Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha az egyik...

Mit lehet tenni, ha az egyik felet folyamatosan "elnyeli" a saját családja?

Figyelt kérdés

Jó lenne úgy megoldani ezt a problémát, hogy senki ne érezze rosszul magát, és senki ne bántódjon meg. Én vagyok a kapcsolatban a nő, 25 éves. Fél éve lakunk együtt a párommal, ő most 26. Maga a kapcsolat már lassan 3 éves. Nekem a szomszédos megyében él a családom, az övé ugyanabban a városban, ahol mi. Számomra mindig is probléma volt, hogy túl tapadósnak éreztem a családját, mert alig tudunk valamit kettesben csinálni. (Szülők elváltak, az édesapjával és az új feleségével semmi bajom, bár ők hagynak is mindenkit élni.) Párom anyukája egyedül van még mindig, párkapcsolat és barátok nélkül a válás óta. Mikor még a barátom vele élt, is sok fejfájást okozott nekem sok minden.


Ha kettesben akartunk programot csinálni (felnőttként ez nem csoda szerintem), és nem őt kísérgetni a nyári programjaira, mindig kiakadt és hisztizett.

Mielőtt a párom elköltözött hozzám, próbálta meggyőzni, hogy maradjon még nála otthon fél évet. (hülyeségeket talált ki, hogy miért, a lényeg, hogy nem akart egyedül maradni.)


De most is igyekszik magával hurcolni a barátomat jobbra-balra. Azt nem lehet mondani, hogy ritkán találkoznak, mert az egész vasárnapot együtt töltik. (Van egy közös válalkozásuk, ennek az ügyeit intézik. De ilyenkor nem csak dolgoznak, jönnek-mennek, beszélgetnek is.) Ennek ellenére szombatonként is, gyakori, hogy kéri a barátomat: menjen el vele tankolni, vagy menjen el vele ide meg oda, mert egyedül ő nem akar. Ez azért gáz számomra, mert 2 nap a hétvége, és így van, hogy alig látom a barátomat, ha folyton anyukával lóg.


Nagymamája hasonlóan ragadós, (számomra), ő is egyedül él ebben a városban, de nem szeret egyedül lenni egyik nő sem a kettő közül.


Utoljára az csapta ki a biztosítékaimat, hogy mondta a barátom, hétvégén, miután hazahozzák a karácsonyfáinkat, ő elmegy haza az anyjához, utána meg a nagymamájához feldíszíteni őket, én meg a sajátunkat díszítsem fel hét közben egyedül, mert úgyis szabadságon leszek. Mondom oké, de akkor együtt semmit nem tudunk a karácsonyra készülni, ha neki az az első, hogy másoknál díszítget. (mindkét nő fel tudná egyedül is díszíteni a fákat, miután fel lesz cipelve a lakásukba és be lesz faragva a tartóba.)

Mondtam is neki (a barátomnak), hogy az ilyen dolgokban az esik rosszul, hogy olyan, mintha el sem költözött volna. Mert az a legelső, hogy hazamegy fát díszíteni, én meg csináljak egyedül azt, amit akarok. Mintha nem is lennék. Ha ezt így kimondom, megérti, és megígéri, hogy akkor először együtt feldíszítjük a sajátunkat. Meg mondja, hogy egész életében rángatta az anyja magával mindenhová, és ha nem ment vele, égtelen nagy patáliát csapott, ezt akarja csak elkerülni.


De az is gáz szerintem, hogy egyik családtagjának sem jut eszébe, hogy talán ha elköltözött, nekünk kettőnknek is vannak már közös dolgaink, amikre szintén kell a saját tér és idő. Nagymamája azért sértődött meg, mert nem töltjük nála az egész Karácsonyt, hanem a 3 napból egyre azt mertük mondani, hogy akkor csak ketten leszünk, otthon.


Nem értem, ezzel is mi a baj? Fiatal pár vagyunk, most kezdtünk el együtt lakni, ez az első igazi közös karácsonyunk, miért kellene az egész ünnepet nekünk a nagymama lakásán tölteni?


Szóval nem tudom, ezeket a helyzeteket hogy lehetne kulturáltan kezelni.


Köszönöm annak, aki végig olvasta.


2014. dec. 17. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Jó lenne úgy megoldani ezt a problémát, hogy senki ne érezze rosszul magát, és senki ne bántódjon meg."


Na ez az, ami tapadós családtagok esetén lehetetlen. Fel kell nőni, meghúzni a határokat és tartani magatokat hozzá. Akié a rokon, az legyen egyenes és tartsa a 3 lépés távolságot a saját családotok nyugalma érdekében.

2014. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hozd össze a nagymamát, meg anyukát, aztán menjenek ők közösen tankolni, ha ennyire egyedül érzik magukat. A párodnak meg fel kell nőnie, mert nem normális, hogy felnőtt férfi létére szó szerint attól fél, hogy az anyukája ordítani fog vele... Nekem az ilyen határozottsági-szintű "férfiak" nem igazán számítanak férfinak a szememben. Szóval, mondd meg a párodnak, hogy vagy nőjön fel, és álljon a sarkára (hihetetlen, hogy neki még igénye sincs erre), vagy költözzön haza anyukája fenekébe, aztán díszítsék a fáját kedvükre édes kettesben örökre.
2014. dec. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt az embert soha nem fogod tudni leválasztani az anyjáról. Ezt vagy elfogadod, vagy odébb állsz.
2014. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
en vagyok a kufircolos
2014. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Janka néni ***** válasza:

Csak egyszer-kétszer hisztizne, ha az első hiszti után a párod kizárólag a közös vállalkozás ügyében legszükségesebb időt töltené vele, de egyébként egy hétig (mondjuk) semmit. A második hiszti után pedig 2 hétig semmit. Ha még meg is mondaná neki, hogy a kisajátítással mit ér el, akkor lenne felnőtt ember, aki saját családi életre készül - Veled.

Ha igazán el akarod venni az anyukája kedvét a párodra telepedéstől, kísérd el és légy Te is egy kicsit "tapadós". Rögtön nem akar majd annyi időt a párodtól.

2014. dec. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!