Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy rendeznétek ezt magatokban?

Hogy rendeznétek ezt magatokban?

Figyelt kérdés

Párommal a szüleinél lakunk, míg nem lesz pénz házra. Ő nemsokára végez, diplomázik, és elmegy melót keresni, én még tanulok. A lényeg, hogy fel van osztva, ki mit fizet, ad a háztartásba. Már nem egyszer megkértük az anyját, hogy az általunk fizetett számlákat adja a kezünkbe, és másnap be lesznek fizetve. Ettől függetlenül ő elrakja valahova, mi nem is látjuk, csak 1-2 hónap múlva közli, hogy nincs befizetve, és én vagy párom a rossz, mert nem találtuk ki, hogy jött számla. Azért nem sejtjük, hogy már jöhetne, mert szokott olyat, hogy ő maga fizeti be, mi nem is tudunk róla.

Most ezen felül előjött a másik kedvelt témával, hogy párom kb 10x egy hónapban éjszaka is hagyja menni a gépet, mert tölt. És hogy kivágja az egészet a p*csába, mert csak pazarlás, és sok lesz a villanyszámla. Oké, elismerem, hogy többet fogyaszt így, mintha le lenne kapcsolva. Viszont nálunk este is szól a tv reggelig, nem kapcsolják le, ha alváshoz készülnek. Az anyja egyfolytában égve hagyja a lámpákat, van olyan villany, ami egész nap ég, ha ő megy el utolsónak itthonról.


Én tudom, és elismerem, hogy az ő lakásuk, ő pénzük. De adunk a kasszába, főleg én, van, hogy páromnak én adok pénzt cipőre, mert az apja elvből visszaveszi párom nagyapjától az ajándékot jó sok pénzért. És én elhiszem, hogy nem lehet mindig pénz, de én mindig mondtam, ha tudtam, hogy számla van, hogy adja ide, befizetem, nem lesz vele utána gond. De nem kell, majd be lesz... ezt addig addig húzta, hogy 17! ezer forint tartozás gyűlt össze.


Erre ti mit reagálnátok? Vitatkozni nem merek párom anyjával, egyszer már lek.urvázott, mert a fiával vagyok, azóta én tartom a tisztes távot. Csak magatokban, mégis... meg páromnak hogy segítsek, hogy átvészelje... ha egy rossz szót szól, repül a házból, és legalább még fél évig ki kellene bírni.


2010. febr. 2. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem most már ezt a fél évet valahogy ki kell húzni...
2010. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell erre semmit reagálni...


Gázos hogy igy kell ott laknotok de amig ez így van addig szerintem csináljátok azt hogy kiszámoltok az elmúlt félévből egy "általány díjat" úgy cak um pak mindenre aztán azt minden hónap ötödikén szó nélkül anyuka kezébe nyomjátok aztán kuss legyen!!!


Közölni lehet vele azt is hogy amennyiben szóvátesz ezekután bármit is inkább elmentek albérletbe..


És hogy szórakozzon a jóédes... van így is bajotok elég inkább nézzen tv-t ne titeket idegesítsen!!

2010. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg bár tom filléres meg kicsinyes de letöltésre lehet hazsnálni laptopot is, csendesebb is meg nem is zabál annyit..
2010. febr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Te szüleidhez nem tudtok költözni? Vagy esetleg albérlet?
2010. febr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szokta használni a laptopot, csak az meg túlmelegszik, mert iskolai notebook, és félti, hogy egyszer elfüstöl, pedig már az alja is hiányzik a hűtés miatt.

Ez viszont jó ötlet, hogy mindig adjuk a kezébe a kiszámolt összeget, viszont azzal az a gond, hogy párom anyja lesz*rja, hogy nekünk kellene net (programtervező informatikusok vagyunk) meg hogy mi akarjuk fizetni a tv-nket, amit rendeltünk, és hiába adjuk rá a pénzt, elkölti másra, és ezeket majd kikötik, és nem lesz. Mi meg nézhetünk...

2010. febr. 2. 22:09
 6/6 A kérdező kommentje:
Albira sincs elég pénzünk, amint párom dolgozik, átmegyünk. Anyum messze lakik a sulitól (majdnem 100 km a különbség), ő ezért nem megoldás. Volt már szó róla, de fárasztó lenne minden nap bejárni, és a fősulin is 5-6ig vagyunk, hozzánk meg 3kor megy az utolsó busz.
2010. febr. 2. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!