Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvő, vagy gyerek? Melyik...

Esküvő, vagy gyerek? Melyik előbb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy alakult az élet, hogy külföldön élünk a párommal. Nagyon szeretjük egymást, és erősen a közös jövőt tervezzük. Én 25 éves vagyok, ő 32. Beszéltünk már házasságról, gyerekről is, a kezemet még nem kérte meg.


Most úgy néz ki, hogy közös megegyezéssel januárban a "nem teszünk ellene semmit" elv lesz a gyerekkérdésben.


Én mindig úgy gondoltam, hamarabb lesz gyerekem, mint férjem, de mivel mind a kettőt a mostani párommal tervezem(tervezzük), ezért felmerült bennem a kérdés, hogy nem kellene e előbb házasodni?

Mivel nagy a család (nem, nem vagyunk "olaszok"), ezért kb 100 fős esküvőnk lesz, amire azért valljuk be, kell a pénz. A gyerekre még jobban, és az ő szükségletei (kaja, ruha, pelus) elég sok mindent felülír. Szerintetek melyik megoldás a jobb? Esküvő után gyerek, vagy gyerek után esküvő? Ti hogy látjátok?


Mind a kettőnknek fontos a házasság, mindenképp szeretnénk összeházasodni. De gyereket is, és nem akarunk még 4-5 évet várni vele. Viszont minden nem megy egyszerre, még külföldi fizetésből se. Mit javasoltok? Nektek hogy vált be?


2014. nov. 14. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2 tanus esküvő majd gyerek ... Ha nincs pénz minek a lagzi ? Az esketés itthon ingyenes :-)
2014. nov. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

én csak azért szeretnék előbb esküvőt(ha lesz egyszer olyanom), mert nem szeretnék se gyerekkel se nagy hassal oltár elé állni.


az egyik barátnőm pl tavaly házasodott és az ajándék pénz meg kisbabába fektetik bele.


De nektek kell felállítani a sorrendet, hogy melyik a fontosabb.

2014. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Házasság, ami nálunk minden paszaré nélkül ingyenes.

Vagy ha nektek az a fontos, össze kell szedni az árát.

Azt kell átgondolni, mi a fontosabb az életetekben, és akként cselekedni. Ha kevés a pénz, és házasodni is kartok, és gyereket is, akkor érdemes talán hajcühő nélkül esküdni, és a baba vállalásra félretenni a pénzt.

2014. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha számodra nem rettenetes belegondolni, hogy nem azonnal lesz esküvőd, akkor előbb a gyerek. Én legalábbis nem egy 100 fős esküvőtől tenném függővé, hogy mikor érkezhet a pici. Ha az lenne a fontos, hogy házasságban foganjon, arra ott a 2 tanús megoldás, így viszont a két költséges dolog közül számomra a gyerek fontosabb. Ha esküvő nem lenne, engem az sem izgatna. Én mindenképpen úgy gondolnám, hogy a gyerek az, ami családdá tesz titeket, és ha szeretnétek egy nagy esküvői-bulit tartani, azt a feleslegből kell kigazdálkodni, nem pedig hosszú távon lemondani a gyerekről érte.
2014. nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Én nem vállalnék házasságon kívül gyereket, így nekem egyértelmű a sorrend.
2014. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ahogy nektek jól esik, ma már mindkettő teljesen elfogadott...
2014. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szűk körű esküvő családdal, aztán gyerek.


Elhiszem, hogy van akinek 10 bácsikája-nénikéje meg 26 unokatestvére van, és a nagyszülőknek is 14 testvérük, de annak köze nincs a "szűk" családhoz, akivel tartjátok is a kapcsolatot...

2014. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyértelműen esküvő az első. A pénz pedig csak kifogás, kis esküvőt lehet tartani kis pénzből is.

Én a maga részéről úgy gondolom, hogy ha nem lesz pénzem, akkor nem vágyom nagy bulira, ha lesz, akkor jöhet. De nem a buli a fontos, az tuti. :)

2014. nov. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

7es, a 100ember bőven lehet szűk kör, 50-50 a két család részéről, ha csak 10 barát van, akkor már csak 40-40. Nálunk csak egy ballagáson vagyunk 15-20an.


Na mindegy, én előbb házasodnék. A lagzit ügyesen kell megszervezni, akkor akár vissza is jöhet az ára, és ugyan ott lesztek, mint előtte, csak egy lagzival és esküvővel a hátatok mögött. Ha nem is mind jön vissza - egy 100fős esküvő legyen mondjuk 1,5M (nálunk ennek kicsit több, mint a fele volt, de kisváros vagyunk), ajándékba 7-800e-t tuti kaptok, az meg bőven elég a babaprojektre.


Szóval oké, hogy drága a lagzi, de kisebb-nagyobb része megtérül. Én a lagzi, majd baba sorrendre voksolnék.

2014. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
mielőtt beleköttök, a barátokat is 10-10re értettem
2014. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!