Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házastársak, párok! Nálatok...

Házastársak, párok! Nálatok egy számlaszámra megy a fizetésetek?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy lehet olyat csinálni hogy egy számlának 2 tulajdonosa van és mindketten kapnak 1-1 bankkártyát is hozzá?
2014. nov. 13. 08:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Van egy ilyen számlánk, meg van a férjem nevén egy másik (hitel miatt). Azt is meg lehetett volna közösre csinálni, csak nem láttam értelmét.


Nekem pedig munkahely miatt kötött a bank, ahhoz bevettem társtulajdonosnak, íg ykét kártya van hozzá. Az SMS-ek nekem jönnek - ez kényelmi funkció, neki akkora a forgalom a telefonján, hogy észre se venné. De szükség esetén az én mobilomon vissza tudja keresni.

2014. nov. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi, neten már meg is találtam, hogy valóban van lehetőség.

Most kifejezetten egy bizonyos banknál érdekelt, és megtaláltam. :)

2014. nov. 13. 08:22
 3/17 anonim ***** válasza:

Az én fizetésem számlára érkezik, ehhez van a férjemnek társkártyája.


Ő készpénzben kapja a fizetését, annak egy részét minden hónapban befizetjük egy számlára és azt tesszük félre. Az a számla az ő nevén van, de csak kényelmi szempontból, hogy az ő nevén is legyen számla, hogy ha bármi miatt szükséges. Onnét max. interneten utalunk, ahhoz mindketten tudjuk a kdot, de szinte csak én használom azt a számlát.

2014. nov. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

És olyat is lehet, hogy valakinek van egy számlaszáma már, és ezt módosítjuk hogy kettőnké legyen?


A jog ugyanannyi marad?

2014. nov. 13. 08:25
 5/17 anonim ***** válasza:
Ponnt ez a kérdés nálunk is, csak mi nem vagyunk házasok, de közös számlát szeretnénk. Még nem tudom, hog ylehet-e.
2014. nov. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha van számlád, akkor bármikor jelölhetsz meg társtulajdonost. Mindkettőtöknek be kell menni a Bankba, és ott el tudjátok intézni.
2014. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mi sem vagyunk házasok :)

De szerintem meg lehet ezt oldani anélkül is.

2014. nov. 13. 08:51
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
Külön számla mindenkinek, az a korrekt.
2014. nov. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mi sem vagyunk házasok és a páromnak társkártyája van a számlámhoz. Ő tud intézkedni is ha én nem érek rá.
2014. nov. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%

Külön számla, és nem lesz vita.

Akkora sosem lehet a rózsaszínű köd, hogy bárkinek is lehetőséget adjak, hogy a különvagyonomat költse!

2014. nov. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!