Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt párom azt akarja, hogy...

Volt párom azt akarja, hogy továbbra is ő nevére jöhessen a családi pótlék (amit aztán odaad nekem), azért, hogy továbbra is kaphassa a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Ez így nincs rendben, nem? Származhat nekem ebből bajom, ha belemegyek? Nem akarom elvenni a pluszpénzét, de ha ez neki már nem jár, mert szétmentünk, és a gyereket már én nevelem, akkor ez így csalás, nem?
2014. dec. 12. 14:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Miért ő kapja a családi adókedvezményt? Miért nem Te? És igen, csalás.
2014. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nekem nem járna amúgysem. A válással nehéz anyagi helyzetbe került.
2014. dec. 12. 14:58
 3/29 anonim ***** válasza:
74%
Neked nincs jövedelmed? Ha ő veszi igénybe, akkor Te már nem igényelheted, azt ami jogilag neked jár. Illetve igazad van, ez tulajdonképpen csalás, már ha van hivatalos gyermekelhelyezési végzés
2014. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
nincsen, mindenben szóban egyeztünk meg, jóban vagyunk
2014. dec. 12. 14:59
 5/29 anonim ***** válasza:
76%

Nehogy belemenj!

Egyrészt csalás, másrészt majd nem fogja odaadni.

2014. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
69%

családi pótlékot és az adókedvezményt is az kaphatja csak, aki a gyermekkel egy háztartásban él.

A kettő független egymástól, tehát ha együtt él a gyerek a két szülővel, akkor egyik igénybe veheti az egyiket, a másik a másikat, nincs olyan, hogy aki a csp-t kapja, azé az adókedvezmény.


Amennyiben nem lakik együtt a gyerekkel, abban az esetben nem jár neki egyik sem, és igen, ha igénybe veszi, csal.

2014. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%

A családi pótléknál 15 napon belül be kellett volna jelenteni, ha az, aki addig kapta, már nem jogosult rá, mert elköltözött.

Te is mehetsz a MÁK-hoz, mint ellenérdekű fél, és beadhatod az igénylést, ő onnantól jogosulatlanság miatt nem fogja kapni tovább, viszont mivel az adókedvezménynek nem féltétele, hogy ő kapja a csp-t, továbbra is igénybe tudja venni, bár törvénytelenül, és ha kiderül, vissza kell fizetnie. Ebben az esetben viszont te nem vagy büntethető.

2014. dec. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs végzés, és sehol nincs nyoma annak, hogy Ti tulajdonképpen nem vagytok együtt, akkor csak erkölcsileg aggályos, viszont így nem minősülsz egyedülállónak sem és az emelt családi pótlékot sem kaphatod
2014. dec. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
55%

sehol nincs nyoma annak, hogy Ti tulajdonképpen nem vagytok együtt


rosszul tudod, nem kell bejelentett külön lakcím, elég a külön élés ténye a jogosulatlan igénybevétel megállapításához.

2014. dec. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
26%
ha nehéz anyagi helyzetbe került biztos megbízhatsz benne hogy odaadja? Amúgy igen csalás, de ... technikailag kicsi a valószínűsége hogy kiderül így nem származhat belőle gondod szerintem. Egyébként meg egyedülálló anyaként emelt családit kapnál, nem sok 2ezer kb a többlet.
2014. dec. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!