Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apákhoz lenne kérdésem....

Az apákhoz lenne kérdésem. Megbántad a gyerekedet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy botrányosan hangzik, de inkább lelkizősnek szánom. Sok olyan kérdés van, ahol anyáktól kérdezik meg, hogy megbánták-e a gyerekvállalást, de apáktól nem nagyon.


Nyilván van bennünk valami, amitől rossz dolognak gondoljuk, ha valaki megbánja a gyerekvállalást, hisz nem lehet visszacsinálni, és a gyerek sem tehet semmiről. Engem mégis érdekelne, hogy van-e olyan férfi, aki nyilván boldog, és mindennél jobban szereti a gyermekét, de mondjuk másmilyennek hitte, és ha újrakezdhetné, inkább nem szeretne gyereket.


(Kérem, hogy ne szólogassatok be a válaszolóknak!)



2014. nov. 24. 00:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
47%
Kedves #32, nincs azzal semmi gond ám, ha az embert az "én már anyucika vagyok, nekem már a babucikám az első" ősanyucik tartják rideglelkűnek és kerülik - sőt, inkább áldás ez, exponenciálisan megnöveli az esélyt arra, hogy normális társat találjon... csak sajnos az ember erre általában nem jön rá mindjárt elsőre...
2014. nov. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
17%

41: nem erről beszélek.

Az otthoni házimunka ugyanolyan munka, mint amikor a férj eljár az irodába dolgozni.

2014. nov. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
10%
43, egyetértünk, én is messzire kerülöm azokat a férfiakat, akik azt vallják, hogy "én vagyok az első, tedd le azt a kismajmot és inkább hozzál sört!" ;)
2014. nov. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
77%

1 gyerekünk van, 4 éves.


3 évig nem dolgozott, most dolgozik. Én nem szerettem volna, ha visszamegy dolgozni, de Ő igen és elfogadtam az érvelését. Annyit kértem tőle, hogy lehetőleg otthon dolgozzon, és mivel a szakmája - pszichológus - ezt lehetővé teszi, így is lett.


A házimunkában segítek neki (hétvégente, hisz hétköznap este 7-kor már nem takarítani kezdünk...), a főzéssel meg mindig kész van addigra, mire este hazaérek. Egyedül a vasalásban nem segítek soha, minden másban viszont igen.

2014. nov. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
83%
Nem minden férj dolgozik irodàban.és az irodàban dolgozoknak Sem mindig abbol äll az élete, hogy ülnek a gép elött és kattintgatjàk a golyostollat.Ezt csak a kedves gyesen csücsülö anyucik mondogatjäk, hogy a sajàt otthoni làblogatàsukat is kedvezö szinben tüntessék fel.A munkahelyre bejàràs NEM egyenlö a gyesen levéssel.Amugy ez is csak magyaro-n van, hogy härom évig otthon tesped a nö, màs europai orszàgokban pàr honap utàn mennek vissza szépen dolgozni.
2014. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
31%
47, mert a kisgyerekes anyukák csak magazinokat lapozgatnak otthon, és körmöt reszelnek, ugye?
2014. nov. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
17%
46, és akkor ennek ellenére hogyhogy nincs idő egymásra? Hisz ezek szerint nincs a feleséged leterhelve.
2014. nov. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
82%

mert mi az a rettentö nagy dolog amit csinàlnak?Nézzük csak:

-nem kell hajnali ötkor kelni

-nincsen fönök, vagy kollégàk, akik b..szogatjàk

-nem szoritja semmilyen hatäridö

-az idejét sajàt maga osztja be

-senkinek nem kell megfelelnie


Häzimunka:

-mosäs (a gép csinàlja)

-vasalàs (ezt nem mindenki szokott, de ha igen, akkor is max hetente egyszer)

-takaritàs (hetente kb 3 ora)

-fözés( napi 2 ora kb)

-sétàlàs a kisbabàval (bär ez igzaàbol nem munka, hanem szorakozàs)

-bevàsàrlàs (hetente 2-3szor 1 ora - ezt akàr egybe lehet kötni a sétàlàssal)


Ha valamit kihagytam, nyugodtan egészitsétek ki.Csak mert eddig mindenütt azt lehetett olvasni, hogxy hüüüüüüde megeröltetö az otthonülö kismamäk élete, csak arra nem akartak soha kitérni, hogy mégis MIT csinälnak otthon egész nap?a leirtakon kivul?

2014. nov. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
42%

"mert mi az a rettentö nagy dolog amit csinàlnak?Nézzük csak:

-nem kell hajnali ötkor kelni

-nincsen fönök, vagy kollégàk, akik b..szogatjàk

-nem szoritja semmilyen hatäridö

-az idejét sajàt maga osztja be

-senkinek nem kell megfelelnie


Häzimunka:

-mosäs (a gép csinàlja)

-vasalàs (ezt nem mindenki szokott, de ha igen, akkor is max hetente egyszer)

-takaritàs (hetente kb 3 ora)

-fözés( napi 2 ora kb)

-sétàlàs a kisbabàval (bär ez igzaàbol nem munka, hanem szorakozàs)

-bevàsàrlàs (hetente 2-3szor 1 ora - ezt akàr egybe lehet kötni a sétàlàssal)"


muhahaha. Nem kell reggel ötkor, mert akkor már rég ébren van, ugyanis nem tud visszaaludni. Nincs főnök? Ott az a kis pelusos, az ugyan kicsoda? Nincs határidő? Kettőkor védőnő, negyed ötre orvos. Csekket fel kell adni, porszívót javíttatni, ebédet megfőzni. Óvodai beiratkozást elintézni, akciós pelenkáért elszaladni.

Az idejét saját maga osztja be. Valóban, eldönti, hogy reggel porszívózik vagy délután.

Senkinek sem kell megfelelnie? Saját maga ugyan senki? A házastársa senki? A gyermek senki?


Egy kisbaba simán felébred kétóránként éjszaka. Már ettől hullafáradt az anyuka, hisz neki kell felkelni és megszoptatni.

Láttál már egy örökmozgó kisgyereket? Egy pillanatra nem nézel oda, és már a polc telején van. Kimennél vécére, és addig oda kéne kötni az asztal lábához.

Egy gyereket etetni, öltöztetni, pelenkázni is kell, játszani, foglalkozni vele. Orvoshoz vinni, védőnőt fogadni.

A takarítás egy kisgyerekes lakásban a napi három órát is elérheti!


Ja és próbálj meg egy kétéves gyerekkel vásárolni. Mivel nincs gyereked, próbáld meg a következőt: terelj be egy csapat kecskét egy zöldségeshez, és amíg megveszel mindent, érdd el, hogy egyetlen káposztát se zabáljanak fel. Vagy egy másik gyakorlat: végy egy hálós szatyrot és egy polipot. A polip összes csápja maradjon a szatyorban. Egy kidugott csáp mínuszpont.


Mivel láthatóan nincs gyereked, és nem tudod, hogyan élnek a kisgyerekesek, jobb, ha nem okoskodsz, mert így leégsz.

2014. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
77%
Mikor a kismamàk itt izélnek, hogy huuuuu ök mekkora mäjerek, mert szültek egy gyereke,t mindig az jut eszembe, hogy akkor régen mi lett volna velük?mikor az 5-6-7-8 gyerek mellett ugyanugy dolgoztak a földeken, ellättäk a häzimunkät, és akkor még nem Volt se mosogép, se vasalo, se porszivo!Vagy amikor dédim elmesélte, hogy nagypapàm születésekor a kukoricaföldröl vitték haza, és még a kocsiban megszületett a kisbaba!Ma meg mär 3 honapos terhesen mennek täppénzre!a mi csalàdunkban nem Volt divat ez az otthonülés, én 3 honapos voltma, mikor anyukàm visszament dolgozni, mert kellett a pénz!Tesom 1 éves Volt, mikor anya màr megint dolgozott!Nagymamàm szülésznöként 48 oràs müszakokat huzott le, mikor az anyukàm még pici baba Volt, otthon a nagymama vigyàzott rà!és mindannyian tuléltük, smemi bajunk nem lett.Ugyhogy hagyjuk mär!én nö vagyok, de én se tervezem azt, hogy 3 évig otthon fogok ülni.Ki se birnàm!Amugy nem az a gond, ha valaki otthon akar ülni, de ne emelje mär magàt piedesztàlra, mintha nem tuodm milyen höstettet hajtott volna végre!
2014. nov. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!