Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan egyén, aki...

Van itt olyan egyén, aki szintén az anyós nélküli életet választotta?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést, mert egy rokonunk, aki beszél anyósommal (ő sem szívesen) azt mondta, anyós mindenkinek azzal jön, hogy más családban még nem hallott olyanról, hogy a "gyerekek" teljesen megszakítsák a kapcsolatot "anyukával". Ezért lennék kíváncsi, hogy tényleg nincs más, aki beleunva a folytonos földbe döngölésbe, egyszerűen elbúcsúzott örökre?

Nálunk a férjemnek lett elege az anyjából, mint anyós, se volt olyan, hogy embernek nézett volna valaha is, így tényleg minden rokoni kapcsolat megszakadt köztünk. A gyerekek születésével sem változott a helyzet, de most úgy hallottam, valami egészségügyi probléma merült fel, és a gyerekei mind a hajukat tépik, egyikük sem párolja, mert mindenki menekül előle. A rokonok szerint készülhetünk arra, hogy most majd elkezd keresni, de férjem kijelentette, hogy ahogy jön, majd megy is, azok után, ami a múltban történt. Nekem jó a kapcsolatom a családommal, rossz látni, hogy ott meg ennyire elharapódzott a helyzet, de féltem a családom, gyerekeim is, anyós nélkül ezerszer nyugisabb. Igaz, én sem hallottam még olyanról nagyon, hogy valakik teljesen elszakadjanak anyóséktól, de kíváncsi vagyok, hogy mennyire igaz ez.

Ti ismertek ilyen esetet?


2011. okt. 30. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Mi sem kívánjuk látni a párom anyját mert egy undorító gusztustalan féreg...
2011. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
6 éve nem tartjuk mi sem a kapcsolatot az anyósommal.Férjem megszakított vele minden kapcsolatot ,mert olyat tett ,amit egy édesanya sohasem szabadna hogy megtegye a gyermekével .Azóta béke és nyugalom költözött be hozzánk .
2011. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a rokonságban,nagypapám családjában történt hasonló.Röviden az volt a sztori,hogy volt két fiú,az idősebbet kihasználták,ugráltatták,a fiatalabb pedig kímélve,szeretgetve volt.Mind a ketten nősek,gyermekesek.Mivel az anyjuk az idősebb fiával és a feleségével förtelmesen viselkedett,a fiú kijelentette,hogy akkor ennyi volt,bármi baja van az anyjának,a kisebbik majd törődik vele,ő többé nem töri magát.Meg is szakadt köztük a kapcsolat.A fiatalabb meg hisztizik,hogy neki kell az anyjával foglalkozni.



Ha a férjed ezt tette,annak nyomós oka lehetett,véletlenül az ember nem szakít a saját anyjával.Gondolj bele milyen lenne,ha a "kedves" mama ismét felbukkanna az életetekben.A békének vége,jön a veszekedés.Ne zavartassátok magatokat,majd a többi rokon gondoskodik róla.

2011. okt. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Anyósmentes életet élek, mert a párom anyukája évekkel ezelőtt elhunyt :(

Az én anyukámmal jóban vagyunk, tartjuk vele a kapcsolatot, hetente párszor át is jön hozzánk.

2011. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Férjem az apja felé sem néz, mióta az anyósom temetésén azt találta mondani apósom, hogy a férjem nem az ő fia. Onnantól kezdve nem érdekli apuka. Pedig a férjem mintha a tükörképe lenne apósomnak, csupán fiatalabb kiadásban.
2011. okt. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén anyós nélküli életet élek. Olyat tett amit a férjem szerintem még a halálos ágyán sem bocsájtana meg neki. Mondjuk nem bánom, mert utáltam egy sunyi pénzéhes féreg.

Ja azóta nálunk is olyan béke van.:)

2011. nov. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az én anyámnak is olyan természete van, hogy messzire elkerüljük, de teljesen nem szakítottuk meg vele a kapcsolatot. A gyerekeket semmi pénzért nem bíznánk rá... Párom anyukája is érdekes, de őt könnyebb elviselni, annyi vele a gond, hogy nagyon rosszul osztja be az idejét, végtelenül maximalista, ezért rengeteget idegeskedik, ami rajtunk is érződik. Hétvégén azért vesztem vele össze, mert jégkrémet adott a gyerekeimnek. Amiket én odaadtam a kutyáknak... Mégis csak ősz van, nem?!
2011. nov. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jajj ne is mondjátok!

Az én férjem anyuja is egy szarkavaró boszorkány!

Két kezemen nem tudnám megszámlálni, hogy hányszor kavart bele a kapcsolatunkba, sunyi, gusztustalan módon. Viszont azt soha nem tudta megindokolni, hogy miért akar annyira belerondíatni a kapcsolatunkba.


Mi most költöztünk el másik városba (jó messzire) mert belefáradtunk az állandó gonoszkodásába, áskálódásába.

Hogy végleg megszakítjuk e vele a kapcsolatot? Nem tudom.. A férjem egyenlőre így tervezi, de szerintem nem lesz így.. Majd úgy havi 1x találkozunk velük 1-2 órára.

Mióta elköltöztünk, meglepően sokkal ritkábban vitatkozunk a férjemmel. Régebben a veszekedéseink 90%-át az anyja generálta. :/ Ez van..

2011. nov. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

szia. igen van ilyen....az én anyósomat nem láttuk sem én, sem a férjem az esküvőnk óta (pedig a szomszéd kerületben lakik) ami 1,5 évvel ezelőtt volt, mert egy érzéketlen, képmutató, sunyi,megjátszós-pedig az adósságain kívül semmilye nincs- gusztustalan féreg. Tudom ez csúnya, de bőven tett azért a 6 éves kapcsolatunk alatt, amiért ezzel a véleménnyel vagyok róla, de utoljára az esküvőnk, életünk legszebb napján tette be a kaput minden, ja és a párom 28 évében is, amit tett vele, sajnos jogosan állítjuk ezt róla..

Ha gondolod részletezem a tetteit, de tudod én sem tudtam megemészteni a 7 év alatt, hogy ilyen létezik, hogy van ilyen ember, aki anyának nevezi magát, hgy van iolyen ember egyáltalán... még a mai napig nem emészettem meg, és szerintem egész életembe sosem fogom, nekem nem az fáj, hogy velem milyen volt a kapcosalata (egyébként képmutatás szinten nem volt rossz, de ma már tudom, hogy csak az volt), hanem a férjem helyett is fáj, hogy iylen "anyja" van...

egy tanácsot adnék neked, amit nekem is kellene tennem, de sajnos még nem sikerült, nagy ívben leszarod a csládját, és nem is nézel feléjük, m is ezt tesszük, nálunk annyival "könnyebb" a helyzet, hogy férjem véleménye is ugyanez, és ő sem kiváncsi rájuk, talán jobb is ez igy, mert még nehezebb lenne, ha ő ragaszkodna hozzájuk, viszont a fejemböl nem tudod még mindig kiverni őket, és sokat vezsekszünk emiatt, és sajnos nem szabadna, mert félek a házasságom is rámegy, de ennél nem tudok többet tenni, mint nem menni feléjük, ha egyet kivánhatnék, esküszöm nem a pénz lenne, hanem, hogy tudjak kitörötlni emlékeket a fejemböl, vagyis őket, hogy egyáltalán léteznek.

hát szoval nehéz ez, azt tanácsolom ne foglalkozz velük, ne menj oda, ne gondolj rájuk, ez az egy megoldás van.. remélem tudtam vmit segiteni:)

2011. nov. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 napja most vesztem össze ezredszer anyósommal, és ma felhívott, mintha mi se történt volna, de most megmondtam neki, hogy elég volt, nem kívánok vele találkozni, és ő se jöjjön. Nagyon rossz érzés, de 15 éve tűröm, hogy lealáz, meg beledumál mindenbe, és ahogy öregszik, egyre rosszabb a helyzet. Férjem se szereti, akkor én minek tűrjem el? Az Ő kedvéért megtenném, de nem kéri, és igazat ad nekem. Most nem tudom mi lesz, furi a helyzet, és nagyon ideges is vagyok, de ha most megint beadom a derekam, akkor szembeköpöm már magam...
2011. nov. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!