Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz nálatok a vacsora...

Mi lesz nálatok a vacsora karácsonykor?

Figyelt kérdés

2014. dec. 21. 11:08
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Halaszle, csirkemell sajttal toltve es baconnel korbetekerve, rantott hal, Karolyi-salata, bejgli (dios, makos), brownie.
2014. dec. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Seafalcon ***** válasza:
18-as, amit a 12-es ír, nagyon is igaz. A hal böjti étel, mert nem melegvérű állat. Nálunk is ez a menü: gombaleves, rántott hal krumplisalátával de hozzá jön még a mákos bobajka desszertnek, és persze a bejgli.
2014. dec. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy böjti ételnek számít, de azt írta, nem eszünk húst. Akkor mondd meg nekem, miből van a hal? :)
2015. jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Már gyerekkoromban elgondolkoztatott, hogy pl. pénteken, a "böjti" napon húst nem, de halat szabad enni.

Igaz, hogy a hal nem melegvérű, de azért az is húsból van, nem?

Vagy régen, mikor ezt törvénybe hozták a keresztényeknél, ezt nem tudták? A vegetáriánusok is megeszik a halat (legalébbis sokaknál látom), holott az is élő állat volt, nem?


Kérdező, bocsánat az offért!

2015. jan. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Seafalcon ***** válasza:
100%

24-es, a zsidó vallásban keresd a választ arra, miért szabad böjtkor halat enni.

Egy vicc is, nehogy véresen komoly vita kerekedjék:

Khon meglát a hentesnél egy szép sertéskarajt. Rámutat:

- Hentes kérek egy kilót ebből a halból.

- De Khon, ez nem hal, hanem sertés!

- Maga azért van itt, hogy kiszolgáljon, és nem azért, hogy megmondja, hogyan hívja maga ezt a halat...

2015. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek egy ilyen viccet:


Kohn kitér, de amikor a katolikus pap pénteken meglátogatja, libasült van az asztalán.

- Hogyhogy pénteken húst eszel, fiam?

- Tudja, tisztelendő atyám, amikot ön megkeresztelt engem, azt mondta: "Eddig zsidó voltál, most gaj vagy!"

Hát én igyanezt csináltam ezzel a szárnyassal. Mikor megvettem, rászóltam: "Eddig liba voltál, most hal vagy!"


Hozzáteszem, hogy minden előítélet és rasszizmus olyan messze van tőlem, mint Makó Jeruzsálemtől! :)

2015. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Semmi.
2015. júl. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nálunk húsleves ,kocsonya ,eceteshal,és sok süti😀
2016. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!