előbb eljut odáig. Én ált. megkapom elsején a fizetésem, így abban az időszakban én fizetek mindent, a páromnak meg 10-e környékén utalnak, ő akkor aktivizálja magát jobban. Ha ő jut el postára, ő fizet csekket, ha én, akkor én. Ha ő vásárol be, ő fizet, ha én, akkor én. Ha ő szeretne vmit, megveszi magának, ha én, akkor én. Nyilván ésszerű keretek közt. :)

Sose osztottuk be és sosem volt belőle vita.

2014. nov. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%

A hazassagunk utan azonnal kozos szamlat csinaltattunk.


A szamlak automatikusan levonodnak a bankszamlarol, a kajat meg bankartyaval fizetjuk.


Mondjuk nem is igazan ertem a kerdest, hogy mi lehet ebben az erdekes :)

2014. nov. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

Mi közös kasszán vagyunk,de még sem :-) Mindkettőnknek külön bankszámlája van,és egy közös is,amire gyűjtünk és mindketten ugyanannyit utalunk havonta,ebből vesszük ha elromlik valami,v. javítani kell a házon,v. elutazunk valahova.A fizetésünk maradéka mindkettőnknek a sajátja,arra költi amire szeretné.Lassan 10 éve vagyunk együtt,ez a rendszer bevált nálunk,pénzen még vita nem volt.

Nálunk úgy van,hogy már az elején megbeszéltük,hogy ki mit fizet,a keresetének függvényében.Nálunk úgy alakult,hogy a férjem fizeti a rezsit és befizeti az étkezést az oviba a lányunknak.Én fizetem a ház hitelét és a gyerekkel kapcsolatos dolgokat(úszás,ruhái stb.).A kaját ált.felesben álljuk,ami annyit jelent,hogy ad 20-30e-t én meg hozzárakom a másik felét kb.(ebben benne vannak a tisztító és tisztálkodó szerek is).

2014. nov. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%
Egy kozoas szamlara megy mindkettonk jovedelme, ket bankartya van hozza. Akinek kell az hasznalja. A rezsi utalassal megy, vasarlas kartyaval kp. minimalis.
2014. nov. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. nov. 8. 23:29
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk rezsire, kajára, tisztálkodó szerekre közösen költünk, a maradékot ami a párom maradékja azt ő is arra költi amire akarja, ami az én maradékom én is. Ettől független, nekem kevesebb a maradékom, de mindig kaptam tőle, ha kértem tőle, ha pl. drágább volt az a vmi amit szerettem volna, mint a maradékom. :)
2014. nov. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%

Külön számlánk van, de minden pénz közös, vita sosincs belőle.

A rezsit (villany és Net) befizetjük a postán, ha jön a csekk (pontosabban inkább a párom, én pont máskor járok a faluban. várni nem kell, nekünk ez elég kényelmes így), az ételt pedig folyamatosan vesszük és rendeljük, többnyire a párom fizeti kártyával (rendelésnél készpénzzel, az komplikáltabb, mert keresni kell egy nagyobb várost a pénzfelvételhez, de elég gyakran járunk olyan helyen is).

Ilyen havi nagybevásárlás nálunk nincs, a rendelések szoktak nagyok lenni s amikor hipermarketben járunk, az is picit nagyobb, mint ha csak beugrunk a zöldségeshez :) Mindig van itthon egy csomó tartós élelmiszer.

2014. nov. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
54%
Külön és közös számlánk is van, és minden hónap elején automatikusan megy a különről az átlag összeg a közös számlára ilyen célra.
2014. nov. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

külön bankszámlánk van, külön megtakarítást fizetünk.

a számlákat én, a kaját ő szokta finanszírozni. így egyeztünk meg mikor összeköltöztünk, eddig pénz miatt még nem volt vita.

a keresetünk eléggé eltér az ő javára, sosem várom el hogy bármit is megvegyen vagy kifizessen nekem, de ha szívesen teszi, akkor nem szoktam visszautasítani. ilyen pl egy nyaralás, vagy vacsora valahol.

2014. nov. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!