Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy őrizzem meg a családfő...

Hogy őrizzem meg a családfő szerepét, ha a feleségem fia a fő kereső a családban?

Figyelt kérdés
A feleségem 18 éves fia érettségi után egyből olyan állást talált egy pc játékokkal foglalkozó cégnél, amivel több, mint kétszer annyit keres, mint én. Mellette levelezőn egyetemre jár. Azóta van egy mély konfliktusunk, mióta ismerem. Most nagyon nyeregben érzi magát. Mióta agyagilag besegít, valamivel javultak az életkörülményeink és ezt az orrom alá dörgöli. Lenéz, amiért szerinte már most többet tett le az asztalra, mint én. Egyszer megemlítette, hogy nem érti, miért csinálok úgy, mintha a ház ura lennék. Az anyja túl büszke rá, hogy észrevegye, hogy mit művel, ráadásul már a húga is gúnyol, pedig vele szinte apa-lánya kapcsolatunk volt.
2014. nov. 19. 19:28
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
40%
Mivel ő keres többet és tesz le többet az asztalra ő a családfő, ennyi.
2014. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
30%

Egyrészt, ha ilyen jól keres, akkor külön is költözhetne.


Másrészt, a kedves asszonykáddal van a fő probléma, ha ezt engedi a fiának.

Ha pedig te ezt eltűröd az asszonynak, akkor te is hibás vagy ebben az egészben.


A ház egyébként kié?

2014. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
82%

Miért csinálsz úgy mintha a ház ura lennél? Ha eddig elnyomtad, éreztetted vele, hogy itt te vagy az úr, ő meg senki, akkor ne csodálkozz, hogy úgy érzi eljött a visszavágás ideje.

Undor ez a hozzáállás. Ahelyett, hogy örülnétek a másik sikerének, azt lesitek hogy lehetne minél jobban a másik alá tenni. Nem szép amit a srác csinál, de nyilván nem ok nélkül teszi...

2014. nov. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

A ház a feleségemé, én költöztem hozzájuk.


Nem szabad hagynom magam, tudom, de ehhez kérek épp tanácsokat.

2014. nov. 19. 19:52
 5/42 anonim ***** válasza:
81%
S miért neked kell lenned a családfőnek?
2014. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
95%

Na, azért egy pillanat, első válaszoló, mert a családfő szerep nemcsak abból áll, hogy neki kell a legtöbbet keresni!

A családfő viseli a felelősséget a család közös ügyeiért, foglalkozik a ház dolgaival és egyéb intézni valókkal (nem feltétlenül egyedül, de fő felelősként)

Ő az, akire számítanak a többiek elsősorban (szintén nem kizárólag), ha gond van, aki szükség szerint irányítja a dolgokat.


A családban a szerepek nem a pénztől függnek!

2014. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Így pláne jogosnak tűnnek a sérelmei. Igaza van 3. nak.
2014. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj, de a felesédedé, és így a gyerekeké elsősorban a ház. Ráadásul a fiú kétszer annyit keres.


Így te max. csak vendég vagy ott.

2014. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
18%
A feleséged tudja,h ez bánt téged?elég köcsög,ha hagyja h bunkót ton veled a fia.
2014. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
74%
6os! A leírásod alapján a családfőnek a legtöbb esetben (persze van kivétel és a kérdezőnél sem tudjuk, hogy mi a helyzet) a nőnek kéne lenni, nem kell leírnom, miért. Kérdező: azért akarsz családfő lenni, mert a "rangidős" férfi vagy a házban? Nálam egy ilyen konkrétan válóok.
2014. nov. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!