Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás esküvő nélkül?...

Gyerekvállalás esküvő nélkül? Miért annyira ragaszkodóak az esküvőhöz a szülők?

Figyelt kérdés

Nekem szüleim mindig azt mondták, hogyha van eszem akkor gyerekvállalás előtt férjhez megyek. Mindíg felidegesített ez a felfogás, nem szóltam vissza. De itt a nagy dillema : 30 éves az ember, vagy több, megvan a biztos anyagi háttere meg minden. Úgy érzik párjával tudnának vállalni egy gyereket. Viszont a férfi nem veszi el feleségül a csajt, hivatkozva arra hogy a papír nem bizonyít semmit(nő véleménye is ez). És ha a nő szeretne esküvőt előtte, de a férfi nem, akkor mi lesz? Ezért dobni /szakítani valakivel? Mert nehogymár a nő kérje meg a férfi kezét...

Nem tudom mennyire értitek a problémát ebben... Ja, és akkor persze úgy vállalj gyereket hogy a szülők kedvére is tegyél, mert ha valamit ajánlanak akkor az úgy is legyen ( ha jót akar magának az ember). De azert a 30-as éveket sem akarjuk túllépni gyerekvállalásra...



2014. jan. 21. 23:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%
Gyereket, esküvőt nem a szülők miatt vállal az ember, hanem mert készek rá! Egyik sem egy friss kapcsolatba való, egy tartósabban pedig megszokás beszélni ki és mit szeretne. Rengetegen vállalnak gyereket esküvő nélkül és sokan házasodnak gyerek nélkül.
2014. jan. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Először is el kéne döntened hogy akarsz-e esküvőt vagy sem, majd ezt elmondanod a párodnak.
2014. jan. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Gyereket az vállaljon, aki már legalább annyira felnőtt, hogy mer és tud a szülők véleményét ugyan meghallgatva, de önállóan dönteni.


Az esküvő pedig olyan kérdés, amiben meg kell egyezni. Bár én őszintén nem értem ezt a "nem házasodunk" mániát. Az esküvő például arra jó, hogy a születendő gyereknek automatikusan a férj lesz az apja. Vagy ha netán az egyik házastárs meghal, a másik nem azzal szembesül, hogy a közös házuk fele most már az anyósé, aki ha jófej és odaadja neki, akkor is jóóó magas ajándékozási illetéket kell fizetni. Stb. Nem értem, miért olyan bonyolult ezeket a dolgokat kiváltani egy egyszeri, félórás szertartással.

2014. jan. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

Nalunk megvolt az eljegyzés szeptemberben, és mint utólag kiderült , abban a hónapban megfogant a mi kis ajándékunk. (2011) ugye akkor megszületett, plusz kilók, kicsi baba mellett nem akartunk lagzit. Úgy volt hogy 2015-ben eskuszunk, de most vagyunk mégegy babára, úgyhogy valószínű még egy évet tolódik az esküvő :))

Nekünk így tökéletes, egyedül a mamám nem állt velem szóba 1-2 hónapig a "rossz" sorrend miatt, de a végén megbékélt vele hogy nekünk így jo :)

2014. jan. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
42%
Kedves #3 "Nem értem, miért olyan bonyolult ezeket a dolgokat kiváltani egy egyszeri, félórás szertartással." - nem, technikailag tényleg egyáltalán nem bonyolult... én meg azt nem értem, hogy miből gondolod, hogy bárkit is a "bonyolultság" tartana vissza?
2014. jan. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha van eszed -eszetek - akkor pont azt csináljátok, amit ti magatok jónak tartotok, a saját életeteket élitek, és nem a mások által úgymond "helyesnek" tartottat... mert a Ti életetek, és nem az övék.

Anno nekem is volt részem - férfiként - anyám részéről ilyen ordas nyomós hisztibe - de az 30 éve volt, nem ma:)

2014. jan. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudsz megfelelni mindenki elvárásának, ezt tartsd szem előtt. Én megpróbáltam, mert hát így neveltek, de rájöttem, hogy nem tudok és inkább csak magamnak, ennyi bőven elég, ha valakinek nem tetszik így járt, nehogy már még én érezzem rosszul magam miatta.
2014. jan. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
74%

Kedves #5, azért nem, mert ha egy pár mindkét tagja úgy van a dologgal, hogy neki igazából mindegy, akkor az a logikus lépés, hogy kössenek házasságot egyszer, legyen jogilag tisztázva az ügy.

Nyilván az más kérdés, ha mondjuk valaki a vagyonát félti, esetleg olyan vállalkozásai vannak, ahol ily módon (nincs ugye vagyonközösség) tud packázni a navval. De akkor fel sem merül a kérdés.

2014. jan. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
24%

Egy esküvőt, miért csak egy papírt jelent sok embernek mostanában? Szerintem az esküvőnek a lényege maga az eskütétel.

Én nem szeretnék egy olyan orvossal gyógyíttatni senkit aki nem tette le az orvosi esküt. Nem bíznék egy olyan hadseregben ,hogy megvédi az állam polgárait akik nem tették le az esküt. stb.

Elképzelhető,hogy a kérdező szülei is ezzel a szemlélettel tekintenek az esküvőre,hogy maga az eskü a lényeg és nem az azt kísérő vagy azt írásban foglaló papír?

Gyerek vállalás egy komoly felelősséggel bíró döntés,mely komoly kötelezettségekkel is jár. Hiszen egy "életet teremtünk a gyerek fogantatásakor. Ehhez két személy szükségeltetik és két ember nagyon nagy felelőssége. nagyobb felelősség ez mint az orvos vagy katona,stb. felelőssége, vagy minimum akkora.

Úgy gondolom ,hogy ezzel a pár sorral,összefoglaltan elmondtam a lényeget és meg válaszoltam a kérdést is.

2014. jan. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%

Na elolvastam az apasági nyilatkozatot, szerintem önmagában amiatt praktikus összeházasodni. Anno a szüleim is ezért házasodtak, bár azt hittem, azóta egyszerűbb a dolog.

Naszóval mindkét fél elmegy az okmányirodába, ahol kér igazolást arról, hogy nem házas és nem is él élettársi kapcsolatban mással (nem tudom, kinél hogy van, én 4 óránál kevesebbet eddig még nem nagyon ültem az okmányirodában). A kismama elmegy az orvoshoz és kér orvosi papírt a fogantatás és a szülés valószínű időpontjáról. Ezekkel a papírokkal, meg a terhességi kiskönyvvel bemennek az önkormányzatra, ahol aláírják mindketten a nyilatkozatot az apaságról és a gyerek nevéről. Ezután várnak, amíg postán kiérkezik a papír. Ezt a papírt szüléskor be kell vinni a kórházba.

Ha csúszik az ügyintézés és/vagy koraszülés történik, akkor még macerásabb, mert erre rájön még a gyerek névváltoztatási kérelmének intézése, no meg a papírjainak a cseréje.


Szóval az én olvasatomban már egy gyerek esetén is egyszerűbb összeházasodni, mint ezzel szórakozni, ha pedig több gyereket tervez a pár, akkor egyértelműen ez a kényelmesebb megoldás. Ebből vontam le a következtetést, bár én elég lusta vagyok, két mindegy közül az egyszerűbbet választom. De persze simán lehet, hogy másnál más szempont a fontos, csak nem látom, mi lehetne.

2014. jan. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!