Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azoktól a szülőktől kérdezem...

Azoktól a szülőktől kérdezem akik olyan bőszen tiltakoznak az ellen, hogy iskolás gyermeküknek okos telefonjuk esetleg tabletjük legyen?

Figyelt kérdés
Csak egy példa: Tudtok arról, hogy rövidesen az osztálynaplót és az ellenőrző könyvet is megszüntetik. Mire tippeltek hova terelődik az iskolával kapcsolatos kommunikáció?

#gyerekek #iskola #szülő #haladás a korral
2014. dec. 20. 10:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy vagyok vele, hogy legyen telefonja egy általános iskolásnak is. nyilván 7. vagy 8.ban lehet már jobb is, de alsóbb osztályban bőven elég egy egyszerűbb is. lehet érintő panelos , de én nem szeretném, hogy azzal játszon egész nap.

az ellenőrző meg a szülő és az iskola kapcsolatára van. a szülőt tájékoztatja a jegyekről. van otthoni gépünk nyilván meg tudom nézni a gyerekem jegyeit.

ezért vegyek tabletet neki, hogy meg tudja nézni az e-naplót? nem értem a kérdésed.

2014. dec. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%
Hát tuti nem a gyerek tabletjébe fognak beírni az ellenőrző helyett :)
2014. dec. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
30%
Tudunk, de ez egy nwo-s törekedés.
2014. dec. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, hány éves vagy? :D anyuci nem vesz neked tabletet? :D
2014. dec. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
74%

"Ellenörzöként" garantáltan nem a GYEREK, hanem a SZÜLÖ internetes címére küldenek mindent. (És az sem kell, hogy tablet legyen, a közönséges gép is megfelel.)


Ezen kivül ez CSAK akkor lesz aktuális, ha már átállt az iskola - ami azért még évekbe telik -, szóval a gyereknek böven elég egy telefon.

2014. dec. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

"Én csak azt szeretném tudni, hogy mi a rákos fene szüksége van egy 12 éves kislánykának tabletre meg telefonra."


86%-ban hasznosnak minősített komment.


Szerintem sokan csak az idő kerekét szeretnék visszafelé forgatni. Még soha senkinek nem sikerült.

2014. dec. 20. 10:13
 7/29 anonim ***** válasza:
72%
A gyereknek nem feltétlenül kell okos telefon azért, mert e napló van, meg digitális úton küldenek minden egyéb adatot. Otthoni számítógépen is meglehet ezeket nézni. Egyébként én nem tiltakozom az okos telefon ellen bőszen, tisztában vagyok azzal, hogy milyen rivalizálások, lenézések mehetnek a gyerekek között, mert valakinek jobb-rosszabb cucca van. Viszont az sem mindegy, hogy mekkora iskolásról beszélünk, és az sem, hogy milyen értékű telefonról.Ha normális értékrendben nevelődik egy gyerek, akkor megérti, hogy bizonyos korig fölösleges a drága telefon és tablet.
2014. dec. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

"Nem tudom? nevű felhasználó válasza:


Kérdező, hány éves vagy? :D anyuci nem vesz neked tabletet? :D"


53 éves vagyok. "Nem tudom?" Nem, te tényleg nem tudod.

2014. dec. 20. 10:16
 9/29 anonim ***** válasza:
37%
Nyilván a praktikum mellett üzleti érdekek is vezérlik ezt a szektort. Biztos van/lehet számtalan előnye, de a hátrányok, károk megbecsülhetetlenek a jövőre nézve.
2014. dec. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%

Nem arról van szó, hogy tiltakoznak vagy bárki is az idő kerekét vissza akarná forgatni. Csak minek??? Ez a kérdésem. Hogy minek egy általános iskolás gyereknek okos telefon, meg tablet?

Természetes, hogy modern világban élünk, ahol ma már van lehetőség internetezni, de ezt a gyerek otthon a sima számítógépen is megteheti normál időszakban, nem kell ahhoz, hogy az iskolában, a szünetekben, vagy éppen a tanórán is a neten lógjon.

Barátkozzon, beszélgessen élőben és ne az okostelefon, meg a tablett töltse ki a világát.

2014. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!