Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lesz nálatok a vacsora...

Mi lesz nálatok a vacsora karácsonykor?

Figyelt kérdés

2014. dec. 2. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, nálunk nincs állandó szentesti menü, mindig más van. :) Szokott lenni halászlé vagy másmilyen hal, de pulyka is, most talán bárányt csinálunk, azt beszéltük. :)
2014. dec. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ételek-italok kategóriában naponta van ilyen kérdés, néz körül ott is, akadnak jó ötletek.


Nálunk valószínűleg ez lesz:


Tokaji borleves

Tengeri haltál (ezt még nem tudom pontosan miből lesz)

Aszalt gyümölcsös hústekercs

Finn ribizlipite

2014. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
63%
Nálunk a karácsonyi buli mindig a szüleimnél van (vannak már unokák is). Vidéki falusi emberek, úgyhogy nálunk nincs semmi flancos kaja, ellenben húsleves, sült oldalas, nokedli pörkölt, rántotthús, savanyúság, szóval minden földi jó :) Én ezt imádom, csak azért mert karácsony van, nem ennék szívesebben libamájat kaviárral....
2014. dec. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Halászlé, Ananászos csirke, gombás, sonkás tekercs, rántott hal. Köret rizottó, burgonyapüré, és valamilyen majonézes sali. Desszert somlói (házi), torta, meg száraz és sós sütik, kókusz golyó, raffaelló, sajtos rúd.

Még gondolkodok, hogy csinálok sütőben sült, töltött baconba, káposztalevélbe tekert husit, de az már sok lenne, inkább valamikor az ünnepek alatt. Meg töltött káposztát is szoktam, és kocsonyát is főzök, de azt lehet, hogy szilveszter előtt. Általában túlzásba viszem a főzést, sütést, idén kicsit visszafogom magam.

2014. dec. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
54%

Asztali grill a hust keszen talcan vesszuk.

Hozza sok friss zold salata franciakenyer

Desszert friss gyumolcsokbol tal

Igy nem kell konyhaba allni senkinek a konyhaba es mindenki maganak fozicskel es jo sokaig asztalnal ulunk.

2014. dec. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Húsleves

Rántott hal-rizs

Sült csülök-sütős krumpli-dinsztelt káposzta


3 gyerkőc+2 felnőtt :)

2014. dec. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
5-ös tetszik az ötletetek:)
2014. dec. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Halászlé,ràntott ponty,rántott hús,majonézes krumpli,süti- ami minden évben más.
2014. dec. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Halászlét főz anyukám, az ebédre van 24-én. Este valami olyan, amit elő lehet készíteni és csak berakni a sütőbe: göngyölt csirkemell-filé, vagy lazacderék, ilyesmi. Egyik nap lehet hogy fondüzünk, a kisebbik gyerek is már 2,5 éves, tetszene neki, vagy az asztali grill se rossz ötlet. Harcsapaprikást is ilyenkor szoktam csinálni. Első nap a szüleim lesznek itt, de csak vacsorára, akkor házikenyér és mindenféle hideg ételek lesznek: tonhalkrém, avokádókrém, olasz sonkák, sajtok, saláták és sushi.
2014. dec. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát még nem tudom. Amíg otthon laktam, addig ebédre tojásleves és mákosguba, vacsorára halászlé, rántott hal, krumplipüré + beigli + zserbó.

Amióta a férjemmel élek, és mi látjuk vendégül a családot, általában halászlé, vagy húsleves, rántott hús (baconnal és sajttal töltve), sült csirke, krumplisaláta, 2 féle köret, 2-3 féle süti, valami likőr vagy tömény. Változó. És minden évben igyekszünk valami különlegeset is csinálni, amit egyébként nem szoktak enni a családtagok otthon.

2014. dec. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!