Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el ennyien...

Miért ítélik el ennyien azokat a családokat, ahol a felek a gyerekeim anyjának ill. a gyerekeim apjának nevezik egy-egy kérdésben a házastársukat?

Figyelt kérdés
Ilyenkor sorra jönnek a "nem tekinted nőnek" és a "nem tekinted férfinak" ítéletek. Szerintünk a kettőnek semmi köze egymáshoz. Vannak helyzetek, ahol a férj a Férfi, de vannak olyanok is, ahol ő az Apa. Ez természetesen a Nőre, Anyára is vonatkozik.

2014. nov. 16. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Nekem kicsit úgy hangzik, mintha szájba kéne rágni, hogy ő az apa, anya.

Ízlések és pofonok.

2014. nov. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem ítélem el, de nem is értem miért kell így írni - azaz szándékosan, hangsúlyozva körülírni. Szerintem a legtöbb ember felfogja a férjem, feleségem szavakból, hogy kiről van szó :)
2014. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Én még olyan nem láttam, hogy azon kiakadt volna valaki, ha úgy emlegeti valaki a férjét, feleségét egy történetben, hogy a gyerekeim anyja/apja.

Az a fura (szerintem is) amikor anyának és apának hívják egymást a házastársak.

2014. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Érdekes amit mondasz 3-as. Pedig te nem vagy mai gyerek az oldalon. Ha szánsz rá három percet legalább egy tucatot találsz!
2014. nov. 16. 14:15
 5/9 anonim ***** válasza:
4: És pont a család kategóriában olvasok sokat, de tényleg úgy látom, hogy az apa/anya dolgon szoktak inkább kiakadni és erre mondják, hogy nem is tekintik már egymást férfinak/nőnek.
2014. nov. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem láttam még ilyet, azon akadnak ki, ha azt mondják, hogy "Elmentünk a picivel és apával az állatkertbe." De ritkán írják, hogy elmentem a gyerekem apjával; ez tényleg úgy hangzik, mintha debilekhez beszélnél. Ha azt mondod, férjem és gyerekem, feltételezem, hogy apa-gyerek viszonyban vannak, ha csak nem mondod, hogy nem.
2014. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
"Azt írod, a gyerekeim anyja. Tehát már nem nőként tekintesz rá, már csak a gyerekeid anyját látod benne."
2014. nov. 16. 17:15
 8/9 anonim válasza:

Saját véleményem!!!

Szerintem ez annyira lehagoló. Annyiszor hallom, hogy Gyere Apa, együnk egy fagyit! Miért? Ez az "Apa" történetsen a nő férje, társa, szerelme, barátja. Szerintem nagyon férfiatlan. Tényleg olyan, mintha már nem tartaná férfinek a feleség, csak az apát látná benne. Szerintem pl. egy férfi szívesebben csókolja meg a feleségét, ha a nevén szólítja, vagy Szívemnek nevezi, kint Apának. A Gy.k.-s felállás is idegesítő(számomra legalább is). Apa nem ér haza időben, apa nem eszik velünk.-.- De hisz a Férjéről, szerelméről van szó. A "gyermekem apja" megnevezéssel még nincs bajom.

Nyuszikaki

2014. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól nekem is herótom van, amikor valaki leapázza a férjét. Még a gyerek előtt oké, de ha itt az oldalon látom,van,hogy megkérdezem, hogy kiről van szó?

A másik legrosszabb, amikor egy többgyerekes anyuka a "nagyobbik", vagy "kisebbik" szóval illeti a gyerekét. Ez olyan degradáló, szinte elképzelem a pórázt a szerencsétlen kisgyerek nyakán!

2015. szept. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!