Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudom elviselni...

Egyszerűen nem tudom elviselni, amikor párom főz. Úgy érzem, hogy ezzel teljesen megfoszt a nőiességemtől, és rossz háziasszonynak állít be. Mit tegyek, hogy mondjam ezt el neki?

Figyelt kérdés
Ma is. Jövök haza, és főz. Én pedig hiába cipelem haza a hozzávalókat? Minek? Hogy vehet így semmibe?
2014. nov. 19. 20:09
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul látod, ez nem bizalom kérdése. Nyilván szeret és tud is főzni, lehet, hogy neki ez alkotó tevékenység, sikerélményt ad. miért fosztanád meg tőle?
2014. nov. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

Hm, ha te úgy gondolod, azért főz, mert rosszul főzöl, akkor

1. valószínűleg tényleg nem tudsz főzni, hiszen te is beismered

2. utálsz főzni, és nem hiszed el, hogy valaki más szívesen megtenné (márpedig egy férfi inkább rendel pizzát vagy eszik hideget, mint főzzön, ha nincs kedve)

3. alapból rosszat feltételezel róla, szóval nem bízol benne.

Alapvető problémák vannak az önbizalomhiányodból adódóan a kapcsolatotokban.

2014. nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szakács férjem van. Akkor én nem is vagyok nő????


Egy kapcsolat egyik fő eleme a kommunikáció. Szóval ezt vele beszéld meg, ne velünk. És azt, hogy hogyan, azt neked kell tudnod, mert te élsz vele, nem mi. Mi nem ismerjük, ellenben veled!

2014. nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

az én férjem szakács :) ha itthon van ő szokott főzni,mert gyorsabb és finomabb :)

tőle tanulok,én nem nehezményezem.. minden mást én csinálok..

35hkm

2014. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
Ő cukrász, de mindig szakács akart lenni. 
2014. nov. 19. 20:37
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

tehát van benned egy bizonytalanság, nem vagy elégedett magaddal, és azzal hogy a párod főz

(mert előbb ér haza/ mert szeret/ mert meg akar kímélni/mert ha hazérsz veled akarja tölteni az időt nem azt nézni, hogy a konyhában vagy...akármi)


azt látod igazolni, amit magadról gondolsz..


nem a főzéstől vagy nő..attól max háziasszony vagy házicseléd vagy...ezt most úgy mondom, hogy én is imádok főzni, és jólérzem magam tőle, és kikapcsol, és szeretek ételt tenni az asztalra, de nő nem ettől vagyok...



viszont, tök mindegy, hoyg mi mit gondolunk téged bánt, az is mindegy miért, ezt pedig nyíltan beszéld meg vele... mondtad neki már valaha, hogy szereted te megfőzni az ételt, és nem szereted ha ő? (csak nehogy azt higyje, hogy azért mert nem ízlik neked az ő főztje...)

2014. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
94%

Inkább holnap cipelj haza egy új szett szexi fehérneműt. Szerintem jobban értékelné nőiességed fitogtatásaként, mint a vacsorát, amit ő is el tud készíteni...


(ráadásul, ha szakács akart lenni, akkor mit csodálkozol, hogy szeret főzni és kiélni magát a konyhában. Ezek szerint neki ez nem házimunka, hanem kikapcsolódás. Tényleg komoly önértékelési zavaraid vannak.)

2014. nov. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Lehet. De nem szeretem a főztjét. Spenótos rizs pirított cukkinival. Szörnyű... Persze nem akartam megbántani, de akkor is...
2014. nov. 19. 20:46
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
Akkor főzz külön magadnak és punktum. Basszus, min tudnak problémázni emberek! KOMMUNIKÁCIÓ. Nálunk is volt már olyan, hogy a férjem olyat főzött, amit nem szeretek, és gyorsan összeütöttem magamnak vmi mást, vagy ettem hideget. És láss csodát, nem váltunk el, nem dőlt össze a világ.
2014. nov. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha megbeszélnéd ezt vele? Állj mellé ha főz és kérdezd mit hogy csinál. Aztán mondd hogy szeretnél te is gyakorolni és mondjuk hétvégén te főzöl ő meg pihenhet. A vásárlás meg: vagy írjatok heti menüt és úgy vásárolj,vagy kérdezd meg,mit vigyél aznap haza,vagy mondd neki,ha utolsó pillanatban dönt, vegye meg ő az alapanyagot. Amúgy inkább örülj hogy szeret főzni, szerintem is az önbizalomhiányod miatt zavar.
2014. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!