Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felélednek bennem az anyai...

Felélednek bennem az anyai érzések, jó anya leszek én?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, a párommal 8 éve vagyunk együtt. Nagyon jól kijövünk, ő az a férfi, aki tökéletes társ, és tökéletes apajelölt. Évek óta rágta a fülem, hogy jöhetne már a kisbaba, és 3 hónapja én is belementem.

Ráhagytuk a védekezést, azt gondoltam, majd egy darabig próbálkozunk, és én is fel tudok készülni a gondolatra, hogy gyermekünk lesz, de hip-hop összejött a kisbaba, már orvosnál is voltam, 7 hetesek vagyunk.

A párom nagyon boldog, alig bírja ki, hogy megvárjuk a 3 hónapot, mert szíve szerint, már mindenkinek elmondaná.

A gondom az, hogy olyan érzésem van, mintha én ezt még fel sem fogtam volna, nem érzem, azt hogy én hamarosan anya leszek. Nincs bennem semmilyen érzés, inkább félelem, hogy mennyire nem érzek semmit.

Más is volt ilyen helyzetben, azok válaszát várnám.


2014. dec. 12. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Én 8 hónapot vártam az első gyerekre.

Amikor meglett a pozitív teszt, azonnal kétségbeestem: Úristen, vége a kényelmes életemnek, hogy fogom én bírni, jaj a szülés jaj a szoptatás, pelenkázás, éjszakázás, minden.

Aztán ment minden a maga útján, az "ijedség" után jött a boldogság, stb.

Ne aggódj, még csak 7 hetes vagy. Lesz bőven időd anyává válni. :)

Gratulálok!

2014. dec. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztató szavakat! :)

Nagyon remélem, hogy fel fogom egyszer végre fogni, mert szeretnék nagyon jó anya lenni, és minden megtenni a gyermekeimért.

Csak sajnos én soha nem voltam az a nagyon gyerekimádó, ha meglátok egy kisbabát én nem olvadok el. Bevallom egy aranyos kiskutya több érzés mozgat meg bennem.

2014. dec. 12. 16:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális, amit érzel, én is így voltam vele mint te :) Szerintem ahogy halad előre a terhesség, úgy válik az ember számára egyre tisztábbá hogy ő bizony anya lesz. Én a 12 hetes uh után KEZDTEM elképzelni hogy itt tényleg baba lesz. Meg amikor már mozogni kezd, olyan 16-20 hetes korban a baba, akkor talán kézzelfoghatóbb. Én 7 hetesen ugyanezt éreztem, azaz a rosszulléten kivül semmit.
2014. dec. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

1. vagyok

"Csak sajnos én soha nem voltam az a nagyon gyerekimádó, ha meglátok egy kisbabát én nem olvadok el. Bevallom egy aranyos kiskutya több érzés mozgat meg bennem."


Pont, mint én. :)

2014. dec. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem várja el senki, hogy szeresd más gyerekét. A sajátodat viszont ezerszer jobban fogod szeretni, mint egy imádott, cukimuki kiskutyát, a nyakamat rá. :) Boldog babavárást!
2014. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Ó, végre egy leendő anyuka, aki nem lesz "hősanya", hanem két lábbal a földön járó, realista nő, aki életet ad a gyermekének.

Komolyan kérdezem: miért kéne elolvadni minden kisbaba láttán? Én is nagyjából így voltam mint te, és a hideg rázott, amikor jártam terhesgondozásra, mert a kismamák többsége elolvadós, romantikus, "bebabásodtam" stílusú.

Sajnos a világ lett ilyen nyálas és csöpögős, te vagy a normális! :)

2014. dec. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Megint az 1. vagyok

"7 hetesek vagyunk."

Erről szokj le, mielőtt rászoksz. :)

TE vagy 7 hetes. A baba csak 5.

Na, a lényeg: majd jön ám a fáj a hasunk, már 2 fogunk van, lekakiltuk apát... Brrr. :)))

Olvasgasd a Gyerekvállalás, nevelés kategóriát. El fogsz ájulni. Szopcsi, fürcsi, tejcsi és egyéb rettenetek sokasága. :)

2014. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én más helyzetben vagyok,én első perctől fogva örültem a babának,és félek is attól a perctől,hogy tudom létezik. Mitől? Attól,hogy baja lesz,elveszítem,rossz anya leszek,és nem fogom tudni ellátni őt rendesen,nem fogok tudni neki mindent megadni.

Na de a te kérdésedre válaszolva,ha majd érzed mozogni,esetleg elmentek 4D-re ahol rendesen látod a kis arcát,és már ott lehet látni a genetikai hasonlóságot köztetek,hidd el nagyon is igazi lesz az érzés,hogy babád van!

38hkm

2014. dec. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Altalában mindenki igy van vele, én sem fogtam fel,legfeljebb a 6.-ik hónapban,viszont akkor valami furcsa érzés tört rám, felfogtam,hogy anya leszek.
2014. dec. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat!:)

Nagyon sokat segítettetek, és egy picit meg is nyugodtam!

2014. dec. 12. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!