Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti várnátok a 3. gyerekkel,...

Ti várnátok a 3. gyerekkel, vagy tartanátok magatokat a "tervhez"?

Figyelt kérdés

Kicsit furán fogalmaztam meg, de a lényeg.

Két gyerekünk van, 2 hónapja döntöttünk úgy, hogy jöhet a harmadik. Hétvégén a hugom felhívott, hogy a mi városunkban talált munkát, hozzánk költözhet-e egy kis időre, amíg összeszed egy kis kezdőtőkét. Megbeszéltük a férjemmel, mondtuk neki hogy igen, de ha terhes leszek, akkor a 6-7 hónapban el kell költöznie, mert szükségünk lesz az üres szobára.


Ma felhívott az anyám, és leordította a fejem, hogy eleve minek még egy gyerek, de ha már muszáj, akkor amíg kicsik úgyis elvannak egy szobában. Meg milyen emberek vagyunk mi, hogy a saját testvéremet a híd alá küldeném.

Miután lehiggadtam, felhívtam a testvérem, hogy ő mégis hogy gondolta az "ideiglenes" nálunk lakást, mire azt mondta hogy nem gondolkozott rajta, majd alakul.


A férjem nagyon pipa, és persze én is az vagyok. A húgom jan 5-én kezd a munkahelyén.


Ti mit tennétek a helyünkben?


2014. dec. 15. 17:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem fér már be még egy kiságy a gyerekszobába, ha megszületik a baba, mindenképpen kelleni fog az a szoba.


Nem akarjuk utcára tenni nyilván. De úgy sem akarunk belefogni, hogy "majd valamikor" elköltözik. Szívesen látjuk fél évig, 8-10 hónapig, akár 1 évig is. De tudnia kell, hogy nem végleges megoldás, hogy nálunk lakik.

2014. dec. 15. 19:24
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

a kezdőtőkét hogy gondolta? nem fizet lakbért, de a rezsibe és a kajába beszáll vagy eltartjátok pár évig?


amúgy nem, nem halasztanám el a gyereket, azért, hogy a húgom évekig nálam éljen

2014. dec. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Rezsibe nem szállna bele, csak a kajába.
2014. dec. 15. 19:47
 14/20 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is a fővárosban lakik a testvérem a menyasszonyával, ezek szerint én ELVÁRHATOM tőlük, hogy ha ÉN MAGAMTÓL felmegyek dolgozni, akkor szó nélkül fogadjanak be, méghozzá évekre? Sőt, örökre? Hát bocsi, de nem lenne képem hozzá. 2-3 hónap alatt maximum félre lehet tenni annyit, hogy tudjak bérelni saját lakást. Mégis miért lenne a testvéremnek kötelező lakhatást biztosítani nekem? Ha van saját pénzem, van saját életem, akkor miért kéne a testvéremék nyakán lógnom évekig? Az is hatalmas szívesség, ha 7-8-9 hónapig megengedik, hogy náluk lakjak... segítséget kérni a testvértől egy dolog, de kihasználni, követelőzni és belerondítani a másik életébe, az már egyáltalán nem normális.
2014. dec. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%
Hát persze, sokkal kényelmesebb kajapénzért eltartva lenni, és magamra költeni a havi 90-100-at, mint saját lakást keresni... ez aztán az életcél.
2014. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon esélyes, hogy 9 hónap múlva egy ilyesmi kérdést fogunk látni: Mit tegyek? A húgom nem akar elköltözni tőlünk és anyám is az ő pártját fogja.
2014. dec. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom mennyi idegbeteg ember... Hogy van bennetek ennyi gyűlölet egy idegen ember iránt? Ennyire szr az életetek? Hol írta a kérdező, hogy ÖRÖKRE ott akar lakni a testvére? Vagy, hogy élősködni akar? Egyáltalán hol írta, hogy bármi baja is van? Mert ha én jól olvastam, itt a kedves mamával vannak a gondok.
2014. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Lári-fári.

Hugit befogadni maximum 6 hónapra.

Gyereket csinálni.

Anyukát jól kiosztani, és helyrerakni.

Tudja mindenki, hol a helye.

2014. dec. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18-asnak igaza van. Anyukádnak nagyon semmi köze az egészhez.
2014. dec. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Harmadik gyerek: ti döntöttetek,ebből nem szabad engedni.

Anyuka: nem szólhat bele.

Tesó: szerintem még azt a 6-7 hónapot is megköszönném nektek a helyében, pláne, ha csak a kajába szállna be.

2014. dec. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!