Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisbabát várunk! Nekünk is...

Kisbabát várunk! Nekünk is kell a pénz! A családom kért (ált. Minden hónapban) pénzt kölcsön először 5ezret, adtunk is aztán egy hét mulva megint 5-öt! Másodszor nem adtam! Hibás vagyok? Lelkiismeret furdalásom van!

Figyelt kérdés
Most meg irtak hogy nem hiszik hogy 100ezret kérnének és már tiszta idegek!De ugy érzem,hogyha nálunk is meglesz a baba,nekünk is bekell osztani a pénzt,mert kevesebbet fogok kapni!
2010. jan. 29. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem igazad van, hogy már nem adsz nekik. Nekik is meg kell érteniük, hogy neked/nektek most a baba lesz a legfontosabb, márpedig az nem olcsó mulatság, és minden forintnak meglesz a helye.
2010. jan. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
igazad van, a szülés sincs ingyen, csak ne legyen komplikáció! aztán babakocsi, ágy +matrac, pelenkázó,kád, néhány ruha ez a minimum ami kell, még használtan sem olcsó, (((egyébként tiszta új kiságyam van egy évet állt a szobában de a kicsi hasfájós volt és a legtöbbet mellettem aludt, bükkfa + szivacs, eladó 10 000 ft-ért, 16 volt matrac nélkül)) szóval jól teszed ha spórolsz, nem tudhatod mire kell, egy hasfájós babának kellhetnek szirupok, ami 1001- 2000 ft között van és lehet, hoyg a negyedik fajta válik be.a rokonaidnak ezt magyarázd el, kinek a rokona egyébként, neked, vagy párodnak?
2010. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
kölcsön kérték visszaadják nem?
2010. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Úgy gondolom, elég, ha egyszer adtál. Jelenlegi helyzetetekben nem is illett volna másodszor kérni főleg akkor, ha az első ötezret még meg sem adták.

Jól tetted hogy nem adtál! Igazán méltányolhatnák a hely-

zeteteket. Ha nem teszik, most legalább elgondolkoznak a dolgon. Legalább leszállnak rólatok.

2010. jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem beszéljétek meg, hogy így nem fog menni, nektek is kell, a babának is kellesz :S
2010. jan. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kértek, aztán megadták akkor adhattál volna nekik nyugodtan. Ha kértek 5ezret, még meg sem adták, de már kérték a következő 5ezret, akkor viszont helyesen cselekedtel. Olyannak nem szabad kölcsön adni, aki nem tudja beosztani a saját pénzét, aztán mikor kölcsön kér még annyit sem lát át, hogy mennyire van szüksége. Ha egyből 10ezret kért volna aztán annyi, az úgy nem olyan gáz.
2010. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A nincsből nem lehet adni.


Az én apósomék is így voltak, amíg a férjem meg nem magyarázta nekik, hogy pontosan mennyi pénzünk van, és abból mennyit kell kifizetnünk, így mennyi marad nekünk megélhetésre. Ha van, akkor abból adunk, ha nincs, akkor nem tudunk adni. (Amúgy mi is babát várunk.) Speciel a január nekünk is annyira szoros volt, hogy volt, amikor 1335 Ft volt a teljes családi kasszánkban, és abból éltünk, ami a hűtőben maradt.


Végül a másik fiuktól kértek.

2010. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha valaki kölcsönkér, akkor elöször adja vissza, mielött újra kérne. Ha meg nem tudok annyit nélkülözni, akkor nem vagyok köteles adni semmit - kölcsönbe csak a felesleget adja az ember.
2010. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerencsére nem nálunk, de ismeretségben van, hogy """kölcsönkérnek""" a rokonok. Az első bagatel 5000t még adja az ember, és legyínt, de mikor a tartozásuk már 100e, és még mindig csak lehúzni akarnak.

És nem létszükségre megy, pia, cigi, plazmatévé...

2010. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!