Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülői házban/lakásban lakó...

Szülői házban/lakásban lakó fiatalok, fizetésetek mekkora részét adjátom oda szüleiteknek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, 21 éves koromig eltartottak a szüleim teljesen, amíg tanultam. Az utóbbi bő két évben külföldön dolgoztam, akkor már magam ura voltam. Most viszont hazaköltöztem, és 2 hónap munkakeresés után találtam is egy állást. Szeretnék minél többet félretenni, hogy belátható időn belül tudjak itthon is önállósodni, ezért most azon gondolkodom mennyit kéne beadnom a közösbe, fizetés hány százalékát?

Egyre rosszabb az anyagi helyzetünk, bátyám is elvesztette munkáját nemrég, anyukám pedig elég rosszul keres, szóval nagyon jól jön majd az én bevételem..


2012. márc. 22. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem ez nem százalékra megy. ha eddig a szüleid eltartottak, segítettek , most rajtad a sor. bizti nem veszik el az egész pénzed, de valószinüleg ebben a nehéz időszakban jóljönne nekik ha minél többet tudnál segíteni...most ha csak 3 hónapmulva kezdesz gyűjteni, mire helyreállnak anyagilag... te kibirod de nekik mekkora segítség lenne. Különben se hiszem, hogy elétudnád nézni, hogy te gyűjtögetsz a család meg nincs mit egyen.
2012. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Tőlem sosem kértek a szüleim pénzt.
2012. márc. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a szüleiddel kellene megbeszélned, nem itt. Ők tudják megmondani, mennyi pénzre lenne szükségük. Tőlem nem fogadnak el semmit, viszont ők is nagyon jól keresnek, így tulajdonképpen nincs szükségük a hozzájárulásomra. Mindig azt mondják, hogy ha már lakást nem tudtak venni nekem (régebben nem kerestek ilyen jól), legalább én tudjak gyűjteni rá. De ha megszorulnának, szó nélkül odaadnám az egész fizetésemet is. Itthon megkapok mindent, amire tényleg szükségem van.
2012. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tőlem viszont fog anya kérni, mivel nagyon szűkösen jövünk ki, és én többet fogok keresni mint ő. És amíg itthon lakom, nem bírnám hogy ő fizeti a számlákat az éhbéréből, én meg gyűjtöm a pénzt a bankszámlámon. Szóval ha nem is kérné, adnék, főleg hogy itt lakom.


A bátyám viszont más tészta,az ő eltartását nem pártolom, mert elég idős már, és sajnos sok időt elpazarolt az egyetemen eredmény nélkül. Nagyon ideje lenni, hogy végre a saját lábára álljon. Igaz, eddig volt valami munkája, de csak ideiglenes.

2012. márc. 22. 16:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidtől függ, velük beszéld meg.


Velem így volt: minimálbért kaptam + műszakpótlék (Meki). Ebből adtam fix 20-at és havonta 1x bevásároltam, mondjuk ezt nem várták el.

Most hogy már külön élek nagyobb szükségük lenne rá, de nem fogadják el :-(((

2012. márc. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én keresek 70ezret ebből 30at anyukámnak adok,plussz az Erzsébet utalvány. A maradékból vonják a hitelem amit anyukám miatt vettem fel,ebből viszont tesóm bevállalt egy 5öst hogy valami pénzem is maradjon. Így a 70 ezerből nekem 20 ezer marad meg
2012. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

én nem otthon lakom már, de amíg otthon laktam, a rezsi negyedét fizettem, ez kb. 20.000 volt havonta, néha több, néha kevesebb. akkor még csak 40 + körül kerestem. Most már külön élek, de ha még otthon laknék apukámmal (azóta meghalt nagymamám és öcsém is elköltözött), akkor többet adnék, mert a fizetésem több. most a nettó fizetésem 124000 körül van, plusz a kafetéria (19800 ft). Én ebből szerintem hazaadnék 50000-t, a többiből megoldanám az étkezésemet, magamra költenék havi szinten 20 ezret és még tudnék is eltenni pont azért, hogy minél előbb tudjak önállósodni. szerintem ez nagy segítség lenne apukámnak is, talán még a házat is fel tudná újítani és még bőven tudnék én is spórolni.


Dehát ugye ez már nem áll fent, mivel nem lakom otthon.:( de ez lett volna az alap elképzelés.

2012. márc. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, tehát szerintem nem százalék kérdése, hanem inkább attól függ, mennyire van szükség és te mennyit keresel. mert lehet szükség 70 ezerre, ha te csak 60-t keresel. szerintem érdemes a jut is-marad is elvet követni. ha apukámnak is szüksége lett volna segítségre (ha otthon laknék), nyilván többet adtam volna bele én is.
2012. márc. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Pont múltkor került szóba nálunk ez a dolog, bár még tanulok. A szüleim azt mondták, hogyha lesz fizetésem, tegyem csak félre, különben sosem költözöm el tőlük, mert nem lesz miből. :)

Azt mondták, ha nagyon szeretnék, akkor a konyhapénzbe beszállhatok, de nem fogják elkérni, elszedni a fizetésem.

2012. márc. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bözsi utalvány lead, villany, tv, internet, telefon (2 mobil + vezetékes) az enyém, valamint rendszeresen bevásárlok (heti egy-két alkalommal), ha elromlik valami, megveszem. (ha van rá keret)
2012. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!