Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságban, párkapcsolatban...

Házasságban, párkapcsolatban élők nektek van "B" tervetek?

Figyelt kérdés

Azzal az emberrel,akivel most vagy (teljesen mindegy, hogy házasságban vagy sem) el tudod képzelni úgy az életed, hogy örökké ő lesz a párod, feltétlen megbízol benne? Vagy van egy "B"terved is, ha esetleg beütne a baj, pl:van dugi pénzed, amiről a párod nem tud, de ha bármi olyan történne köztetek, le tudnál lépni?


Tudom, hogy a dugi pénz is közös egy házasságban a vagyonközösség miatt, de írok egy másik pl is: valaki fenntartja az örökölt lakást, hogy tudjon menni ha kell.


Tudom,hogy sok ember számára egyértelmű, hogyha vele vagyok, feltétel nélkül bízok benne, de sokan nem értenek ezzel egyet!


Akiknek nincs "B" tervük: mióta vagytok a párotokkal? miért gondoljátok úgy, hogy nincs szükségetek un."menekülési útvonalra"? Miért bíztok meg ennyire a párotokban, mivel bizonyította, hogy érdemes erre?


"B" tervesek: Ti mióta vagytok a párotokkal? Volt esetleg rossz példa előttetek pl szüleitek stb, akik miatt bizalmatlanok vagytok? Vagy adott okot a párotok, hogy ne bízzatok benne?


2012. dec. 5. 09:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
25%
...
2012. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%
Most megyek férjhez másodszor. Az első házasságomban éreztem, hogy kell a B terv, volt is, vége is lett. Jó volt, hogy volt. Azt hittem, így helyes. Most nincs. Feltétel nélkül szeretem és elfogadom a társam, és tudom, hogy mindent meg fogunk tenni a családunkért, kapcsolatunkért, jövőnkért. SZerintem kapcsolat és emberfüggő, kivel érezzük úgy, hogy szükség van B tervre, személyes véleményem pedig az, hogy ha valakiben ennyire nem bízunk, akkor az nem valódi kapcsolat, csak önámítás és hazugság. Fájdalmas bevallani, de ha azon gondolkozunk, hol a menekülési útvonal és titkon építjük is, akkor annak a kapcsolatnak lőttek, mert semmit sem ér.
2012. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%

Hét éve vagyok házas, nincs "B" tervem, mert nem kell. Ha ez a gondolat valaha is megfordult volna a fejemben, hozzá sem mentem volna.

Minden bevételről tudunk, és arról is, hogy ki mennyit tart meg belőle. Az örökölt házat pedig olcsóbb tartani, mint később venni a gyereknek. Ha nem kell neki, akkor eladjuk és ezzel támogatjuk.

2012. dec. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Sem "A", sem "B" tervem nem volt soha semmiről.:)) Ettől azért 30 éve együtt, gyerekek, két ház, autók, stb, de tervezni soha semmit nem terveztünk.:)) Minek idegesítsem magam különböző tervekkell? Úgy is az adott pillanatnyi helyzet szerint kell dönteni.
2012. dec. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét B terv nincs, és azt hiszem, jó ez nekem így, ahogy van, de néha elgondolkozok, hogy mi lenne, ha... Ha máshogy döntöttem volna, ha megnyerném a lottó ötöst. Na de ezek olyan variációk, amik úgyse következnek be... Alapvetően azt hiszem, ha milliomos lennék, inkább egyedül élnék. (12 éve élek a párommal).
2012. dec. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%

Nincs B tervem.


Nálam ez úgy működik, hogy azért vagyok vele, mert pillanatnyilag vele akarok lenni és pillanatnyilag úgy gondolom, hogy ez "örökre" szól.

Nem gondolkodom más férfiakon és nem spórolok külön dugipénzt, amit spórolunk az most a babavállalásra spóroljuk.

1 életünk van és ha úgy érzem, hogy megtaláltam hozzá a társat akivel végig szeretném csinálni akkor nem próbálkozom elcseszni vagy másra gondolni.

Én így állok hozzá, sok olyan dolog volt amin az első években keresztülmentünk, (pl anyós téma meg voltak több dolgok is) de bizonyította hogy mit akar és hogy mellettem áll, még ha én is vagyok "bajban", nekem nem kellett itt "sírnom", hogy a párom nem áll ki mellettem az anyja előtt. Persze annyi van, hogy tudom, hogy nem minden alakulhat úgy, ahogy eltervezi az ember, de nem készülök tudatosan rá, hogy meg fog történni. Ha nem bíznék a páromban már egy kicsit se, akkor nem pazarolnám rá az életemből a perceket/órákat stb. egyszerűen lépéseket tennék.

Szóval, én így látom. 6. éve vagyunk együtt.

2012. dec. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%

Nincs B terv.

sosincs.

Még a nagyon végét járó kapcsolatomban sem volt,egyszerűen kiléptem belőle,elzavartam a pasit és éltem az életem.

Párommal el tudom képzelni hogy együtt öregszünk meg,de ha mégse igy lenne,akkor kétfelé válunk,élünk tovább,terv nélkül.

2012. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes kérdés.


2 éve vagyunk együtt, késő-húszas és kora-harmincas éveinkben vagyunk. Az a terv, hogy együtt maradunk, csodálatos a kapcsolatunk és mindketten nagyon boldogok vagyunk és bízunk a másikban.


Nincs B terv, olyan értelemben, hogy nem gyűjtögetek önállóan, nem nézelődök más lehetőségek felé. Tudom, hogy bármi van is most, beüthet valami, akár baleset, betegség vagy ilyesmi. Majd akkor kovácsolok B tervet. Elég talpraesett vagyok ahhoz, hogy majd az aktuális helyzetben boldoguljak. Most jó ez, és minden reményünk megvan rá, hogy így is marad.

2012. dec. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

Ja és:


nincs szükség menekülési útvonalra. A bizalom és odaadás a párkapcsolatomban nem jelenti önmagunk feladását. Ha pedig nem kerülök kiszolgáltatott helyzetbe senkinek, pártól függetlenül, akkor nem kell menekülni. Akkor legfeljebb kilépek valahonnét.

2012. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyikünknek sincs anyagi lehetősége arra, hogy dugipénze legyen, minden elmegy a legszükségesebbekre. Ha lenne megtakarításunk és szeretnék B tervet, akkor sem úgy oldanám meg, hogy dugdosnám a pénzt a párom elől, maximum ha úgy alakulna, kivenném a közösből a részem. Semmit nem utálok jobban a hazudozásnál, bármi legyen is rá az ok.

De nem is hiszem, hogy szükség lesz rá, ha nem lenne meg köztünk a bizalom, bele sem mentünk volna a házasságba.

2012. dec. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!