Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg kellene bocsátanom anyósom...

Meg kellene bocsátanom anyósomnak, és meg kéne látogatnom karácsonykor?

Figyelt kérdés

Anyósom a legelső pillanattól utált engem, és nem is igyekezett titkolni. Nyáron teli torokból leálltt velem ordítani, amikor náluk voltunk, mert szerinte "a paprkiás krumplit csak mikróban szabad melegíteni, különben odaég, ezt mindenki tudja". Továbbá amikor csak teheti, engem szid a rokonság előtt. Szerencsére a többiek kedvelnek, és nem foglalkoznak anyós hülyeségével. Illetve a páromnak is folyamatosan engem szapul. Nemrég volt az esküvőnk, ő nem jött el, de előző nap még felhívta a páromat, és könyörgött neki, hogy gondolja meg magát, most még megteheti, ne vegyen el egy olyan semmirevaló nőt, mint amilyen én vagyok.

Amikor elmondtuk neki, hogy jön nálunk a baba, akkor is csak a száját húzta, annyit nem volt képes kipréselni magából, hogy gratulál. Sosem kérdez semmit a gyerekről, azt sem tudja, mikorra vagyok kiírva vagy hogy fiú vagy lány lesz-e az unokája.


És mindezek után tegnap meghívott minket karácsonyra. A férjem közölte vele, hogy az én szüleimnél leszünk, esetleg majd ő egyedül elugrik anyóshoz 27-28-án, de rám ne számítson. És erre anyós ismét magából kikelve elkezdte, hogy én mekkora szemét vagyok, és mit képzelek, hogy az ő "békülési kísérletét így semmibe veszem, stb". Én részemről úgy vagyok vele, hogy ha bocsánatot kért volna tőlem, akkor TALÁN elgondolkoznék a dolgon, de így semmiképp sem. Semmi kedvem elszúrni a karácsonyomat azzal, hogy anyóssal bájologjak, miközben

pontosan tudom, hogy utál.


Ti mit tennétek? Elmennétek hozzá? Megpróbálnátok megbocsátani neki?



2014. dec. 9. 09:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
20%

Igen, elmennék.

Anyósodnak több gondja van szerintem és a fiát el kell engednie. Nem hiszem, hogy neked kell megmutatni ebben a helyzetben, hogy ki a keményebb, de nehéz lehet megállni.

Ha meghívott, próbálkozik és lehet, hogy nem fog tudni magán uralkodni, de adjál neki szerintem rá lehetőséget.

2014. dec. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
10%
....igen megtisztelnem ezzel a ferjemet, mivel a szulei, s igy nem kellene egyedul mennie akkor, amikor minden csalad egyutt van! VEgyel neki ajandekot, es menj oda vidaman, felejsd el a mult serelmeit! Adj lehetoseget magatoknak, talan most sikerul a mult serelmeit elengedned.
2014. dec. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%
Először bocsánatot kellett volna kérnie, és úgy meghívni.. Én nem mennék. Nehogy már ekkora szívfájdalom legyen az, ami az élet rendje, hogy felnő a gyerekem, és el kell engednem..
2014. dec. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
El se jött az esküvődre, megpróbálta lebeszélni a fiát, hogy elvegyen téged, üvöltözik veled, a születendő babátok sem érdekli. Ezek után dehogy mennék!
2014. dec. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%
Én sem mennék el. Ha bocsánatot szeretne kérni az ne karácsonykor jusson eszébe. Menjen el hozzátok és ott mondja el amit akar.
2014. dec. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Békülés?

Csak ő volt paraszt ha jól értem. Senkinek nem vagyok a kutyája, bár én a kutyámmal sem bánok így. Szóval ha felhív és bocsánatot kér megfontolom. Ennyi. De semmiképp nem mennék el hogy megint vele ordibáljon az antiszociális viselkedése miatt, amit nem tud kontrollálni.

2014. dec. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%
#3-mal értek egyet, Kérdező, csak akkor mennék, ha előzetesen bocsánatot kér - vagy ha a párom szeretné kifejezetten, hogy menjek...
2014. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem mennék el. Milyen békülési szándék az, hogy odarendel magához? Ha békülni akar, akkor meglátogat, a jóakarat jeleként és meghív. Minden kapcsolatnak megvan a módja, be kell tartani, akkor kevesebb lesz a súrlódás. (Bár anyósod a világ b.unkója, semmi illemtudás nincs benne.)
2014. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
Na megérkeztek a hárpia anyósok, lepontozás indul!
2014. dec. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Én azzal is beértem volna, ha legalább telefonon annyit mond, hogy sajnálja ami történt, és elnézést kér a viselkedéséért. De nem tette, a férjemen keresztül akart meghívni, úgy csinált, mintha minden rendben lenne köztünk. És ezek után még én vagyok a szemét, mert nem ismerem fel ebben a kétszínű viselkedésben a "békülési szándékot".
2014. dec. 9. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!