Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért terjedt el a sok mai...

Miért terjedt el a sok mai családban ilyen mértékben a gyermekbántalmazás?

Figyelt kérdés
A családok egy jelentős hányadában, társadalmi hovatartozástól függetlenül a gyermekbántalmazás sajnos természetessé, majdhogynem mindennapossá vált. Az aki kis túlzással látleletet akar felvetetni, mert házastársa összevonta a szemöldökét, a saját gyerekei bántalmazását nem tekinti családon belüli erőszaknak. Hol itt a logika? Ami még fontosabb, hol a törvények tisztelete, betartása?

2014. dec. 9. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Régen is ugyanennyi családon belüli erőszak volt, annyi különbséggel, hogy senki nem nyitotta ki a száját és tabunak számított erről beszélni bárkinek is. Inkább úgy mondanám, hogy manapság arra buzdítják a gyerekeket, feleségeket, hogy merjenek beszélni róla és ne féljenek kilépni az ilyen családi életből. De még most is rengeteg olyan család van, ahol senki nem tudja, hogy mi zajlik a zárt ajtók mögött mert senki nem beszél. Több a családon belüli erőszak mint amennyit gondolna az ember.
2014. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, 20-30-40 évvel korábban akár, sokkal inkább jelen volt a gyermekbántalmazás, de akkor még ezt teljesen magánügynek tekintette mindenki, sőt, valamilyen szinten elvárt volt a szülőktől, hogy "rendesen" fegyelmezzék a gyerekeiket, azaz időnként jól tángálják el őket, ha nem fogadnak szót. Most azért már legalább nem elvárás ez a szülőktől, sőt, aki tesz is ilyet, az nem reklámozza, mert valahol ő is tisztában van vele, hogy ilyet nem lehet(ne). Sajnos ettől függetlenül sokan megteszik most is, de már azért nem olyan mértékben.
2014. dec. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsonek teljesen igaza van, regen is ennyi volt de akkor nemvoltak szervezetek sem nagyon akikhez fordulhattal ill felvarrol vettek, most inkabb mediaba is belopozta magat ez a problema ugyh mar nyitottabban beszelnek rola es sokkal tobb segitseget kap egy bantalmazott tag mint anno
2014. dec. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
Regebb sokkal erosebben fegyelmeztek, vertek a gyerekeket! Nem csak a szulok, hanem a tanarok, papok is. Akkoriban ez volt a szokas; igy "kellett" nevelni a gyermeket. Manapsag ennek eppen az ellenkezoje az elfogadott, de nehany szulo meg mindig ugy nevel, ahogy az apjatol, nagyapjatol latta, es ezt a media felfujja.
2014. dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Attól függ, mit nevezel gyermekbántalmazásnak? Egy ritkán adott pofon, vagy fenékverés NEM az. Azért olyan kezelhetetlenek a mai gyerekek, mert a szülőnem nincs joga fegyelmezni őket. Csak könyöröghet nekik, hogy legyenek jók és tanuljanak, ne követelődzenek.

Csak akkor bántalmazás, ha rendszeres verik a gyereket.

2014. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kritikát az illetékes szerveknek továbbítsd. Ugyanis nem csinálnak kb. semmit, ha az ember szól.

Lásd a szigetszentmiklósi gyermekbántalmazás ügyét. Még a védőnőt jelentették fel, aki az egyetlen volt, aki szólni mert. Aztán amikor borult a bili akkor meg nem találtak felelőst, pedig tudott róla az egész családsegítő, tanárok stb....

2014. dec. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem nincsen több bántalmazás, mint régen, sőt sokkal kevesebb van. És ez meg is látszik. Ma már rengeteg gyerek gátlástalan, agresszív, önfejű, önző, stb..., mert nem mutatták, mutathatták meg nekik, hogy hol van a határ. Ezért, még mindig keresik a határokat, de nem találják, mert nincsenek. És ez egyre rosszabb lesz.

Sokkal több válás is van, mert a legkisebb nézeteltérésre jön a világrengető "jó tanács", "válni kell!!!". Egyre kevesebb férfi mer kapcsolatba keveredni a nőkkel, mert szó szerint félnek tőlük. Ha egy nő azt mondja, valakire hogy megerőszakolta/erőszakoskodott, akkor a pasit gondolkodás nélkül bezárják! Utána meg sírnak, hogy nem találnak "normális" pasit, csoda??? Nagyanyám szerint, nagyapám (nyugodjon békében) erőszakos volt, de nem vált el tőle, sőt! szerette, és tisztelte. Ma már ilyen nincs. Ő a családjáért is kiállt FÉRFIASAN!!! Ő volt az utolsó FÉRFI, akit ismertem. Ma már egy agresszív állatnak bélyegezné a média, de Ő még tudott rendet tartani. Nem dumáltunk vissza, és eszünkbe sem jutott tiszteletlenül beszélni a tanárainkkal (sem), akik akkoriban még korrektek voltak. Mást bántani, elmenni egy elesett mellet??? Ezeket a mai napig sem tudnám elképzelni...

Mivel tisztában vagyok vele, hogy az erőszak mennyire felkapott téma, nagyon vigyázok, hogy nehogy vádolható legyek. Ezért én sem tudok rendet tartani. Én próbáltam kiállni a gyerekem igazáért az iskolában. A tanárok ránk küldték a családgondozót, nevelési tanácsadót, gyámhivatalt, hogy egy agresszív állat vagyok. Volt, hogy már rendőrt akartak hívni, hogy bezárjanak, pedig még csak nem is kiabáltam. Holott csak nem fogadtam el, hogy a gyerek ok nélkül verekszik. Rengeteg módon próbálták rábeszélni a feleségem, hogy vallja azt, hogy ütöm, verem őket. Hogyan védjem így meg a családomat? Nyújtsak be írásbeli kérvényt, illetékbélyeggel, hogy ne bántsanak minket??? Nekem szerencsém volt, mert olyan családgongozót kaptunk, aki rendesen végezte a munkáját, és rájött, hogy a tanár az idegbeteg. Ma már nem taníthat. És a gyerek is csak védekezésképpen verekedett. Persze azt sem szabad leírni, hogy kik bántották...

Én úgy látom, de biztos, hogy sokak szerint tévedek, a határok megszűnése, a nevelés megszüntetése, nagyon komoly problémája lesz az emberiségnek. Persze akkor is hazudni fogunk magunknak, és mást fogunk okolni a problémákért...

Megint kimondtam a véleményem. Jöhetnek a piros pacsik! :-)))

2015. febr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Elég régi kérdés de mint mindenre erre is rátalál az ember az interneten. És most az utolsó hozzászólóhoz szólok.

Nem tudom hogy ugyanannyi-e a gyerek bántalmazás mint régen de van belőle az biztos.

Erre itt vagyok én a tökéletes példa. Ja és engem nem csak úgy vertek hogy ha rossz voltam kaptam egyet a popsimra. Fojtogatás, orrtörés, fejsérülés, szerintem enyhe agyrázkódásom is volt, de ezt nem tudom mert orvos nem látott. Nem láthatott, hisz még iskolai programokra sem mehettem mert biztos baszok valahol. 17 évesen mertem ismerkedni egy fiúval. Szép orrtörés lett az eredménye. Határok? Milyen hatásokról beszélünk itt? Ha egy szülőnek annyira elvadul a gyereke hogy nem tudja fegyelmezni csak veréssel akkor ott nem a gyerek a hibás. A szülők is követnek el hibákat még sem üt a kezükre senki. Ezzel csak annyit lehet elérni hogy ha valaki "rossz" akkor az agresszió a válasz rá. És ezért van annyi gyerek aki az alkoholhoz a drogokhoz és a bulizáshoz menekül. Nekem szerencsém volt mert nem látszódnak a hegek. Ahány gyerek annyi reakció és következmény. Nem lehet tudni ki mire reagál és hogyan. Ez persze csak a kézzel való fegyelmezésre irányul. Amit én nem nevezek bántalmazásnak. Félre ne értsetek.

Inkább nézzetek utána a dolgoknak!

2017. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!