Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiközösítik az iskolában, az...

Kiközösítik az iskolában, az anyukája sem érti meg, hogy lehetne segíteni?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmről volna szó.

Általános iskolában is mindig piszkálták, bármit tett kiröhögték, gúnyolták. Viselkedésben sem volt soha átlagos, általában ezzel volt bajuk az embereknek, csak akkoriban meg tudtuk védeni, így nem fajultak el annyira a dolgok, mint most, amikor gimnáziumba került, és új barátokat talált. Ezek a barátok nem állnak ki mellette, nem tudnának visszaszólni egy náluk idősebbnek, így a barátnőmnek el kell viselnie a mindennapos piszkálódást.

Az anyukája nem érti meg, azt mondja, hogy őt is piszkálták máskor, ne vegye figyelembe. Neki csak a jegyek a fontosak, amivel nincs megelégedve, mert hiába ötös mindenből, a német nem megy neki (most kezdte, hiába jár korepre, az angol után/mellett nem érti), és emiatt folyton veszekszik vele, már velem sem találkozhat, és újonnan a barátjától is tiltani akarja, azzal pedig nem foglalkozik, hogy mi lennénk a támaszai.

Mit lehetne tenni?



2014. nov. 23. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Mi a helyzet az apukájával? Talán vele kellene beszélni erről, hátha megértőbb.

Ha nem, akkor anyukájával próbálj meg esetleg te beszélni, ha van rá alkalom.

2014. nov. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Idióta szülők.
2014. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

de miért piszkálják, mi az ok?


testi probléma, beszédhiba, viselkedészavar?

2014. nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Mit jelent a nem átlagos viselkedés?
2014. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Miben nem átlagos?
2014. nov. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
mosdatlan? koszos? kellemetlen szagú?
2014. nov. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
És miért van mindenki lepontozva??
2014. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az apukája meghalt, pedig ő volt az, aki mindig kivédte, vele volt jobb a viszonya.

Nem, egyáltalán nem büdös, az anyukája ruhaüzletben dolgozik így klassz, divatos ruhái vannak, sminkelni nem szokta magát, alapból lehet szépnek nevezni.

Nehéz megmagyarázni, hogy miben különbözik a többiektől.. Valahogy a beszédstílusa, a viselkedése másabb. Nem olyan, aki piszkálna másokat, nem szeret "nagymenősködni" nem áll be a többiek közé. Valami erőszakos van a viselkedésében, például tesin játék közben megkarmolták, kivették a kezéből a labdát, erre reflexből visszaharapott, aminek következtében vadállatnak nevezték több hét folyamán.. Mindig van kérdése, ha bármilyen előadás van és adott a lehetőség hogy kérdezzen, ő megteszi. (és itt egy "különlegesség" mivel ha mondják hogy kérdezünk általában néma csend a válasz) ugyan ez órákon, szeret visszakérdezni. A járását mindig utánozzák, és akkor a futását ne is említsem.. Lehajtott fejjel, dobogva futott általánosban, azt nem tudom, hogy ez mennyit változott azóta (mondjuk futóversenyekre árt, mindig is gyors volt).

Köszönöm a válaszokat.

Ui. : utolsó, nem én pontoztam le őket, én mindenkit felpontoztam.. :D

2014. dec. 1. 01:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Pontosan ezért, amiket leírtál, de nekem ezek nem hibák. Oké, az állandó kérdezése irritáló lehet e tizenévesek körében, lehet azt hiszik, nyalizik a tanároknak. de ezt leszámítva inkább különleges, mint különc.

Valószínű a pénze is zavarja az osztálytársakat, és az is, hogy jó tanuló, pluszban még visszahúzódó is... tökéletes felület az agresszoroknak.

Nem kell aggódni, középiskola után jóval kevesebb baja lesz a fősulin az ilyen típussal. Majd a munkahelyen kell vigyázni velük,d e ez meg kiküszöbölhető, ha ő lesz a főnök.

Tanuljon, ne mások elismeréséért (anyukája), hanem saját magáért. Nem baj az, ha csendesebb, visszahúzódóbb. Ne akarjon megfelelni mindenkinek, bárkinek, pláne ne akárkinek! (Ezzel azt akarom mondani, hogy ne csak a kritikát hallja meg, azt is nézze, ki mondja? Valaki, aki irigy, rosszmájú, kötözködős... nos, arra nem kell adni, akkor se, ha rosszul esik.)

Olvasson sokat, ha megteheti utazzon, pályázzon meg külföldi tanulmányutakat (középsuliba is vannak). Menjen szakkörre, továbbképzésre, járjon tanfolyamra, keressen hasonló érdeklődési körű embereket, akár idősebbeket is, mint ő, mert valószínű, hogy koravén is egy kicsit (nem baj, én is az voltam, nem bántásnak szánom). Hajrá!

2014. dec. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, sokat segítettél! :)
2014. dec. 2. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!