Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzitek rosszul magatokat...

Nem érzitek rosszul magatokat a jómódú rokonok jelenlétében?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk unokatesóméknál, fiatalabbak nálunk, de sokkal jobban élnek. Nagyon sok pénzük van, hatalmas a lakásuk, luxuscikekkel van berendezve, két autójuk van. A kaja is olyan volt, ami nekik tök hétköznapi, nekem meg luxus, kapszulás kávéfőzőjük van, amire nagyon régóta vágyom. Annyira rossz, hogy nem élhet az egész család így. Este zuhanyoztam, a zuhanykabinjuk is olyan, hogy nem férne be a fürdőszobámba kb. Mindenféle méregdrága piperecuccok, arckrémek. A férje esténként szivarozik, olyan jó kiállású, jól öltözött, elegáns és szégyenlem de be kell vallanom szexi volt, ahogy szivarozott. Férjemben meg a tutyimutyit láttam egész este. :(

2014. nov. 9. 10:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatodban van elrejtve a te igazi problémád, és ez nem az anyagi különbség.
2014. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ki hogy alakítja az életét... én nem érzem rosszul magam, mert hamarosan én is úgy fogok élni ahogy a gazdag ismerőseim... én teszek érte. Már sok mindent elértem, nem sok hiányzik. De ezeket bárki megteheti, akár te is. Nem irigykedni kell, meg sóvárogni dolgok után.
2014. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem irigykedem mert mi vagyunk a penzes rokonok.
2014. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Majd kapsz egy csomó választ, hogy tegyél érte, hogy te is így élhess...


és de, én is volt, hogy ezt éreztem. Mi a párommal az eü-ben dolgozunk, én ito-n, ő mentőzik, nem vagyunk gazdagok. Sógornőm addig hízelgett, míg be nem nyalta magát egy nulla melós, de rohadt jól fizető állásba, férje dettó, építésvezetőként összelopott két lakást (és nem is titkolja) :( A gyerekeik lusták, bukdácsolnak a suliban, semmit nem értékelnek, de mindenük megvan. ÉS igen, bánt, hogy mi tisztességes munkával nem jutunk előbbre. És a legbántóbb, hogy beszólnak, miért nem cseréltetjük ki végre az ablakainkat, miért nem csempéztetjük újra a fürdőt, stb.

2014. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nálunk mi vagyunk a jómódú rokonok...
2014. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

De 4-es, mi a fenének törődsz a sógornődékkel?

Rokon ide vagy oda, rég megszakítottam volna a kapcsolatot az olyanokkal, akik folyton csak piszkálni tudnak.


Kérdező!

Magasról teszek rá.

2014. nov. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
azért, mert férjem testvére, és akármilyenek, mindig a férjem testvére marad. Én ápoltam az édesapját, az édesanyját, a lányát készítettem fel pótvizsgára... én nem bántom őket, csak fáj és kész. de ettől még ők a családunk. :)
2014. nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem csak az utolsó mondatban volt az igazság elrejtve, hanem az utolsó előttibben is. Szereted eléggé a férjedet, ha tutyimutyinak nevezed? Talán Ő is feszengett a társaságban és kicsit felvette az alárendelt szerepet, mialatt neked szexi, hogy a másik meg beképzelten szivarozik. Mert ezt ugye lehet így is fordítani.

Nem bántani akarlak, tényleg nem bántásból írtam ezt, csak gondolj bele, hogy a férjed is megérezte, hogy mennyire kényelmetlenül érzed magad, de abban a szituban Ő sem tudott mit kezdeni magával. Néha én is látom a férjem zavartnak bizonyos helyzetekben, de ilyenkor inkább igyekszem oldani benne a feszültséget, de abszolút nem látom Őt tutyimutyinak, hanem azt az embert látom, akit imádok, csak épp benne van egy hozzá nem illő helyzetben. Nem akarok regényt írni, de azért leírok egy példát:

Pár hete elrángattam egy társaságba, ahol az égadta világon senkit nem ismert. Ezért első körben leült az egyik asztalhoz, kikérte magának a sört és csak szemlélődött egy darabig. Nevezhettem volna én is így, de inkább az első órában próbáltam oldani benne a feszültséget, bemutatni mindenkinek majd kis idő múlva fel is vette a ritmust a bandával.

Hidd el itt nem a pénzről van szó, nem az anyagi különbségekről, hanem a hozzáállásotokról. Ti magatoknak csináljátok a feszültséget azzal ,hogy elmentek egy ilyen helyre és tátjátok a szátokat. Ha kiegyensúlyozottabb lenne az életetek, és értékelnétek azt ami nektek van, eleve nem így állnátok hozzá.

Hangsúlyozom, nem bántásból írom, hanem tapasztalatból.

2014. nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Minden ember irigy, van aki anyagi javakra, van aki másra.

De mindenkiben ott a kisördög!

2014. nov. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Nekünk is vannak jómódú rokonaink, de mi nem érezzük ettől rosszul magunkat. Hatalmas családi házuk van, feszített víztükrű úszómedencével és akkora kerttel, hogy tízszer elférne benne a mi lakásunk.

De ettől függetlenül szeretjük őket, szeretünk hozzájuk járni, hatalmas medencés bulikat vagy kerti grillezéseket szoktunk náluk tartani.

Mondjuk ők jó fejek, nem kérkednek a vagyonukkal, örülnek ha megoszthatják velünk és a barátaikkal a gyönyörű otthonukat. Ha bármiben segítség kell, akkor jönnek, ugyanúgy beállnak mondjuk falat festeni vagy csempézni, nem derogál nekik. És vendégésgbe is szívesen jönnek a mi 50 négyzetméteres lakásunkba.

Szóval nálunk nincs ilyen gond szerencsére. de ez nyilván a rokonaink mentalitásán is múlik.

2014. nov. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!