Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek az életét tegyem tönkre?

Kinek az életét tegyem tönkre?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy kicsit hosszú lesz..

Az a helyzet,hogy 19 éves lány vagyok és Pécsen tanulok az egyetemen,most ősszel kezdtem,kollégiumban lakom és havonta egyszer tudok hazamenni,mert 280 km-re lakom,és elég sok az útiköltség,meg időben is így jövök ki a legjobban..

Van egy apám és egy testvérem(öcsém 15 éves),anyukám meghalt amikor 14 éves voltam..

na most ameddig otthon laktam,egyértelmű és természetes volt,hogy fel kell nőnöm a feladathoz,és a háztartást vezetnem kell,amellett,hogy egy erős gimnáziumban tanultam,így valljuk be nem "túl sokat" éltem..

a probléma ott kezdődött,hogy apámat nagyon megviselte anyukám halála(ez érthető),volt idő mikor ivott is elég sokat,azt hiszem mostmár csökkentette az adagot..

egyébként egy rossz szavam nem lehet rá,mert nagyon sokat dolgozik(kemény fizikai munkát végez,tudom hogy értünk teszi,viszont látom rajta hogy hamarosan teljesen össze fog omolni,mind lekileg,mind fizikailag..

öcsém persze tudna segíteni neki,de egész nap a gép előtt ül,nem csinál semmit elvárja hogy mindent a segge alá tegyenek,meg nem mozdulna,egy lusta disznó..

aoám most is dolgozik,odakint 30 cm-es hó van,mondtam neki jó lenne ha megfogná a hólapátot,és dolgozna egy kicsit(jelenleg esélytelen hogy én menjek ki,mert épp most jött meg,és kiegyenesedni nem tudok,úgy görcsölök),mellesleg egész délelőtt a konyhában sütöttem,főztem,mostam,vasaltam,de nem akarom magam sajnáltatni,természetes ha itthon vagyok megcsinálom..

hogyan tudnék öcsémre hatni??és mit tudnék apámmal tenni?a teljes összeomlás szélén áll,pszihológusról hallani sem akar,én nem tudok segíteni neki,úgy érzem,egyébként sem jó annyira a kapcsolatunk(sosem volt az)

holnap utazom vissza Pécsre,és hatalmas nagy lekiismeretfurdalásom van,apám miatt,mert most is szóba került,hogy mi lenne ha abbahagynám az egyetemet,és hazaköltöznék,viszont én nagyon jól érzem magam,megtaláltam a társaságom,barátaim lettek,imádom azt amit tanulok(tök jó lett az első vizsgaidőszakom),egyszerűen úgy érzem ott boldog vagyok,viszont a mosolyom mögött mindig ott húzódik a szomorúság is,mert tudom,hogy ő lassan teljesen összeomlik,főleg hogy öcsémre egyáltalán nem számíthat..

önző vagyok ugye?talán mégis haza kellene költöznöm,és mindent otthagyni?nektek mi a véleményetek?sosem tudok igazán boldog lenni,és önfeledten örülni..

persze azt is tudom,itt a kérdéseket olvasgatva hogy az én problémám nem is olyan nagy probléma,hány meg hány ember van sokkal rosszabb helyzetben,de gondoltam hátha tudtok segíteni

előre is köszönöm!


2010. jan. 30. 14:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Kemény dolog amit kérdezel. De azt hiszem senki nem várhatja el tőled, hogy ekkora áldozatot hozz a testvéredért, és apádért. Szerintem apádat még jobban megviselné, hogy otthagyod az egyetemet. Úgy érezné talán, hogy ő még azt sem tudta neked biztosítani, pedig kötelessége lett volna. Csak veszekedés lenne belőle, ha végképp haza mennél.Az öcséd pedig kamasz, lesz pár nehéz év vele, aztán be nő a feje lágya.
2010. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%
Mi lenne ha keresnel egy apad korabeli not,aki ottlakasert cserebe vezetne a haztartast?Hatha osszejonnek...
2010. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem egyáltalán nem kis probléma, bár az én életem sem könnyű, de ez a helyzet sem.

Szerintem se hagyd ott az egyetemet. Amit én megtennék a helyedben, hogy többet járnék haza. Vállalnék néha valami diákmelót, hogy az utiköltséget előteremtsem.

Öcséd kamasz, neki sem lehet könnyű anyukád halála miatt. Nemtörődöm és lusta, de hidd el, van a kamaszoknak egy nagyon jó tulajdonsága: nehéz rájuk hatni, de ha ez sikerül, nagyon empatikusak tudnak lenni.

Ülj le vele, és komolyan, nem szemrehányóan, hanem birkatürelemmel beszélj vele. Mondd el neki, hogy nagyon nagy szükség van rá, a segítségére, az eszére, az erejére, stb. Gondolom, ő is látja, mi van apukátokkal.

Neki is segítenie kell, az erejéhez, a korához mérten. Akár a házimunkában is.

2010. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem semmiképp se hagyd ott az egyetemet-a saját jövődet tennéd tönkre!Felnőttél,elmentél másik városba tanulni,így is rengeteg erőfeszítést teszel,nagyon tisztellek érte-tudod,én 20éves vagyok,itthon lakok,annyi a dolgom,h tanuljak az egyetemen,így is nehéz,hát még neked!Elsősorban az öcsédre kell hatni:leülsz vele,elmagyarázod szépen a dolgokat,elmondod,h apukádnak milyen nehéz és neked is(ha ő ezt eddig nem vette vna észre...)értesd meg vele,h nem gyerek már 15évesen,h semmit ne segítsen(főleg a ti helyzetetekben),ha nem hat rá,akkor keményebben is megmondhatod neki legközelebb-fő a határozottság-mondd meg neki,h nektek hárman össze kell fognotok és ha nem segít apudnak,azt az rá is vissza fog hatni,ha apud összeomlik.Öcséd is meg tudja ugyanazt a munkát csinálni,amit te:több fiúismerősöm ennyi idősen már magának főzött,takarította a házat,mert megértették,h az anyukájuknak nem mindig van rá ideje.Nagy segítség lenne apudnak,ha öcséd legalább kitakarítana vagy néha összeütne valami tök egyszerű kaját mire hazaér a munkából.Apukádon meg lelkileg annyit segíthetsz,h próbálj vele többet beszélgetni,érdeklődj,léssa h törődsz vele és akkor sztem jobban megnyílik és kibeszéli a fájdalmát :))
2010. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
hááát,majdnem ilyen helyzetben voltam én is,csak én 15voltam és mindkét szülőm elment.én buta módon azt választottam,hogy segítek a(nevelőapámnak,aki a gyámom lett) és a lusta bátyámnak.egy idő után úgy voltam vele,hogy inkább szülök és nevelem a gyermekem,minthogy őket lássam el azért,hogy nekik jó legyen.tényleg meg is lett a böjtje ennek,buta voltam.21 vagyok.3 (3 éves 9 hós,2 éves4 hós,és egy újszülött)gyermekem van,több nem lesz,de ettől még rosszul döntöttem amikor azt választottam,hogy ellátom őket,a háztartást stb-t iskola helyett,ezután sorban jöttek a rossz döntések.néhány jó dolog viszont volt benne.elköltözhettem tőlük,így a saját gyermekemet/gyermekeimet nevelhetem,azokkal törödök akik meg is érdemlik,a bátyám nem érdemelte meg,mindig elvárta,hogy neki minden meg legyen a másik meg....most is ilyen sajnos,nevelőapám alkoholista mint vol,de hál istennek nem vagyok velük.a helyedben én az iskolával törödnék,kicsit bánom már én is,hogy nem azt választottam,de boldog vagyok,remélem később még tanulhatok.sok sikert hogy jó döntést hozz.tudom nehéz!
2010. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Senki nem várhatja el tőled, hogy amellett hogy otthoz főzz, moss, stb, még haza is költözz. Nem teheted tönkre az életedet, főleg hogy ezzel nekik sem segíthetnél túl sokat.

Próbálj meg más hangot megütni tesóddal. Nem tudom, eddig hogy beszéltél vele, de próbáld meg neki kedvesen mondani, hogy "gyere, főzzünk együtt" és próbáld meg fel se venni a kudarcot (ha azt mondja h "menj innen te bolond") próbáld meg újra és újra. Ha rá bírod venni, hogy segítsen Neked, beszélgessetek, olyan témában, ami őt is érdekli, (valami vidámabbat de személeset) hátha rájön hogy milyen jó ha együtt vagytok.

18/L

2010. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Öcsédnek is fel kéne nőnie végre. Ha nem változik és továbbra is minden a feneke alá lesz tolva, akkor ez lesz számára mindenben a természetes, és ha kudarc éri, akár úgy járhat, mint apukátok, elkezdhet inni, és nem fog tudni megállni, mert nem lesz, aki megállítja. Ülj le vele beszélgetni, próbálj rá hatni valahogy, muszáj lesz, mert nem lesztek mindig ott mellette. Ne hagyd abba az egyetemet, ha szereted, amit tanulsz, mert örökre bánnád, hogy az álmaid megvalósítása helyett örökös házicseléd szerepét választottad.
2010. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
68%
Szerintem se hagyd abba az egyetemet. Az öcsédet kell helyrerakni. Ha ilyen csíra, akkor gondolom nem kapott szigorú nevelést, de ha fogékony a sportokra érdemes lenne elküldeni valamilyen harcművészetet tanulni, ott az edzők általában belenevelik az emberbe a fegyelmet, felelősséget. Onnan könnyebb lesz. Ha ez nem járható út, akkor a komoly beszélgetés, amit a többiek javasoltak.
2010. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Az egyetemet ne hagyd ott,márcsak azért se,mert segíteni csak azon lehet,aki maga is akarja...

Ha apukád nem tartja otthon kezében a dolgokat,akkor úgyse tudsz mit tenni.

Néhány ötlet:költözzön apukád Pécs közelébe,öcsinek egy kollégium,vagy minimum eladni a számítógépet,vegyél egy laptopot,amit hétvégente használhat,ha elvégezte hétköznap a feladatait.

Egyébként ,mintha mindkettőjüknek tökéletesen megfelelne ez a helyzet,hétköznap elvannak,hétvégén meg jön a bejárónő...nyugodtan zsarold meg egy kicsit őket,hogyha nem lesz változás,akkor haza se mész,csak havonta egyszer.

Az öcsédnek meg írj egy listát,hogy melyik nap mit csináljon,ha nem látja senkitől,hogy mit,mikor,hogyan kellene,nem csoda,ha inkább neki se áll.

2010. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne hagyd el az egyetemet..az a te jövőd.

Ami nem látszik a leírásodból, hogy apukád egyáltalán elvár e valamit az öcsédtől.

Ez végül is apa-fia ügy lenne, mint fizikai, vagy otthoni munka.

Lelkileg meg öcséd a 15 évével gondolom amúgy sem támasz,még ha hajlandó lenne,akkor sem.

2010. jan. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!