Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a legszebb lánynév?...

Melyik a legszebb lánynév? Még írjatok ti is amit szépnek találtok!

Figyelt kérdés

Leila,Kiara,Kira,Riana,Ria,Ivett,Detti,Zoé,Lilien,Lilla,King

a,Anett,Luca,Olívia,Alida,Aida,Ailen,Cintia,Kármen,Kitti,Zita

,Noémi,Adél,Debóra,Johanna,Hanna,Matild,Matilda,Georgina,Gina

,Ramóna,


2010. jan. 27. 20:10
 71/97 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 00:45


NOÉMI

- héber eredetű; jelentése: gyönyörűségem


Bocsi. :-)

2010. jan. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/97 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek a 00:45 - 00:56-tal

- Valóban! rengeteg teljsen magyar eredetű, szép hangzású nevünk van.

- A Drága szülő nem gondol arra, hogy hogyan tudja majd a csöppség a nevét felnőtt korában /el/viselni.

- A köztük lévő hozzászóló valóban jobban tette volna, ha elmegy aludni!

2010. jan. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/97 anonim ***** válasza:
80%
Az 1:00-nak: Hogy mindkettőnknek igaza legyen: A Héber alak NAOMI, Jókai regényének megejelenése után terjedt el ebben a formában.
2010. jan. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/97 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem a kérdés írója nem azt kérte, hogy f*kázzuk ki a neveket, hanem hogy írjunk még olyanokat, amiket szépnek találunk...

00.03! Láss csodát, én is Cintia vagyok, és normális életet élek (jóval 20 fölött). Sőt, sokan dicsérik a nevemet, és örülök, hogy ezt adták nekem...

2010. jan. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/97 anonim válasza:
100%
Nóra,Panna,Sára
2010. jan. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/97 anonim ***** válasza:
49%
01:09 - De nem Jókai találta ki! Ez egy nagy tévedés, ugyanúgy, ahogy az is tévedés, hogy Bánk bán feleségének a nevét Katona József találta ki, mert bár az valóban írói névalkotás, Katona József csak átvette, eredetileg egy francia író találmánya. Azt nem tudom, hogy az iskolákban ezeket miért tanítják rosszul (sajnos nekünk is rosszul tanították anno általános- és középiskolában is - 2003-ban érettségiztem -, csak én utánanéztem, mert az utóbbi az én nevem, és érdekelt, szóval ha már itt tartunk, az én nevem se magyar, hanem francia találmány, de nekem tetszik, örülök, hogy ezt a nevet kaptam).
2010. jan. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/97 anonim ***** válasza:
100%
01:03 - Rengeteg - ma már - magyar hangzású, így magyarnak tűnő név van, ami nem magyar vagy nem magyar eredetű, és fel se tűnik senkinek, hogy nem magyar. Nem tudom, ősmagyar, honfoglalás kori magyar nevek közül melyikek azok, amiket szívesen adnál a gyerekednek, pedig jegyezhető név, de az én gyerekemnek sose adnám pl. az Álmos nevet, mert tudom, hogy a gyerekek gúnyának céltáblája lenne.
2010. jan. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/97 anonim ***** válasza:
49%
Lúna (holdat jelent)
2010. jan. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/97 anonim ***** válasza:
100%

- Mély fájdalom, de a CINTIA akkor sem tetszik (És fenntartom a véleményemet!). Ha a munkatársnőm lennél, nem is tudnám, hogy szólítsalak. Lehet, hogy úgy, hogy kedves kolleganő!

- Az Álmos név valóban tréfálkozásra ad okot. Nem tagadom, azóta ugyancsak felnőtt fiam egykori ovodástársát én is megtréfáltam.

- Számomra ilyen a Debóra (Náthás órás mester.)

2010. jan. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/97 anonim ***** válasza:
100%

Cintia? Úristen! (Ez nem név javaslat, a megdöbbenésem jele.)

Ennél már a Klotild és az Anasztázia és a Paula is szebbek.

2010. jan. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!