Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után, amikor a gyereket...

Válás után, amikor a gyereket nevelő szülő kiszámolja a gyerekre jutó költséget, akkor az az átlagos magyar családok teljes megélhetésre fordítható jövedelmével egyenlő gyakran. Nem a valóságtól elrugaszkodottak ezek a matematikai bűvészmutatványok?

Figyelt kérdés

2014. dec. 2. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem, az esetek nagyrészében ezek teljesen reális számítások, csak a kiskeresetű ill. létminimum alatt élő emberek fogják rá általában, hogy irreális. Kezdjük azzal, hogy egy gyerek is simán megeszik 20.000 ft-ot egy hónapban, ha nem többet. Kell neki ruha, cipő legalább félévente, mert nő. Kell neki tankönyv egy bizonyos kor után, kell neki fűtés, melegvíz és villany. Ha ezt összeszámolod, tényleg elég magas lesz az összeg.
2014. dec. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem valóságtól elrugaszkodottak, csak:

1. az apának (általában ő a külön élő fél) eddig fingja sem volt róla, hogy mi mennyibe kerül

2. hirtelen minden "felesleges luxus" lesz, amit az ételen felül a gyerekre kell költeni. Sőt, néha az étel egy része is sajnos.


(nem vagyok elvált nő)

2014. dec. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Te most konkrétan milyen összegre gondolsz? Mert így elég nehéz válaszolni erre a kérdésre.
2014. dec. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Én csak azt tudom, hogy albérletben is ki kell fizetned a rezsi rád eső részét a lakbéren felül, tehát aki azzal jön, hogy "nem a gyerekre van költve" a gyerektartás, meg hogy "az anya/apa amúgy is fűtene magára", annak szívesen feldugnék a valagába egy, az ostobaságával egyenlő méretű tárgyat.

Normál, 2 hálószobás+nappalis, 55-60 négyzetméteres lakás rezsije internettel, közös költséggel, szemétdíjjal, satöbbivel átlag 40-50000-re jött ki egy hónapban. (Ecseri út, saját tapasztalat.)

És akkor ugye a bérleti díj maga még nincs ideírva, nem ettünk, nem ruházkodtunk, nem közlekedtünk, az iskolai költségekről ne is beszéljünk, pláne különóráról, edzésről, táborról...

Akinek van kedve, számoljon utána, mennyi ennek az 50%-a, ami az anya költsége, és a maradék 25-25% pedig ugye felesbe (anya is 25, apa is 25) kellene, hogy menjen, aztán ha még mindig irreálisnak mondja a gyerektartást, akkor nevelje ő a gyereket, és nézzük, mennyiből jön ki.


Nem vagyok elvált nő, gyereket se nevelek, csak hányok attól, amikor valaki számolgatja a filléreket, és inkább sarat dobál. Bármelyik oldal is legyen az, mindkettőnek élnie kell.

2014. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

4: Jogos. Én elvált anya vagyok, a villany és a vízszámlán igencsak jelentősen változik az összeg amikor itt vannak a gyerekek és amikor két hónapig nem itt laktak.

Nem beszélve arról, hogy miattuk nagyobb lakás is kell, mert én egy kisebben is elvagyok.

A rájuk eső lakhatási költségek fele, a kaja, ruházkodás, iskolai költségek mind nagyok, és akkor még szó sincs az egyéb "luxus" dolgokról mint magántanár ha kell, különóra, sport, nyári tábor, iskola "ezt meg azt fizessék be", csoportpénz, iskolai fénymásolás kötelező hozzájárulása, belépők, könyvek, stb.


Eltekintve egy-egy tényleg vérszívó elvált anyától aki csak lehúzná a férjét, az esetek nagyobb részében teljesen jogos költségekről van szó.

De egyébként lehet megegyezni ha a szülők egy városban laknak, hogy a gyerekek fele-fele időt töltsék a szülőknél, vagy apuka vegye magához a gyerekeket és be lehet mutatni, hogy hogyan lehet megélni.

2014. dec. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a kérdező itt olyan összegekre gondol, ami egy átlagember havi fizetése. Mint a mi esetünkben, ahol anyuci egy gyerek után havi 100ezret kap, plusz minden, a gyereket érintő nagyobb kiadás felét. Persze ezeket a "nagyobb kiadásokat" sem igazolja számlával, csak bemond egy összeget, és már kapja is a felét. És természetesen minden hónapban van valami "váratlan kiadás" a havi 100 rugón felül. Így anyuka több pénzt keres az egyszem gyereke után, mint amennyi a havi fizetése. Na, ezt nevezem én (és gondolom a kérdező is) mocskos lehúzásnak.
2014. dec. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

4-es vagyok


Igen, 6-os, az valóban mocskos lehúzás. :/

Az ilyenek miatt "szenvednek" azok az egyedülálló szülők, mint az 5-ös, akinek már a különóra is luxus, pedig a mai iskolarendszerben mutasson valaki egy gyereket, akinek nem ell(ene) valamilyen különfoglalkozás!

Luxus az, ami előtte nem volt a gyereknek. Tehát ha anyuka/apuka válás után hirtelen rájön, hogy a gyermek 8 különböző sportra, 7 különórára, és 3 nyelvórára járjon, mikor előtte mondjuk 1-1-1 volt az arány, na, akkor kell ütemesen beleverni anyuka/apuka fejét a bank falába, és belökdösni az ajtón hitelért. Ez tény. De a létfenntartáshoz, sőt, az életszínvonal fenntartásához szerintem azért kell az a plusz összeg.

2014. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Te most miről beszélsz, nem írnád le konkrétabban? A gyereknek lakni kell, fürödni, mosni, főzni rá stb, vagyis van rezsiköltsége. Óvodába, iskolába jár, aminek szintén költségei vannak. Vannak igényei, vágyai, amik nagy része reális, de pénz kell hozzá. Egy egyedül álló embernek pl elég egy 1 szobás lakás, amíg mondjuk egy gyerekeit egyedül nevelő anyának fenn kell tartania 2-3 szobásat, aminek természetesen sokkal nagyobban a költségei, mint a kisebbnek. A vele élő szülőnek óriási kötöttség a gyerekek, a gondoskodás, a felelősség, és sokszor probléma a megfelelő munkát elvállalni, mert alkalmazkodni kell a gyerekekhez. Ez is pénzkiesés lehet.

Eközben sok magát férfinak mondó fszkalap kiszúrja a gyereke szemét 20-30 000 ft-al, és még sokallja is, úgy gondolja ebből még az exet is szponzorálja. Elviszi a gyereket max 2 hetente, költeni semmit nem költ rá, a maximum, hogy ételt ad neki a láthatásokkor. A valós költségekről meg fogalma nincs, mert nincs esze. Felelőtlen, és undorító az ilyen ember. Az állat gondoskodik megfelelően a kölykeiről, mindaddig, amíg azoknak szükségük van rá. Ezek az emberek szellemileg bőven alattuk vannak.

2014. dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A kaja költségeknél mindenki magából indul ki. Az eszébe sem jut senkinek, hogy a gyerek nem úgy eszik. A gyerek mielőtt elmegy iskolába reggelizik, iskolában tízórai szünetben megint eszik valamit, aztán ebédel. Aztán lehet délután is eszik valamit, + vacsora.


Na most én is károghatnék, hogy túl sokat számolnak étkezésre, és én sem eszek annyit, de én sokszor akkor eszek először, mikor visszajöttem a munkából. Meg lehet, hogy én tényleg nem eszek gyümölcsöt, zöldséget, de azért a gyereknek minden szülő próbálná ezt biztosítani.


Napi 5x kéne zöldséget, gyümölcsöt enni. Az nem két forint. Az ember ezt próbálja a gyereknek megadni. Nagyon bírom, mikor valaki a saját egyedülálló életének (egyébként rossz) étkezési szokásaiból kiindulva károg, hogy biztos túl sokat költ a gyerek étkezésére. Mondjuk azért, mert próbálná az ember, hogy legalább az étkezzen normálisan, ha már az egész család nem tud? Ne haragudjanak már az ilyen válaszolók, de nem sül ki a szemük, mikor az anya szemére vetik, hogy a hivatalosan egészségesnek, teljes értékűnek szánt táplálkozást biztosítja legalább a gyereknek? Csak mondják, hogy minek gyümölcsre költeni, meg jó a grízes tészta, minek neki hús stb.


Azért ne a szegénységben élők étrendjén kelljen már a gyereket felnevelni, miközben apukának meg gyakran a gyerektartás kifizetése után is marad annyi, amenyiből komplett családok élnek, de adjon inkább anyuka grízes tésztát, mert verje a gyerek bokáját a nadrág két hónapig, mert ruhát is minek vesz rá annyit, szakkörbe meg minek akar járni.



Bár az egész egyszerűen nevetséges és szánalmas, ezen az oldalon szinte mindenki licitál a másikra, hogy ki a szegényebb, itt olyan dolgokat minősítenek luxusnak, hogy az eszem megáll. Kb. ha nem egy szakadt rongyban jársz két évig, meg néha még egy üveg kólát is veszel és tv csatornáid is vannak, az luxus. Én őszintén sajnálom ezeket az embereket.

2014. dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!