Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert nem lehet visszaperelni...

Miert nem lehet visszaperelni a gyerektartast ha bebizonyosodik hogy nem az ove a gyerek?

Figyelt kérdés
Tehat 5 evig fizetett egy olyan gyerek utan aki nem az ove dns-teszt bizonyitja. A sajat gyereketol,csaladjatol vette el azt a penzt. Miert nem lehet ilyenkor visszaperelni a penzt a hazug notol?
2014. dec. 3. 20:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%
azért, mert a pénz a gyereké, a gyerekről nem lehet lemondani, ha nem a tied a gyerek akkor sem, ha mér egyszer vállalltad. most megtudtad hogy enm a tied, akkor lehet kérni az apaság vélelmének megdöntését, de még így sem biztos, hogy nem lesz kötelezettséged.
2014. dec. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

1 vagyok, tudom, hogy nem fair... :(:(


szégyellem magam nőtársam helyett is, hogy még gytartást is követelt rajtad a becsapás után

2014. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
En a penzrol beszelek dehogy fizet tobbet lekerult a neverol. Amugy sem a gyerek volt a kerdes de mindegy, meg hogy szuletett. Szerintem sehol nem irtam.
2014. dec. 3. 21:02
 4/20 anonim ***** válasza:
39%
3.: Honnan tudod, hogy nem egy pár hónapos kapcsolatról volt szó? Nem tudom, nálatok hogy megy, de egy normális kapcsolatban nem kéthavonta van szex, szóval nem tudod fixre belőni pasiként, ha nem tőled van a gyerek.
2014. dec. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%
5: Pár hónapos kapcsolatba nem csinálok gyereket. Aki igen, az ne panaszkodjon, ha kiderül nem az a helyzet, ahogy hitte.
2014. dec. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Jol van tudja mindenki hogy a valaszolok tokeletes emberek. De nem a gyerek szuletese vallalasa,vedekezes a kerdes.A gyerek mar megvan fizetett utana ot evig.Nem lehet a jogtalanul kifizetett penzt visszakapni?Jo lenne ha valaki erdemben valaszolna aki ert hozza,es nem azon abrandozik hogy lett a gyerek.
2014. dec. 3. 21:12
 7/20 anonim ***** válasza:
47%
Vissza lehet, polgári peres eljárás keretében. Megindítod, és fizetnie kell.
2014. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
53%

Nem olvastam a tobbi kommentet.

Ha jogilag magvan dontve az apasag, akkor az anyatol vissza lehet perelne az evek alatt fizetet gyerektertast plusz kamatait plusz az erkolcsi kart penzre atszamolva polgari perben. Az mar kerdeses, hogy az anya vissza tudja-e fizetni, de akar fizeteslevonas is megoldhato.

2014. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%
NEM. Nem lehet visszaperelni. Még pedig azért nem, mert a törvény a GYEREKET védi, ha már idióta az anyja meg az apja. A gyereknek kell az ellátás, a törvény pedig pont letojja, hogy mit kavartok ti. Onnantól kezdve, hogy kiderült nem a tied, nem fizetsz. Az anya most megnevez mást, ha bebizonyosodik akkor ezután ő fizet. De visszafizetni soha nem kell a pénzt. Lett volna lehetőséged az elején kérni a tesztet, de nem éltél a törvény neked adta lehetőséggel. Szerinted pénztártól való távozás után miért nem lehet reklamálni?
2014. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%
7+ kamatostul.A teljes összegre.
2014. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!