Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk, ha a férjem...

Mit tegyünk, ha a férjem gyereke kijelentette, hogy "soha többé nem akar jönni hozzánk"?

Figyelt kérdés

Öt éves kisfiú, két évig semmi gond sem volt, szívesen jött. Viszont az elmúlt fél évben teljesen kifordult magából, amikor itt van, minden éjszaka sír, hogy hiányzik az anyukája, nem bír ki nélküle 2 napot sem. Pedig előtte simán elvolt velünk akár 2 hetet is. Gondolkoztunk sokat, de nem találtunk semmi olyan momentumot, ami indokolná ezt a változást, mindent ugyanúgy csináluno, ahogy eddig. És nem értjük ennek az egésznek az okát, kb a semmiből jött. Hiába kérdezgetjük a gyereket, nem tudja ő sem megmondani, hogy mi változott. Próbáljuk megoldani a helyzetet valahogy, de csak egyre rosszabb lesz, múltkor már akkor sírógörcsöt kapott a kissrác, amikor az apja átment érte, hogy elhozza, alig bírta rábeszélni hogy jöjjön el. Pedig ha már itt van, akkor jól érzi magát, sokat nevet, megyünk vele mindenfelé, sokat beszélgetünk, rajzolunk, stb. Aztán este lefekvéskor jön a hiszti, hogy hiányzik az anyukája, és alig lehet megnyugtatni szegényt.

A múlt hétvége után pedig egyenesen kijelentette a gyerek az anyjának, hogy ő soha többet nem akar jönni, mert ő itt mindig rosszul érzi magát. (Mi nem így látjuk.)

Nagyon elkeseredettek és tanácstalanok vagyunk. Mi a teendő? Hozzuk el erőszakkal? Azzal nem ártunk neki? Vagy hagyjuk rá és ne hozzuk ide? Azt meg semmiképp sem szeretnénk. Ti mit csinálnátok?



2014. nov. 25. 08:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem itt pont az ex-nejéről van szó. Félsz attól hogy emiatt a szituáció miatt az apa inkább a fiát választja és valami másik lépésre szánja el magát, te talán arra gondolsz, hogy anyuka tömi a gyerek fejét tele azzal, hogy nem jó ott nálatok, zavar a jelenléte nem akarod, hogy köze legyen a férjedhez, az életetekhez.
2014. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Ne erőltessétek a gyereket hozzátok!!! Viszont az apjával külön találkozzon, az fontos. Menjenek el valahova, ha pestiek, a Vidámparkba vagy az Állatkertbe, most ott van mellette egy kis vidámpark, a régi játékokból. Biztos élvezné, de te ne akarjál vele találkozni, mert az kikészíti.
2014. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Most nem azért, de miért vagytok ilyen rosszindulatúak?


Egyrészt hol olvastátok, vagy miből gondoljátok, hogy a gyerek nem szeret engem? Ha nem szeretne, nem csinálna nekem ajándékokat és nem akarna mindig mellém ülni vagy velem aludni. Mi az, hogy "én ne akarjak vele találkozni, mert az kikészíti"? Mégis honnan szeditek ezt a hülyeséget?


Másrészt meg komolyan gondoljátok, hogy "zavar a jelenléte nem akarom, hogy köze legyen a férjemhez, az életünkhöz"?? Ha így lenne, miért venném a fáradságot és írnék ki ide kérdést arról, hogy hogyan oldjuk meg a helyzetet?

2014. nov. 27. 13:50
 24/24 anonim ***** válasza:
Szerintem azért gondolják ezt a válaszolók, mert egyértelműen lejön az írásodból, hogy te csak az anyukánál vagy hajlandó a probléma okát keresni. Pedig valószínű nem ott van.
2014. nov. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!