Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A "hozott" tulajdonságok a...

A "hozott" tulajdonságok a meghatározóak egy ember jellemében?

Figyelt kérdés

A kérdésemet inkább a saját példámmal mondom el.

Most 20 éves vagyok. Elég visszahúzódó, önbizalom hiányos, egy nyuszi. A családtagoktól már többször is megkaptam, hogy "miért nem vagy olyan bátor mint a nagyapád volt?" vagy "miért nincs olyan jó alakod mint anyádnak volt?" esetleg azt, hogy "bezzeg én ennyi idős koromban már sütöttem-főztem a családnak, neked meg semmihez sincs vonzalmad" és hasonló dolgok. Kb jó dolgot soha nem mondtak még nekem.

De hát mit tehetnék?? Már 6-7 éves koromban is egy tutyimutyi voltam, aki nem tudott szépen rajzolni, ügyesen sportolni, nem tudtam úszni, korcsolyázni stb.


Ez az én hibám, hogy nem vagyok jó semmire/semmiben vagy ez születéskor dől el, hogy milyen lesz egy gyerek?


2010. jan. 31. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy milyen tulajdonságokat örökölsz, egy dolog, a másik dolog pedig a környezet hatása. Ha világ életedben ezt hallottad és úgy váltál felnőtté, hogy ezt hallottad magadról, akkor nem csoda, ha ilyen lettél. De nem kell így meghalnod, mivel 20 éves vagy már, nem gyerek, nyugodtan kezedbe veheted az életed és nem kell másnak megfelelned, ha nem akarsz ilyen lenni. Mutasd meg nekik, hogy nem vagy te ilyen.

Szerintem elsősorban egy pszichológus támogatására lenne szükséged, aki segít abban, hogy elhidd, te ennél többre vagy képes. A magam példájából kiindulva beszélek, én is ilyen voltam, ma meg már anyámék csak lesnek, hogy miket meg bírok csinálni és nem adok a szavukra egy cseppet sem, még ha megpróbálnak elbátortalanítani, akkor sem.


Sok sikert!!

2010. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha tutyi-mutyi vagy,arról te tehetsz.

Meg arról is,ha meghallgatod a családod hülyeségeit.

2010. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok dolog valóban genetikailag meghatározott. A férjem sok mindenhez nem ért. A papája volt ilyen. Viszont vannak erősségei. Őt nem érdekli az autószerelés vagy a házkörüli munkálatok, de segít a takarításban, vasal és jó apa. Másfelől meghatározó az, amit beléd nevelnek. Ha elhitetik veled hogy nem vagy jó semmire, egy idő után el il hiszed. Ne törődj ezzel. Próbáld meg megtalálni azt, ami a te erősséged. Mert attól hogy nincs pl bomba alakod, lehetsz szuper jó bármiben! Nem ez a döntő!
2010. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak semmi önsajnálat!BIZTOS,h érdekel vmi az életben.Lehet,h olvasottabb vagy a szeretteidnél,lehet,h kitartó vagy.Lehet,h jól tanulsz...és lehet,h nagyon jó szíved van.Az pedig elég.Majd kialakul.Egy életed van!Ösztönösen azt fogod tenni,ami Neked jó.Ez az egy lehetőséged van.Ne várd a csodát,rázd meg magad,és indulj neki az ÉLETnek!Le lehet küzdeni a határozatlanságot,szorongásokat.Tanulj,ha még teheted,és függetlenítsd magad a családtól.Nem teljesen,csak annyira,h ne rúgjanak beléd.
2010. jan. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én erre mindig azt szoktam mondan, hogy oké, hogy egy ember hoz dolgokat otthonról, viszont egy bizonyos életkorban, már tud rajta változtani. Túl tud lépni a neveltetésén. Ezeken a mondatokon meg ne évődj, hogy bezzeg én a te korodban. Ezt szerintem mindenki megkapja egy párszor. Én is megkaptam már. És abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy a tutyimutyiságodon igenis tudsz változtatni. Csak egy példa. A férjem anno sokáig olyan volt, hogy minden magába zárt, nem mondta el, ha bántotta valami. Aztán amikor megismertem jobban a családját, láttam, hogy a szülei is ilyenek. Nem beszélnek meg ilyeneket egymással, magukban hordozzák. Szerintem ez nem jó. Szépen lassan kezdtem ránevelni a férjemet, hogy igenis mondja el a problémáit, szépen ketten megoldjuk. Azért vagyok a társa, hogy segítsek. Most már ott tartunk, hogy mindent elmond, mindent meg tudunk beszélni. Szóval szerintem tud az ember változtatni magán, ha nagyon akar.
2010. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!