Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért állít be állandóan...

Miért állít be állandóan rossz embernek a családom?

Figyelt kérdés

Elég nagy családom van, de sosem jöttem ki jól velük, mert ők amolyan racionális, földhözragadt, otthon ülős emberek, én pedig szerintük naiv és álmodozó vagyok - már szép szavakkal kifejezve.


A valóságban mindez úgy csapódik le, hogy amiért vannak álmaim, amiért mindig többre vágytam mint ők, egoistának és beképzeltnek vélnek. Mert mit gondolok én magamról...

Gyerekkoromban még el-elviseltem, hogy mindenért én kaptam ki és mindig rám fogták a dolgokat, de kamaszkoromban már eléggé eldurvult a helyzet. Igen, akkor már hatalmas veszekedésekbe torkolltak a nézeteltéréseink, mert akkor meg mindig azt vetették a szememre, hogy felnőttnek hiszem magam, de nem vagyok az. Persze, nem voltam, de épp ezért nekik kellett volna az okosabbnak lenniük, nem azt elvárni, hogy 13-14 évesen érett 30-as módjára viselkedjek.


Mára elültek a viták, de az ívet most is kapom. A jelek szerint szeptembertől új állásom lesz, amikor boldogan közöltem itthon, már pár órával később hallhattam, hogy a hátam mögött megbeszélték, hogy nagyképű vagyok - basszus, csak örültem!


De mindig mindent úgy állítanak be, mintha rossz ember lennék... miért? Hogy lépjek túl ezen? Hogy bocsássam meg, hogy ennyiszer megbántanak? Egyszerűen nem tudom feldolgozni, hogy én csak szeretni akartam őket, de állandóan ezt kapom cserébe...


2011. júl. 23. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
máshogy gondolkoznak, mint te, ne foglalkozz a véleményükkel
2011. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt könnyű mondani.... csak 19 év együttélés alatt valahogy az ember nem tud "nem foglalkozni" a véleményükkel.
2011. júl. 23. 15:58
 3/10 anonim válasza:
Szia!Én is hasonló helyzetben vagyok,26 évesen szüleim akarnak megmondani mindent,beleszólni az életembe...Mondjuk anyukám nem igazán,csak apukám...Már nem lakok velük,férjem van...Bejelentettem,hogy lehet kimegyek külföldre dolgozni,erre apukám lehúrrogott...Miért ilyenek???Szóval én megértelek Téged,én is hasonló helyzetben voltam,vagyok.Nagyon nehéz...
2011. júl. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok már közel negyven éve. Sajnos be kellett látnom, hogy ez már nem fog változni. Sokat sírtam miatta, hamar elköltöztem tőlük és még sorolhatnám, mikkel próbálkoztam. Semmi sem változtatott, mert én magam ugyanaz maradtam: tökéletes munkára törekvő, fejlődni és nem romlani vagy stagnálni (akár agyban, akár a lakhely szépítgetésében), célokat elérni (amik nekik soha nem volt elég jó, mégis irigykedtek, amikor megvalósítottam) és még sorolhatnám nagyon sok oldalon keresztül. Rájöttem viszont, hogy nem kell magamat okolni és magamban keresni a hibát. Egyszerűen nem illek a képbe, pedig nem örökbe fogadott gyerek vagyok (bár könnyebb lenne feldolgozni ezt a szakadékot, ami köztünk van). Ők is maradnak ugyanazok a földhöz ragadt emberek és én maradtam mára is az állandóan lázadó (inkább már csak belül), mert ezt az állapotot normális ember gyomra nem veszi be. Sokat lendített a lelki állapotomon, amikor férjhez mentem és gyerekeim lettek. A szeretet, amire korábban vágytam, most többszörösen rám talált ezáltal. Szüleim és tulajdonképpen családom távolabbi tagjai azóta is kakukktojásként kezelnek. Mit mondjak, nem egy könnyen feldolgozható állapot, de megspórolsz egy csomó papírzsepit és feleslegesen eltöltött évet, ha magadat reálisan látod és nem hiszed el nekik az irigységből eredő gyerekességeiket.
2011. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét ajánlom.
2011. júl. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is szándékozom mielőbb elköltözni. Szerencsére ma már sikerült realizálnom, hogy nem én vagyok a rossz csak azért, mert másképp gondolkodom.... de azért fáj. Próbálkoztam, annyira sokat... most nyáron dolgozom minden nap reggeltől estig, és újabban anyám meg húgom fogott össze ellenem, hogy minden nap a szememre vessék, amiért otthon semmit nem csinálok. Komolyan, a saját anyám azt lesi hogy mikor tud egy rosszindulatú megjegyzést tenni...


Elolvastam egyébként a Mérgező szülők című könyvet, és bizonyos részben annak köszönhetem, hogy felfogtam, a dolog nem fog változni, de attól én még lehetek boldog. Egyébként az ott tanácsoltakhoz hasonlóan konfrontálódtam anyámmal, elmondtam neki, hogy mennyire bántott mindaz, amit (nem) kaptam tőle, ő persze nem ismerte e, hogy így lenne a dolog, de azért fogadkozott, hogy majd változtatnunk.

Három napig tartott a csoda. Ez sem ér semmit, de ha csak én próbálkozom, abból nem lesz szeretet.

2011. júl. 23. 17:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a konfrontálódás igen kemény, nem is mertem teljesen megvalósítani, csak egy-két dolgot hoztam fel alkalmanként a múltbeli történésekből. Mindent tagadtak. Egyébként a könyvben nagyon érdekes volt olvasnom, hogy nem csak az a szülő hibázik, aki konkrétan bánt, hanem az is, aki ezt szó nélkül hagyja. Bár nálunk ez a szerep sem volt állandó, hol az egyik, hol a másik és máskor mindkettő, sőt mások is csatlakoztak a családból hozzájuk.

Minden rosszat elmondanak az ilyenek a gyerekükről és úgy adják elő, hogy mások nekik higgyenek. Rajtam is átnéztek ilyen esetekben azok is a családból, akik korábban kedveltek valamennyire. Ez van. Az elköltözés sem igen old meg dolgokat, csak levegőhöz jut az ember. De aki normális és szeretné, ha szeretnék a szülei, az nem tud ellene mit tenni, úgyis visszatér hozzájuk (nem visszaköltözésre gondolok, de az sem kizárt). Valahogy azt kell elérni, hogy ne ők legyenek a központi kérdés az ember életében, hanem sok más kitűzött cél. Ők legyenek egyszerűen a család, aki olyan, amilyen. Sok időt elfecsérel az ember. Ez idő alatt barátokat kellene szerezni, bár a sérült ember nehezen bízik meg másokban igazán.

2011. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézd a jó oldalát: van mit irigyelniük rajtad.
2011. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, életem egyik legnehezebb dolga volt elmondani neki, hogy mennyire fáj ez az egész. Csak sajnos ő sem ismert el semmit, ahogy a családból senki, mikor megpengettem a dolgokat - mert ismét én voltam a hülye.


Az elköltözéssel is ez a gond: átmenetileg tökéletes megoldás és nyilván jobb, mint az addigi, csak hosszú távon nem old meg semmit. Mert ettől az ember nem felejt, nem bántja kevésbé a közöny és igazságtalanság és nem fogja megérteni, hogy miért történt minden úgy, ahogy.

2011. júl. 24. 14:12
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy látó segítségét kértem, hogy miért ilyenek velem a szüleim. Ő csak egy képet látott, ahogy alattam állnak és nyújtják felém a kezüket. Szerinte egyértelműen belém kapaszkodnak, belőlem élnek, de ezt nem vallják be, hanem inkább bántanak. A saját gyengeségüket palástolják önmaguk előtt is.
2011. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!