Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilépnétek egy egyébként jól...

Kilépnétek egy egyébként jól működő kapcsolatból, ha azt érzitek, a párotoknak mindegy, hogy jelen vagy –e az életében, vagy sem?

Figyelt kérdés

Azért mert azt mondja, hogy soha nem volt az az örömködő fajta, pedig én már láttam lelkesedni dolgokért.

És persze azt is mondja, hogy nem mindegy, hogy vagyok -e, vagy sem, hiszen azért él velem, mert szeret. 3 éve vagyunk együtt, ebből több mint 2 éve együtt élünk. Már az elején tudtam, hogy nem az emóció kimutatás egyik jeles képviselőjével jöttem össze, de úgy gondoltam, vagyok annyira önálló és erős, hogy ez nem okozhat gondot, és majd alakul. Picit alakult is, de sajnos még nem eleget.

Egyre nehezebben bírom, hogy a kapcsolatunk gyakorlatilag egy lakóközösségben élő két ember kapcsolatában kimerül. Soha nem kapok NŐ-ként dicséretet, sem egy puszi, sem egy ölelés, sem egy kis figyelmesség, vagy magától támogatást bármiben is. Próbálkozik, ugyan (miután többször jeleztem neki, hogy Nőként és Társként mire vágynék), hogy odajön és megkérdezi, hogy „hogy is kell, így?” és átölel, de azt érzem, hogy a szíve nincs benne. A névnapomon nem köszöntött fel, és egyébként sem kapok semmi érzelmi vagy tárgyi figyelmességet sem már egy ideje (pld. egy csoki).

Egyébként, úgy gondolom, hogy, nagy küzdelmek árán, de mostanra már mindenben számíthatok rá (rengeteg figyelem, elfogadás, türelem és bölcsesség kellett hozzá részemről, mert egy „pókerarc” emberről van szó). Úgy érzem, az érzelmi intelligenciája sokkal alacsonyabb az enyémnél, pedig egy nagyon humoros, karizmatikus és jó ember. Lassan állandóvá válik, hogy azt érzem, teljesen visszahúz az amilyen, ahelyett, hogy fölemelne engem ő is, ahogy én teszem vele. Ami egy társkapcsolat lényege lenne szerintem.

Nektek van hasonló tapasztalatotok? Mit lehet csinálni ilyenkor? Lépjek ki, hogy újra éljek? Vagy van olyan betegség, hogy egy ember képtelen kimutatni az érzelmeit? (Otthonról sem kis „csomaggal” érkezett. Ezzel tisztában voltam, azért is voltam türelemmel iránta.)


2014. nov. 19. 14:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha a párodnak mindegy hogy jelen vagy-e vagy sem, az nem jól működő kapcsolat.
2014. nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm 20 éve van benne egy ilyen házasságban és 20 éve próbálja tanítani a férjét, hogy olykor dicsérje, vagy simogassa meg, érjen hozzá más céllal is, mint a szex. Eddig nem sikerült neki a "betanítás", már teljesen ráment.

Pedig állítólag szereti a férje..............

2014. nov. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Együtt érzek veled, az én férjem is nehezen nyílik meg. A problémát én ott látom, hogy meg szeretnéd változtatni, így is mentél hozzá. Ez sajnos nem fog menni, csak ha ő akar változni. Erre vannak módszerek. Említetted a "csomagját" ez bőven megmagyarázza, miért ilyen. Te annyit tehetsz, hogy döntesz: vagy megfelel így ő neked, vagy kilépsz a kapcsolatból. Én azt tanultam meg, hogy nem szabad egy másik embertől várni a "felemelést" illetve nem szabad hagyni a lehúzást sem. Mindkettőtöknek jót tenne, ha külön-külön elindulnátok az önismeret útján.Nekem ez segített, 24 éve vagyunk házasok, sok vihart megértünk, és még fogunk. De most már kezdem érteni őt és legfőképpen magamat.
2014. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

1: Én érzem úgy, hogy neki mindegy, ő azt mondja, nem mindegy.

2: Együtt érzek a barátnőddel, és köszönöm, hogy leírtad. Ezek szerint megvan az esélye, hogy ez már csak így marad. Én nem szeretnék rámenni, azért kérdezem már most, nem szeretnék egész életemben így élni.

3. Az önismereti útra kb 15 éve elég komolyan ráléptem és komolyan műveltem-művelem is. Ezért van az, hogy a reakcióiban megláttam/meglátom a mögöttes indokokat. Ismerem magam eléggé, ezért tudok nem egóból reagálni. A felemelés kérdése valóban nem egy másik ember függvénye kellene, hogy legyen. Mint írtam elég erősnek és kiegyensúlyozottnak érzem magam (köszönhető az önismereti úton átélteknek), viszont én sem tudok mindig a toppon lenni. Ekkor jól jönne néha, ha egy kis érzelmi támogatást kapnék a társamtól, hogy újra erőre kapjak, kettőnk érdekében is. Valóban, a döntés az enyém, hogy elfogadom -e ezt a helyzetet (megváltoztatni nem szeretném, ezt már neki is mondtam, hiszen így szerettem meg. A változása max. az én természetes viselkedésemnek köszönhető, már nincs szüksége játszmákra, ez épült be nála mostanra szerencsére.), vagy megadom magamnak a lehetőséget, hogy valaki mással könnyedebben és természetesebben éljem meg a mindennapokat... Örülök, hogy van olyan példa is, hogy Te továbbra is együtt tervezed a férjeddel.


Van esetleg valakinek még tapasztalata? Köszönöm

2014. nov. 19. 15:23
 5/16 anonim ***** válasza:
A férjednek mi a szeretetnyelve?
2014. nov. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már megtettem egy ilyet. Életem legnagyobb hibája volt. Lassan 9 éve, és azóta bánom. Azóta ezerszer rájöttem arra, amit akkor nem láttam: szeretni sokféle képpen lehet.
2014. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

:) a kérdés jogos, bár nem egészen értem pontosan mire gondolsz. Bármire megkérhetem, segít (vásárlás, takarítás, utazás, szórakozás). Mindenre azt mondja, hogy döntsem el, és úgy lesz.

Ami őt illeti, ő szerintem nagyon élvezi, hogy figyelek rá. Látszik rajta, hogy szereti, ha dícsérem. Szereti azt is, ha valami bulis kis aprósággal érek haza.

2014. nov. 19. 15:32
 8/16 A kérdező kommentje:
6: köszönöm!
2014. nov. 19. 15:33
 9/16 anonim ***** válasza:

A szeretetnyelveknél erre gondoltam: [link]


Ha nagyon eltér egymástól a kettőtöké, akkor szokott előfordulni, hogy nem érzékelitek - vagy egyikőtök nem érzékeli - a szeretetet, törődést.

2014. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
6. Vagyok. * Mármint a kilépést bántam meg.
2014. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!