Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éltél már együtt olyannal,...

Éltél már együtt olyannal, akit mindennél jobban utáltál?

Figyelt kérdés

Az öcsém az. Állandóan hangoskodik, egyáltalán nem vesz figyelembe másokat, pl. amikor más aludna, vagy tanulna, akkor is óbégat, meg brümm-brümmözik, meg minden idiótaságot, pedig 10 éves! Szüleimet csak kicsit zavarja, olyankor rászólnak, de persze folytatja.

Én megmondom, ha valami nem tetszik, de visszahúzódó, csendes típus vagyok, így engem gyakrabban idegesít. Azt szokta csinálni, hogy feljön megkérdezni, hogy kérek-e vacsorát, tudja jól, hogy tanulok, de csak azért is hangosan jön, mondom neki, hogy halkabban. Aztán miután válaszolok, hogy: igen, kérek vacsorát, még marad és blablablázik, szó szerint(!). Ha meg szólok neki, hogy kívül tágasabb, akkor meg ilyen hölölölölllllllölölölö-ket csinál.


Anyámék nem állnak mellettem egyáltalán, inkább engem szidnak le, hogy miért mondok ilyeneket róla, meg hogy elég nagy ez a ház, nem igaz, hogy nem férek el tőle. (De ezt a leszidást ne úgy képzeljétek, hogy ejnye-bejnye kislányom, stb...!) Igen, rossz testvérek vagyunk, soha nem bírtuk jól elviselni egymást, max. úgy, hogy mikor olyan kedvemben voltam, ráhagytam. De most ideges vagyok a suli miatt is és jó lenne pihenni, nyugodt környezetben lenni.

Addig már eljutottam, hogy valamiféle kompromisszum lenne csak hatásos, de nem tudom, hogy nekem kellene kezdeményeznem, de ez a család amúgy is olyan sz*r. A szülő szava nálunk szent és sérthetetlen. De ezt csak ők képzelik, mert hogyha olyanokat mondanának, amiknek értelme is van és mindenkinek megfelel, akkor még megértem, de valahogy mindig mindenért én vagyok a hibás. Pedig csak egy kis nyugit szeretnék. A szüleim is gyakran megzavarják a tanulást, például amikor apám max hangerőn nyomatja a zenét az alattam lévő szobában...


Így a kérdésem végülis nemcsak az öcsémről szól, hanem az ősökhöz is, mert már úgy vagyok vele, hogy ezt a másfél évet - amíg elvégzem a gimit - túlélem valahogy, utána pedig megyek egyetemre, akkor ritkábban találkozunk és talán jobb lesz.

Még annyi, hogy ha épp egy ilyen dolgot szeretnék megbeszélni közösen (apa, anya, öcsém, én), akkor általában nem tudom végigmondani, mert közbeszólnak, aztán próbálom visszaszerezni "a szót", de olyankor meg az van, hogy most ő(k) beszélnek (kb. arról, hogy nyogodjak már le, merthogy ez egy család, nemcsak én vagyok a világon, stb.), majd mikor folytatnám, ők elkezdenek fenyegetőzni (korábban vertek is, és félek tőlük), így abbahagyom, nem jutottunk semmire, csak annyi, hogy rosszabbul érzem magam, mint előtte. Tehát fel kéne adnom, én tudom, dehát... :(


Tehát valamiféle kompromisszum, vagy túlélési mód, bármi. Kérlek, segíts! :'(


U.i.: Köszönöm, hogy végig olvastad!


A lázadó korszakomnak vége, mostmár átlátom a dolgokat, de így is ilyen rossz a helyzet...


2014. nov. 13. 22:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

a helyedben az ország túloldalára mennék valami egyetemre.


Rövidtávon meg kicsinálnám lelkileg a kisöcsédet. eltüntetném a kedvenc játékát, stb. tudod, sunyiság

2014. nov. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
15%
fog még ő neked hiányozni, jobban mint bármelyik barát.... ( ha kirepültök a fészekből ) majd pár év múlva emlékezz erre ;)
2014. nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
könyvtárba menjél tanulni.
2014. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsémmel közöttünk 10év van..

a kamaszkorom úgy telt ,hogy rá kellett vigyáznom és menni vele játszótérre.. míg kicsi volt pelenkáztam,és ülnöm,kellett vele hétvégén a nappaliban és játszani meg mesét nézni. 18évesen elköltöztem mikor ő 8 volt,azóta megoldja egyedül..

nem rá haragszom,a szüleim nem foglalkoztak vele,én voltam az anyukája konkrétan..

2014. nov. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kisöcséddel van baj, hanem a szüleiddel. Az okokat nem írom le, általános betegsége ez a magyar társadalomnak.
2014. nov. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
De az is egy megoldás, pl, ha leredukálod az öcséddel való lehetséges találkozások idejét. pl ha nem hagy tanulni, menj el a könyvtárba tanulni. ott senki nem fog zavarni, és lehet, a tanuláshoz is jól jön az a környezet.
2014. nov. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

10 eves, azert csinalja, mert latja, h bosszant.:)

Ne kezeld felnottkent, mert nem az. Csak vegyel erot magadon, es meg ha majd szetdurran is a fejed, akkor is rohogj bele az arcaba. Ha latja, h nem foglalkozol vele, abba fogja hagyni.

Mi az ocsemmel megallas nelkul nyirtuk egymast, de mar kinottuk es most imadjuk egymast.

2014. nov. 14. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Bentlakásos suli.. vagy ne otthon tanulj. Amúgy a szüleiddel van a baj. Nem csak az elvekbe de lehet a tesódnak agyi problémája is 10 évesen ez a viselkedés nem normális ki kéne vizsgáltatni.
2014. nov. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

szerintem az van a háttérben, hogy a szüleid tudják, hogy az öcsédnek van valami agyi rendellenessége. nem akarják ezért külön még leszidni, hiszen szegény nem tehet róla, hogy valami baja van. azt hiszik, hogy te is tudsz róla, észrevetted 10 év alatt, és ezért kezelik így a helyzetet, ahogy.

talán őszintén kellene beszélni az öcséd betegségéről a szüleiddel.

és tényleg menj könyvtárba tanulni.

2014. nov. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mivel anyukám és apukám is a legkisebb gyerek a családban, mindig mindenben az ő pártját fogják. Ők csak a testvérükre számíthattak amikor kicsik voltak, mert a család többi tagja nem nagyon törődött velük. Apának egy bátyja és egy nővére van (mindketten élnek még és nem tartják a kapcsolatot), anyának egy bátyja volt, aki a születésem után meghalt. Anya mindig arról beszél, hogy ő mennyire szerette a tesóját és hogy mindent megtenne, hogy újra lássa.

Anya tesójának volt egy felesége, akinek már van élettársa és egy kislánya, nagyon jóba vagyunk velük, ők a keresztszüleim. Keresztanyámmal szoktam az ilyen testvéres problémáimat megvitatni, és teljesen egyetért velem. Szerinte anya tudat alatt nevel minket ilyen sz*rul, hogy majd ne szenvedjünk úgy,mint ő, ha elveszítjük a másikat.


Még annyi, hogy azontúl, hogy ezt a szeresd a másikat dolgot nagyon nyomatják itthon nálunk, de megbeszélni nem lehet semmit, mint ahogy azt a kérdésemben is kifejtettem. Így hát mindig is azt kérdezem magamtól, hogy hogyan szerethetnék valakit, ha nem tanították meg meg nekünk szeretni a másikat? Ez így most tudom, hülyén hangzik, de 7 éves voltam amikor megszületett, már akkor elkezdődtek ezek a dolgok. Ha valamit pedig meg szeretnék beszélni, akkor nem hagyják, hogy végigmondjam. :(

2014. nov. 14. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!