Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kelt ez rossz érzéseket a...

Nem kelt ez rossz érzéseket a gyerekben, nem zavarodik össze? Nekünk kellene alkalmazkodnunk?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy hatéves gyereke az előző házasságából. Most, hogy úton van nálunk a baba, a nagynak mindig úgy beszélünk a piciről, hogy a testvéreként emlegetjük. A férjem exe viszont következetesen hangsúlyozza a gyerek előtt, hogy a baba csak az ő FÉLtestvére lesz, és persze ezt is nagy kelletlenül.

Mi tényleg szeretnénk, ha a gyerekek jól kijönnének majd, igyekszünk a nagyobb féltékenységét minimálisra csökkenteni, stb. Nem árt az anyja ezzel a (szerintem hülye) hozzáállással? Nem zavarja össze a gyereket? Vagy akkor innentől mi is féltestvéreként emlegessük a babát? Ti mit tennétek?



2014. dec. 11. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
ti csak maradjatok a testvérnél, a gyerek örülni fog neki, anyuka meg tehet egy szívességet
2014. dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Ettől nem fog összezavarodni, hogy ő féltestvérnek, ti meg testvérnek hívjátok.

Csak na hergelje ellenetek és a kisgyerek ellen.

2014. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem igenis hívhatjátok testvérének.A bátyámnak és nekem is mindig úgy mondták hogy testvérek vagyunk és mi is mindig automatikusan testvéremként,húgomként/bátyámként említjük a másikat,max mikor mondják hogy nem nagyon hasonlítunk akkor mondjuk hogy féltestvérek vagyunk.
2014. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Ettől nem fog összezavarodni, hogy ő féltestvérnek, ti meg testvérnek hívjátok.

Csak na hergelje ellenetek és a kisgyerek ellen."


Épp ez az, szerintem már ezzel is hergeli ellenünk és a baba ellen. Akár tudatosan csinálja, akár nem, de én úgy érzem, hogy ez nem tesz jót a gyereknek.

2014. dec. 11. 12:44
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
Miért lenne hülye az anyuka hozzáállása? az a kisbaba az ő gyerekének nem édestestvére, csak fél. Ha nem veletek él a hatéves, akkor még látszólag se lesznek rendes testvérek sose.
2014. dec. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Nekem is van féltestvérem, sose hangsúlyozta ki senki sem a családban, hogy fél. Mindig testvérként említettek minket. Szerintem ez a jó. Attól még nyilván tudom, hogy nem ugyanaz mindkét szülőnk, nem vagyok hülye :)

De ezzel a féltestvérséggel, olyan, mintha nem lenne egyenrangú a két gyerek.

2014. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem kicsiként nagyon rosszul esett volna, ha a nevelőapám anyukája úgy emlegetett volna, hogy "mostoha" vagy "nem vér szerinti" unokája. Szerencsére nem tette, sőt én voltam a kedvence annak ellenére is, hogy nem voltunk vérrokonok.

Gondolom a gyerekeknek se esne jól, hogy apukája "új" gyerekei (mert tervezünk még több gyerkőcöt is) "igazi" testvérek, ő meg csak a féltestvérük. Nem tartom jó ötletnek erősíteni a gyerekben azt a gondolatot, hogy ők a picivel nem egy család.

2014. dec. 11. 13:04
 8/13 anonim ***** válasza:

Ő azt mondja, hogy féltestvér, ti meg a "rövidített becézett változatot" testvér.

Probléma filozófiai jellegű része megoldva:)

Én se hívnám a számomra idegen gyereket a gyerekem testvérének, mert nem az én gyerekem. Nekem valahogy furán jönne ki.

Nem attól lesz jó kapcsolatuk, hogy hogyan hívják egymást. Téged se hív édesanyának gondolom, de attól még lehet jó a kapcsolatotok.

2014. dec. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem pont ezzel árt, hogy féltestvérnek mondja. Úgy az egész viselkedésével. Mondom ezt úgy hogy elvált vagyok, 5 éves gyerekkel, a volt férjeméknél pár hónapos a baba. Én sose mondtam úgy a lányomnak, hogy féltestvér, pedig nem én vagyok az anyja a kicsinek az tuti. Nekem is vannak féltesóim és őket se féltesónak hívom, hanem testvérnek. Egyáltalán nincs összezavarodva a gyerek, tudja, hogy az apukájuk közös, ennyi.
2014. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért úgy felmerült bennem egy kérdés:

Elmagyarázta vki annak a 6 évesnek, hogy mi a különbség?

Mert van, és ha ezzel tisztában van, na AKKOR nem fog összezavarodni.

Elmondjátok mi a különbség, aztán megbeszélitek, hogy az egyszerűség kedvéért hívjátok tesónak. Ennyi.

A 6 évesek nem hülyék, de ez egy olyan idióta megfogalmazás (FÉLtestvér), hogy magyarázatot érdemel.

2014. dec. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!