Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik országban van a legnagy...

Melyik országban van a legnagyobb GYAKORLATI joga és lehetősége az embernek az egészséghez? Pl nem tudom itthon mit lehet tenni a dohányosok ellen, ha tiltott helyen dohányoznak, illetve a saját otthonukból árad a bűz folyamatosan.

Figyelt kérdés

Ez csak egy a példák közül.

Ha valakit meglátsz a liftben dohányozni, vagy a buszmegállóban, legfeljebb akkor van esélyed büntetést szabni rá, ha felvételt készítesz.

És ha otthon dohányzik, még "joga is van hozzá", annak ellenére, hogy egész nyáron zárva kell tartanod az ablakot miatta. Hiába tilos dohányozni a bejáratoknál 5 méterre, 5méter1centiről ugyanúgy megfullad az ember, ha 20-30 gyerek ott szívja az iskola előtt, stb.


Másrészt az is érdekelne, melyik országban van gyakorlatilag is jó egészségügyi ellátás, vagy ahol az illetékes szervek intézkednek is a lakosság védelméért.


Kérem a dohányosokat, ne süllyesszük "a gyárak is károsak" szintre a témát, nem ez érdekel.



2014. júl. 25. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

azt megnezed mit eszel?!

rinya...

2014. júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
55%

Ja az nem érdekel,hogy a gyárak is károsak. Az bezzeg érdekel,hogy a dohányosokat csesztesd. Jézusom, látom neked sincs jobb dolgod.

"És ha otthon dohányzik, még "joga is van hozzá", annak ellenére, hogy egész nyáron zárva kell tartanod az ablakot miatta. "

Ez te sem gondolod komolyan ugye? Ez a dohányos mizéria, kicsit már unalmas és fárasztó. Végezetül, igen én is dohányzom. Lehet lepontozni, nagyon "szomorú" leszek miatta. :)

2014. júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


nem tudom, mennyire lesz hasznos, de itt van pár külföldi példa. hallottam már angliai magyartól, h ha az angol lát egy tilos a dohányzás táblát, akkor nem gyújt rá, vagy máshol- ahogy a fenti példából is látszik- ha rászólsz,h ne bagózzon, akkor abbahagyja általában külföldön, addig Magyarországon az sem zavarja, h 15 cm-re a tilos a dohányzás tábla mellett gyújtott rá. Magyarországon az emberek nagy része egyszerűen túlságosan primitív ahhoz, h figyeljen másikra.

2014. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ja az nem érdekel,hogy a gyárak is károsak. Az bezzeg érdekel,hogy a dohányosokat csesztesd. Jézusom, látom neked sincs jobb dolgod.

"És ha otthon dohányzik, még "joga is van hozzá", annak ellenére, hogy egész nyáron zárva kell tartanod az ablakot miatta. "

Ez te sem gondolod komolyan ugye? Ez a dohányos mizéria, kicsit már unalmas és fárasztó. Végezetül, igen én is dohányzom. Lehet lepontozni, nagyon "szomorú" leszek miatta. :)"


valószínűleg azért nem érdekli, mert tudja, h a gyárakat/autókat egy szinten kezelni egy élvezeti cikkel ( cigi), orbitális baromság. ha te ezt nem fogod fel, az a te szegénységi bizonyítványod, és egyébként sem kifogás,h azért kell elviselni,h a pofámba fújják a füstöt, mert a gyárak is károsak.

Hát ha nem írod le,h bagós vagy, rá nem jöttünk volna. 99%-otok ilyen primitív kifogásokkal jön. képzeld, én régen olyan suliba jártam, ahol a legtöbb ember bagózott. csak kint a suli előtt, mégis olyan büdös volt a ruhájuk, h az összes füzetem, táskám átvette a szagot, pedig a teremben nem is cigiztek.


persze minek is magyarázok olyannak, aki fizet azért,h nehezen kapjon levegőt és károsítja a tüdejét (ergo ostoba), meg bűzlik mindene a cigitől (igénytelen).

2014. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Szeretném megosztani veletek, az én szív szorító történetemet.


Tini korba a menőségből indul a dohányzás a fiúk és a lányok körébe. Nálam is megvolt elszívtam a haverokkal suli alatt napi fél dobozzal, 6-7hónap múlva azt érettségi előtt meghalt nagyapám áttétes tüdő rákja volt a halálos ágyán fogta a kezemet és láttam a tekintetében hogy valamit mondani akár de szinte már allig bírt, közelbb hajoltam hozzá és azt sugta nehézkesen a fülembe "drága kis unokám sok mindenen fogsz átmenni az életben, de egy valamit tanulj meg soha ne hagyd hogy olyan dologhoz nyúlj ami belülről felőröl és lassan pusztít el" kezdetben nem értettem nagyapám szavait, de ahogy teltek a napok és a hetek a temetése után jöttem rá igazán hogy mire célzott. Másnap délben a barátaimmal összes gyűltünk és mondtam a haverok előtt kell ez nekünk sárga hiányos fogazat, bűdős száj, kéz, tüdőrák, nagyapám az élő példa stb. erre kinevettek. Jól van csináljátok csak! ordítottam rájuk de én nem teszem tönkre ezzel a vacakkal az életem! érettségi után elkezdtem aktívan sportolni futni, kondizni, a matek érettségim nem sikerült jól ezért technikus képzésre jelentkezten nem tartottak sose semmire engem mert lusta voltam de én bebízonyítottan hogy igenis képes vagyok mindenre azóta is és ennek már több mint 8-9éve.

Tavaly volt az évi érettségi találkozom és amit láttam az szörnyű volt a volt régi haveri körömből 1ember elhalálozott szájrákos lett, a másik alkoholista lett és lánc dohányos, a harmadik a drogokhoz nyúlt mert a felesége elhagyta, a negyedik és egyben legjobb haverom teljesen ráncos fejjel és szó szerint rohadt fogazattal mosolygott rám. Ezek után lehet mérlegelni hogy megéri e?

2015. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köztéren, pl. buszmegállóban, ahol ki van írva, hogy tilos a dohányzás, ott van egy telefonszám is, ahol bejelentést tehetsz.

Talán a többi esetben is tudnak segíteni.

Mindenesetre lakókörnyezet zavarása esetén a Levego Munkacsoport jogeseteiből tudsz válogatni, a levego.hu honlapon a Tanácsadó Iroda menüpont alatt vannak ezek.

2015. okt. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!