Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudtátok meghozni a...

Hogy tudtátok meghozni a döntést, hogy kilépjetek egy hosszú kapcsolatból?

Figyelt kérdés

Amikor már mindent megtettetek, hogy helyrehozzátok, amikor már tényleg nem vagytok boldogok, csak úgy éltek egymás mellett, mint két barát, amikor tudjátok, hogy ez sehová nem vezet, hogy ennek nincs jövője?

Tudom, hogy mi lenne a helyes döntés, véget kell vetnem neki. 25 évesek vagyunk, 7 éve vagyunk együtt, ebből 5 éve együtt élünk. Már nincs szerelem, de sajnos az a szeretet sincs meg, legalábbis bennem, ami a szerelem után jön. Már csak barátként tekintek rá inkább. Nagyon sok zűr van köztünk, nekem is sok dologban kell változnom, de neki is. De nem megy. Annyira félek, gyáva vagyok kilépni. Ő nem akar szakítani, legalábbis ezt mondja. Egyszerűen nem tudom megtenni:(


2014. ápr. 15. 20:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mi az, amitől félsz?
2014. ápr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Félek a változástól, attól, hogy ő mihez kezd egyedül. Mert egyedül nem fogja tudni fenntartani ezt a lakást, amit bérlünk. Pedig összvissz 60 ezer mindennel együtt, de kell még fizesse a telefonszámláját, stb. És van 2 cicánk, tőlük nem válna meg semmi pénzért, szóval szobát nem tudna bérelni. Én meg nem vihetem magammal a cicákat, mert én apuhoz költöznék vissza. Félek, hogy lecsúszna, elég gyenge érzelmileg:(
2014. ápr. 15. 20:36
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Szóval a kérdés az, hogy pátyolgass és tarts el életed végéig valakit, akibe nemhogy szerelmes nem vagy, de már szeretni sem tudod? Ez valami mazochizmus nálad? Ahogy így mondod, mindkettőtöknek a legjobb lenne, ha lépnél. Te találhatnál olyat, akivel a szerelmet is megélheted, ő meg megtanulna a saját lábára állni, és nem arra alapozni egy kapcsolatot, hogy őt pátyolgatni kell.
2014. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Több ezer emberrel szakítottak már, akik képesek voltak előbb-utóbb tovább lépni, majd felnőni és megállni a saját lábukon. Ha csak barátként tekintesz már rá, akkor semmi értelme az egésznek.

Szerintem, annak sincs értelme, ha mellette maradsz, mert hogy "jajjmileszvele"... mert egyszer ő is rájön, hogy ez nem megy. Ezzel pedig még jobban nehezíted a saját, illetve a párod életét is.

2014. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
#2 Nem lehet, hogy mégiscsak szereted? Ha nem szeretnéd akkor, nem érdekelne, hogy mi lesz vele....
2014. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Pedig nem szabad gyávának lenned! Ha valóban úgy érzed, hogy te mindent megtettél ezért a kapcsolatért, de nem megy, akkor muszáj kilépni. Én is hasonló cipőben jártam. Mi 10 évig voltunk együtt, de egyre rosszabb volt. Eljött egy pont amikor már úgy éreztem, hogy csak én pedálozok. Ha te is ezt érzed, dönts mi a fontosabb, sajnálgatod őt, és mellette maradsz boldogtalanul, vagy a saját boldogságod többet ér. Én nagy árat fizettem érte, de tudom, hogy csak így volt esélyem a boldogságra.
2014. ápr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
nem tudom:( annyira semmit nem tudok már, beleőrülök ebbe:(
2014. ápr. 15. 20:57
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem fél évig tartott lépnem annak idején, ugyanígy "féltettem" az exem. Nehéz volt a szakítás nagyon, viszont sokkal hamarabb magára talált, mint én. Megnősült, van egy kislányuk, boldog ember, és még jóban is vagyunk.
2014. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

én amikor már nem szerettem a párom (pedig minden rendben volt)én kezdtem azt érezni, hogy miatta nem tudok kapcsolatokat teremteni mással, hogy megtaláljam a valódi párom, hogy kezdek mellette megfulladni, már utáltam a jelenlétét is.

ilyen lelkiállapotban döntöttem.

2014. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Nagy levegő, kilépsz, és becsukod magad mögött az ajtót, és koncentrálsz erősen, hogy ne nézz vissza a becsukott ajtóra.Nem reagálsz semmire amit mások mondanak rólad.Még akkor sem, ha tudod, hogy az igazság nálad van, és ők azok akik hazudnak. Egyik füleden be, a másikon ki, és csak előre nézel. Így tudsz elindulni, és felállni.Másképpen vissza fogsz menni, és beletelik pár évbe mire ismét az ajtó mögötted lesz, csak fájdalmasabban, mint elsőként.
2014. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!